Мразя приятеля на майка си

  • 12 529
  • 401
  •   1
Отговори
# 300
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ник, докато търсиш на работата лекото и на баницата мекото, със сигурност положението ще е както ти е казала майка ти и то не само в България, защото и там нямда може тя вечно да ти помага....
Та и моят съвет при описаното положение е да се прехвърлиш в другия университет въпреки всичко, след което да отидеш да живееш сам, с други момчета близо до него. Така и приятели и среда по-бързо ще създадеш, ще си по-мотивиран да учиш и ще се окопитиш и ще се вземеш в ръце много по-лесно. За документите майка ти в началото ще ти помогне, за това няма смисъл да се притесняваш.

# 301
  • Мнения: 3 186
Ник, махай го тоя туризъм, не ти трябва. Бил си "човек на изкуството", "фобия от документи", другото не го дочетох, защото и аз нямам много време.

Върви да работиш. Поработи няколко години и после реши какво да учиш. Не си от тези, които на 10 са наясно със себе си, знаят какво искат, после само следват плана. Да влезеш да учиш каквото и да е, само за да получиш висше и да не се изложим пред родата, беше модерно по мое време.

# 302
  • Мнения: 19 848
Ама ти си си калпазанин от малък – това трудно, онова сложно, номера и лъжи.
Без последователност и постоянство, в каквото и да е – не става. даже и да запишеш нещо, което ти харесва, ако не полагаш системни усилия, пак същото ще стане – едно нищо.
Всички хора полагаме определени усилия в дадена посока, ако искаме да постигнем нещо, независимо колко ни е трудно и тегаво.

# 303
  • Мнения: X
Хаха, да, скатавка си е.

# 304
  • Мнения: 2 495
Никчо,ще пропусна тъпите ти шмекерувания ,но би ли казал какъв човек на изкуството си ?В какво се изразява талантът ти и кой е университетът, в който искаш да се преместиш ?Как,според теб,ще стане въпросното преместване? Ти ,досега ,изявявал ли си по някакъв начин таланта си ?

# 305
  • Мнения: 6 622
На мен ми звучи, като исках ама нямах желание 😂

# 306
  • Мнения: X
Талантът му се изразява в преписване за тройка.

# 307
  • MI
  • Мнения: 11 803
Поне да се пробва, като заживее сам и учи нещо, което повече му харесва, може да се освести малко. С това, което учи в момента хич не го виждам, в България пък съвсем. Да почне да работи там ОК, ама ще трябва да е в строителството или селското стопанство, някакъв тежък и неквалифициран труд за да изкарва някакви пари - за друго няма квалификация и умения, а с Макдоналдс и подобни как точно ще се издържа? Виждате ли го да се хване с нещо подобно по цял ден, ако майка му не го нарита? В България с тази настройка наистина скоро и сметките няма да може да си плаща, ако майка му спре издръжката. Баща му хич не го виждам да го издържа и жали по този начин. А пазарът на труда определено няма особена нужда от хора без умения, квалификация и мързеливи.

# 308
  • Мнения: 1 119
Може това, което казваш наистина да отговаря на истината, но това е изборът на майка ти. Колкото и да ми е неприятно да ти го кажа, според мен, излишният в това домакинство си ти, а именно защото си вече пълнолетен. Те са двойка и може би тя вижда някакви положителни неща в него, като мъж, които ти не можеш да откриеш, поради естеството на отношенията ви.
Стани по-самостоятелен, отдели се! Нямаш никакво право, включително и морално да искаш той да се махне от живота ви. Те са двойка. Ти си син на майка си, който на тази възраст вече няма нужда да го хранят в устата и да живее с мама, а има нужда да гради бъдеще и в последствие да направи своя собствен избор за жена. Тогава може и твоята майка да не е съгласна с твоя избор...

# 309
  • София
  • Мнения: 19 249
Документите - глупости, материала - и той глупости. Всичко е глупости, но искаш да ядеш 2 пъти на ден, сигурно и от модерни дрешки не се отказваш.... Ами за целта се налага да се позанимаеш с някои глупости.
Зарежи онзи цитат, че ако избереш това, което ти харесва, няма да работиш и ден
Аз лично съм на друг принцип - че намразваш каквото и да е, ако ти стане работа

# 310
  • Мнения: 86
Ти откога не живееш в България?
Що за психози, че тук се стои на студено и гладуваме? И майка ти яко те е психирала май, май. Да не сте от Кърджалийско или Видинско?
От Варна сме.

# 311
  • Мнения: 2 039
Боже,прочетох две страници назад.Ами той не иска да учи,не иска да работи,бил човек на изкуството.....Ама пастрока бил мърморил и не го удобрявал.Чак мен ме засърбяха ръцете да зашия на автора един зад врата.Къде е родната казарма??

# 312
  • Мнения: 86
Боже,прочетох две страници назад.Ами той не иска да учи,не иска да работи,бил човек на изкуството.....Ама пастрока бил мърморил и не го удобрявал.Чак мен ме засърбяха ръцете да зашия на автора един зад врата.Къде е родната казарма??
Къде съм казал,че не искам да уча и да работя????
Аз и уча-и работя!!!!!
Казах,че не съм сигурен за някои неща и за това,с което съм се захванал.Ако изобщо не исках да уча,нямаше да идвам в Англия да кандидатствам!По-точно-ако хептен нямах желание!
А ако трябва да бъдем честни-КОЙ иска да учи и да работи?Кой?Кой обича да го прави?Никой!Дори и ти!Но го правим,защото трябва!Не,защото искаме!Ако парите и животът и всичко,от което имаме нужда,не зависеха от образованието и работата,никой нямаше да се занимава с това!
Освен това,аз ясно поясних,че съм започнал работа,че уча и т.н...Дали искам-това е отделен въпрос!И мисля,че аз имам пълното право да преценявам какво да искам и да върша с желание и какво не;какво да обичам и какво да мразя и какво да не харесвам и т.н. и т.н.,както всеки един нормален човек на тая планета!!!

# 313
  • Мнения: 2 495
Споко,имаш право ,само не се превъзнасяй ,че току виж ,трябва да  записваш Кеймбридж.

# 314
  • Мнения: 19 848
Ти, преди всичко, си един истеричен младеж, който ако съм на майка ти, досега да съм изритала.
Ако ти стиска и искаш да учиш в Англия, не в "западналата и бедна" България, налягаш си парцала и маратонките, намираш си работа, квартира и се оправяш самостоятелно. Без лични драми, истерии и тем подобни глезотии кой ти е длъжен, какво да ти плаща, с какво да те храни и т.н. гевгезлъци.

Общи условия

Активация на акаунт