Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 781
  • 748
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 18 542
Те и овесените ядки са прегрешение, поне според моите разбирания за режима.

# 331
  • Мнения: 31 669
Елора, кой кон отиде у ряката?

Както вече написах на мен волята ми е силна- почти  не си позволявам прегрешения. Почти не се изкушавам. След 9 месеца има много вода да изтече, може и да си променя решението. Просто сега съм си поставила тази цел- казвам си, айде Симпатюх, стегни се, и после един ден ще си хапнеш каквото искаш и продължаваш пак с режима. При всеки мотивацията действа различно, при мен е така.

Твоя кон. Не че за един ден ако се наядеш, ще стане нещо много лошо, но все пак не е добре. Просто си представих един организъм как година е на режим и да му се вкарат всички изброени неща и ми се зави свят.
Хора сме. Дори и на режим всички си позволяваме нещо. Няма как.
Психически е по-добре човек на моменти да си хапне нещо, а не да се стиска 6 месеца примерно и после да се натъпче.
Аз съм почти убедена, че няма да можеш да изядеш за ден тези неща. Но пиши след няколко месеца. Интересно ми е дали ще успееш да се насилиш да ги изядеш.
Абе то е като цял живот да пиеш чаша вино 2 пъти в годината и един ден да изпиеш за вечер цяла бутилка. Не е приятно, няма повече да правя така  Joy

# 332
  • Мнения: 2 741
Еми, сигурно няма да се натъпча....Даже почти съм убедена, че няма да се натъпча, аз и никъде не съм написала,че искам да се натъпча. Аз ако исках да се тъпча в моментите,които споделих,че съм яла по 3 хапки торта, щях да изяждам цялото парче. Просто искам да знам, че там някъде в бъдещето ще има ден, в които ще хапна каквото си пожелая, а не че съм обречена цял живот на избягване на определени храни.Ти може и да предпочиташ от време на време да прегрешаваш, аз пък предпочитам да си сложа таргет, хората сме различни.

Обещавам да споделя като дойде този далечен ден без забрани за мен. Хау!

# 333
  • София
  • Мнения: 11 471
Нищо няма да ти стане, ако след 1 г. въздържание ядеш 1 ден забранени неща, не визирам да изпише 2 литра чиста глюкоза, разбира се. Предполагам имаш предвид картофи, торти, сладолед, хляб и пр.
Тимъти Ферис даже препоръчва (за здрвите, НЕ за ИР) 6 дни ВМ-НВХ диета, на седмия - да ядат всичко, буквално "холестеролът да им капе от очите" беше написал в книгата си, защото това действало като бърн аут на организма, и се отслабвало още повече. Разбира се, след "мръсния" ден той препоръчваше тренировки, заради високите нива на инсулин.

Но много е вероятно, както казва Елора, да не ти се види толкова хубаво. Аз бих добавил немалката вероятност да започнеш да повръщаш. Сещаш се - един пуша днес ще изпуши 1 кутия без проблем, но ако не пуши 1 година и почна да пуши от кутията 1 по 1 шанса да му стане зле е много, много голям:-)

# 334
  • Мнения: 31 669
Еми, сигурно няма да се натъпча....Даже почти съм убедена, че няма да се натъпча, аз и никъде не съм написала,че искам да се натъпча. Аз ако исках да се тъпча в моментите,които споделих,че съм яла по 3 хапки торта, щях да изяждам цялото парче. Просто искам да знам, че там някъде в бъдещето ще има ден, в които ще хапна каквото си пожелая, а не че съм обречена цял живот на избягване на определени храни.Ти може и да предпочиташ от време на време да прегрешаваш, аз пък предпочитам да си сложа таргет, хората сме различни.

Обещавам да споделя като дойде този далечен ден без забрани за мен. Хау!

Просто от поста ти разбрах, че всичкото изброено ще го изядеш  Laughing
Пиши като дойде заветния ден какво си яла и колко си успяла да изядеш.

# 335
  • Мнения: X
Еми, сигурно няма да се натъпча....Даже почти съм убедена, че няма да се натъпча, аз и никъде не съм написала,че искам да се натъпча. Аз ако исках да се тъпча в моментите,които споделих,че съм яла по 3 хапки торта, щях да изяждам цялото парче. Просто искам да знам, че там някъде в бъдещето ще има ден, в които ще хапна каквото си пожелая, а не че съм обречена цял живот на избягване на определени храни.
. Харесва ли ни или не, факт е, че ние трябва цял живот да избягваме определени храни. Не казвам да ги забравим завинаги, но няма начин човек с ИР да започне пак да яде често вредните храни и да се надява, че ще му се размине.

# 336
  • Мнения: 504
Франсоаз за жалост е права Sad Много време ми отне да се примиря с факта, че от един момент на сетне... ще трябва да се храня винаги под определен режим и да избягвам определени храни ... преди се изхранвах с въглехидрати и честно казано първоначално не виждах как е възможно да не ядеш въглехидрати, като те са на всякъде ... вече се понаучих, аз не съм на кето... защото не ми влияе добре, но съм на НВХ... а сега чета за “зоната” и се опитвам да я разбера и да пробвам да я приложа ( за сега нито я разбирам, нито съм посмяла да я прилагам), ама правя промени и търся своето...

# 337
  • Мнения: 2 741
В предишният си пост съм написала, че ще си позволя един ден , след една година режим, в който да хапна нещо и после продължавам с режима. Тоест в момент искам да знам, че ще има един ден, в който ще хапна и после отново в ограниченията.

# 338
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, когато има постоянно хранене с висок протеин и ниски въглехидрати (например пържола със салата) или само салата, трябва ли да се приема Метформин или хапчето се пие само при прием на въглехидратни храни?

# 339
  • Мнения: 4 042
Симпатюхче, и мен ме крепеше тази мисъл, че само да отслабна и един ден отново ще мога да ям това-онова. Моята мечта беше отново да мога да ям не пасти, торти, сладолед, щото аз и преди не ги обичах чак толкова, а леща, боб и овесени ядки Joy И вече мога да ги ям, няма признаци да ми пречат, но се оказа, че не ме влекат както преди. А за сладкото да не говорим, направо ми е противно. Наложи ми се един ден лятото да ям малко торта, защото много настояваше жената, която ме почерпи и се притеснявах да не я обидя. Направо бях като малко злоядо дете, на което са връчили вилица и чиния варени броколи и са му казали, че докато не ги изяде, няма да си получи десерта. И така човърках с вилицата десетина минути, поднасях по една троха торта към устата, така трепетно, все едно беше късче плутоний, а отсреща ми се смее бодро дамата и ми вика: Яжте, яжте, страхотни са тук тортите. И такава една доволна, че ми доставя това благо да ме почерпи с прекрасна, уникална торта. Пък аз не искам да изглеждам точно пред нея като някой пън "това не ям, онова не пия, ще живея с орлите" и се мъча, мъча, абе какво толкова ще ми се опре една торта. Ами какво да ви кажа, не можах да издържа в крайна сметка и си признах, че тортата е наистина много вкусна, но току що съм отслабнала 30 кг, отвикнала съм от захарта и каквото съм хапнала ми е дошло предостатъчно да се подсладя. Слава богу свястна жена беше, не се обиди, даже взе да ми се радва. Та така, честно казано хубава си беше тортата, едно време в никакъв случай не бих ѝ простила, но сега не ме влечеше, да не кажа, че дори малко ми се повдигаше. Не видях смисъл да я ям насила. Та ще можеш Симпатюхче да си хапнеш забранени неща, дори повече от веднъж. И на мен ми стана интересно да разкажеш след това как е минало. Като си знам вече моя опит с лещата, боба и най-вече тортата Joy

# 340
  • Мнения: 31 669
Приема се хапчето с всяко ядене.
Аз така съм правила, но дойде момента хапчето да го махна, защото режима си вършеше работата.
Няма как 3 дни да не пиеш хапче, защото ядеш уж по НВ, а после да ядеш примерно леща и да пиеш хапчето.
Аз пиех глюкофаж с обяд и вечеря. Сутрин не, независимо, че закуксвах. Ендото ми беше предписала 3 по 1000, ама аз по мое си усмотрение най-много до 2000 на ден реших да стигна.

# 341
  • Мнения: 660
Здравейте,дойде ден за,който не бях мислила.Днес си направих обременяване и не е добре резултатът-цял ден съм в шок.Сега намерих темата и прочетох някои неща.КЗ 0м-5.54 ,60м -9.05,120- 6.45. Инсулин- 0м-9.68  60м-167.5  120м- 112.4.И сега накъде- шашната съм.Ще продължавам да чета,ще започна режим,на доктор ще отида и ще видим как ще  бъде.

# 342
  • Мнения: 31 669
Здравейте,дойде ден за,който не бях мислила.Днес си направих обременяване и не е добре резултатът-цял ден съм в шок.Сега намерих темата и прочетох някои неща.КЗ 0м-5.54 ,60м -9.05,120- 6.45. Инсулин- 0м-9.68  60м-167.5  120м- 112.4.И сега накъде- шашната съм.Ще продължавам да чета,ще започна режим,на доктор ще отида и ще видим как ще  бъде.

Имаш си ИР. Но не се шашкай. Прочети първия пост и виж лекаря какво ще ти каже.
Пак поне хубавото е, че инсулина си върши работата и за момента успешно смъква кз. Не под реф. стойностите, но я смъква.
Ако си оправиш храненето, ще се оправиш.

# 343
  • Мнения: 660
От второто раждане нещо стана,в началото бях смъкнала доста след разждането и година по-късно започнах да напълнявам по-малко в корема,и понеже отидох на Аг на преглед,му казах това за корема и той ми каза да си направя теста.Ще отида и на ендокринолог,сигурно ще ми даде хапчета.Как стигнах до тук ,незнам.НЕ прекалявам с боклуци,имаме село,гледаме си зеленчуци,и животни,доста неща домашни ядем. Хапваме домашно направени сладкиши признавам си.Днес съм в  шок.Как ще го сваля този инсулин,че то няма и да оздравея в истинския смисъл на думата,щом е необратимо това с невъзприемчивостта на клетките.Ужас!

# 344
  • Мнения: 31 669
Обратима е възприемчивостта. Просто цял живот трябва да внимаваш.
И аз съм яла много домашни хлебчета, кексове, торти и тулумби, сърми, картофи и т.н.
Не знам що така стана  Joy
А инсулина се смъква. Ама си зависи от теб.

Общи условия

Активация на акаунт