Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 115
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 40 885
Ако падне пред парното само ще навреди на отоплението, парното много добре си е изнесено напред. И на пердето нищо му няма, есктра си е, само дето е подготвено за наводнение Joy Каквото и да е подобно, но по-дълго, ще е ОК.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Не гледайте дължината, сложено е временно, докато си купя пердета.  Просто живея вече там и го обзавеждам в същото време. Нямах друга опция. Няма да е нито толкова дълго, нито бяло.

Въпросът ми е: какви са ми вариантите в случая?
Парното не може да се премести, релсата също.
т.е. да го оставя да пада зад парното ли?

# 662
  • Мнения: 40 885

т.е. да го оставя да пада зад парното ли?

Разбира се.

# 663
  • Мнения: 6 290
Да, за отоплението ще е по-добре.
Иначе за можене-можете да преместите релсата за завесите, но е безсмислено. Едно че ще “изяде” много пространство, и второ че енергийно няма да е от полза.

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Пространство има, но не става - релсата ще пречи на вратата към терасата.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 10:35 от *Бенджи*

# 665
  • Мнения: 6 290
Може така, да се ограни корниза до размера на прозореца, но според мен няма смисъл.
Не намерих по-красива снимка😂

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Благодаря на всички!

Просто ми беше странно такова решение - парното да е отпред, а гледам, че така е мислено. Досега винаги където съм живяла в жилища с парно, винаги е било зад пердето, знам че, не е енергийно ефективно, но така е било.

second, благодаря за идеята, харесва ми, но не и за у нас. Simple Smile

# 667
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря на всички!

Просто ми беше странно такова решение - парното да е отпред, а гледам, че така е мислено. Досега винаги където съм живяла в жилища с парно, винаги е било зад пердето, знам че, не е енергийно ефективно, но така е било.

second, благодаря за идеята, харесва ми, но не и за у нас. Simple Smile

Пердето зад парното.
Ако ви притеснява от естетическа гледна точка радиатора,  през лятото декоративна кутия, ако има къде да я съхранявате през отоплителния сезон, не зная доколко е издържлив един МДФ за да се ползва и през зимата, но може да се изработи от метал също, а и доколко се намалява ефективността на отопление.

Ще изглежда като нисък шкаф пейка.

# 668
# 669
  • Мнения: 40 885
И защо? Всички тези варианти намаляват ефективността на радиаторите. Ако ще е така да се махнат изобщо и нищо няа да се вижда Mr. Green
А и модерните радиатори не са грозни.

# 670
  • Мнения: 2 895
Ставаше въпрос за лятото

# 671
  • Мнения: 40 885
ОК, ама предложенията не ми изглеждаха особено мобилни.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Да, ама нямам стена там - и двата прозореца са ми до пода. Освен това, зимата къде ще им търся място? В дневната са два такива радиатора...
Иначе много ми харесват някои от предложенията. Благодаря!

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 11:53 от *Бенджи*

# 673
  • Мнения: 2 895
Ок, не мога да си изтрия поста. Абстрахирайте се от предложенията.

# 674
  • Мнения: 39 315
А на мен много ми харесаха глидерите на парното..... Създават ми някакъв вътрешен уют. Гласувам за перде зад радиатора с подходяща дължина и по- добър перделък.

Общи условия

Активация на акаунт