Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 803
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 11 472
Съ пък да ви се оплача, съм на почивка в Египет в ол инклузив хотел и направо умирам, когато дойде време за хранене... Е, наруших си режима, то просто не е възможно ... хляб не ям ( въпреки, че има хиляди видове прясно изпечени хлебчета) ама със сладките неща не успявам... ям по едно малко парченце някаква пастичка всеки ден ... Sad Направо не ми се мисли, какви ще са резултатите, като се завърна... Ви като нарушавате режима, който сте си създали - има ли веднага резултат в КЗ и Инсулина ?
livrena, не че те подстрекавам, но ако се чувстваш добре, времето е хубаво и предразполага за къпане или поне за интензивни разходки - давай, сега е момента. Без да прекаляваш, но и без да се стискаш. Не забравяй, че в момента си без стрес, с достатъчно сън и почивка, т.е. - по-различно е, отколкото в офиса да сгъваш банички и палачинки, примерно. Предполагам няма да ти се отрази толкова зле, ако през ден нарушаваш режима. Лично го изпитах тази година. Просто прави интензивни разходки след прегрешенията, ако може и продължителни или плувай.

# 316
  • Мнения: 4 042
Миналата година обмислях почивка в Египет и точно заради кухнята им се отказах Joy Имам представа за какво иде реч, така че те разбирам, но прав е Роналд. Спокойствието, сънят, положителните емоции, движението и т.н. до голяма степен ще компенсират нещата. Изследванията не знам какво ще покажат, но гледай какво ти показва тялото в момента. Ако огладняваш на често не е добре. Ако ти е тежко, нямаш енергия и пр. - също. Ако не - няма какво да го мислиш. Проблем виждам в друго - към сладкото се привиква и отвиква. Ако си го изключила успешно от живота си преди почивката, ще видиш след това отново малко зор. Което не е кой знае какъв проблем за човек с разум и мотивация. Това е общо взето.

# 317
  • Мнения: 31 697
Съ пък да ви се оплача, съм на почивка в Египет в ол инклузив хотел и направо умирам, когато дойде време за хранене... Е, наруших си режима, то просто не е възможно ... хляб не ям ( въпреки, че има хиляди видове прясно изпечени хлебчета) ама със сладките неща не успявам... ям по едно малко парченце някаква пастичка всеки ден ... Sad Направо не ми се мисли, какви ще са резултатите, като се завърна... Ви като нарушавате режима, който сте си създали - има ли веднага резултат в КЗ и Инсулина ?

Не се оплаквай. Наслади се на почивката. Опитай кухнята им. Не си там за 3 месеца, а за няколко  дни.
Като се върнеш ще минеш на строг режим и няма да има пастички.
И на мен ми се е случвало. Поглезя се като отида някъде, но все пак е малко, не си го слагам на сърце, защото знам, че като се прибера ще си налегна парцалите и се връщам в режима.
Гледай поне да ходиш след пастичката.

# 318
  • Мнения: 2 741
Аз пък чистосърдечно си признавам, че съм си обещала, като направя една година на режим ( понеже си знам точната дата от която съм го стартирала) да си направя един ден, в който ще ям всичко, което ми липсва ( баничка, пица, тутманик, торта, шоколадово суфле) .

# 319
  • Мнения: X
За фибрите:и аз не съм убедена, че са супер полезни и жизнено необходими.От личен опит.
Като дете-ужасно злояда, ядях 5-6 неща, никакви плодове, краставица отвреме-навреме.Можех да карам на шоколад, филия с лютеница, пиле с ориз, обикновени вафли, сухи пасти, обожавах обикновени бисквити слепени по две с шипков мармалад.
Зеленчуци проядох, чак като се омъжих, значи след 25 -та си годишнина, плодове още по-късно.И пак рядко, чак като станах вегетарианка-2012 г., започнах да ям повече плодове.И под "повече" имам предвид 3-4 мандарини/шепа череши/резен диня/2-3 кайсии на ден, подобно количество.Овес не обичам, яла съм чат-пат, щото нали, беше модерно...не е моята храна.В детството ми овесени трици продаваха в аптеките, мама ги ползваше за скраб за лицето.Никога не съм имала някакви особени проблеми със стомаха, освен леките обичайни понякога...зелени салати, зеле, броколи, грозде, диня ме подуват, не ми е комфортно, като ги ям.
Та, ето, и без особени фибри оцелях до 53 ....  Smiley  И сега ям почти само месо, риба, яйца, краставица 1-2 пъти седмично.....зимните плодове не са ми любими, та едва ли ще ям количества зимата, чопвам по 1-2 резенчета мандарина/портокал покрай мъжа ми понякога.....
Виж, черния шоколад не си го давам....   Smiley

# 320
  • Мнения: 12 778
Аз пък чистосърдечно си признавам, че съм си обещала, като направя една година на режим ( понеже си знам точната дата от която съм го стартирала) да си направя един ден, в който ще ям всичко, което ми липсва ( баничка, пица, тутманик, торта, шоколадово суфле) .
Може и да не ти се видят чак толкова вкусни тия неща след дълго време без тях. Поне за мен ако се случи да хапна нещо такова и ми се вижда силно надценено като вкус. Чак неприятни не са, разбира се, освен ако не е нещо твърде сладко. Обаче и нищо кой знае какво, а говоря за неща дето преди ги обичах и ги ядах с кеф. Тестени неща и то предимно солени.
Как пък не можаха и бирата и картофите да спрат да са ми така вкусни... С тях излизам от режима си 1 до 2 пъти месечно при излизания. Ами все са ми същите, да им се не види.
Ама това да ми е, през останалото време си се храня предимно правилно, няма да ме съборят.
Баница хапвам чат-пат по малко, но като се знам как я правя... те корите са доста малка част от всичкото, в едно парче няма кой знае колко. То от толкова яйца, сирене, масло, някой ме беше питал аз последно баница ли редя или омлет правя Grinning Баничка от закусвалня опитах веднъж че хем нямах читава храна под ръка, хем миришеше вкусно от там. Ами едва ли да го направя скоро пак, хич не ми беше вкусна.

# 321
  • Мнения: 18 542
Аз пък чистосърдечно си признавам, че съм си обещала, като направя една година на режим ( понеже си знам точната дата от която съм го стартирала) да си направя един ден, в който ще ям всичко, което ми липсва ( баничка, пица, тутманик, торта, шоколадово суфле) .
После сподели дали някое от тези неща ти е харесало толкова колкото като си ги яла преди.
Аз вече не мога да ям обикновен шоколад например. Става ми супер гадно от сладко, чак започва да ми горчи.

# 322
  • Мнения: 2 741
natka, сигурно си права...Аз сравнително строго си стоя на режима. Почти 3 месеца ще направя и прегрешенията са ми на два пъти по 4-5 хапки торта ( даже първият път бяха точно 3 хапки) , 10тина пъти сметана с горски плодове, 3 хапки суши и два пъти в седмицата по 12 гр шоколад 85%.

Резултата е почти -11кг, без особено движение, плюс Глюкофаж XR 500мг., но аз имам и доста за махане. Стартирах 105кг. при ръст 163см. Ендото каза,че ако продължавам с добрите темпове на сваляне ще спрем Глюкофажа след 6 месеца.

Миоки, ще споделя, ноооооо много вода има да изтече дотогава...почти 9 месеца...

# 323
  • Мнения: 18 542
Ние сме си тук  Laughing ще чакаме.
Аз поне, смятам да се храня по подобен начин докато мога.

# 324
  • Мнения: 504
О, как ме окуражихте Simple Smile Благодаря ви... така бях започнала да де самобичувам, че съм се провалила в режима... ама все пак - човещинка е.
На тези, който се чудят дали да не отидат на почивка в Египет - потвърждавам с две ръце, че е много хубаво. Кухнята е чудесна, има голям избор от хотели за джоба на всеки ( започват от по 600 лв и на горе за седмица на ол - инклузив), много са отзивчиви по хотелите, и най - вече - 30-32-33 градуса и невероятно море - рифове за гмуркане със шнорхел има все хотел, пълно е с всевъзможни рибки за гледане, онзи ден мъжа ми видя даже морска котка Simple Smile
За храната - и аз съм отвикнала на нормалния шоколад, ям си само черен и той си ми харесва вече повече, но тук има тесто ... което е ужасно изкушение за мен и то - сладко тесто ... на закуска устоявам, ям си само коселото мляко с малко овесени ядки ... но на обяд и на вечеря правя прегрешения ... е гледам да е по - малко де... абе, като се върна ще се вкарам пак в релси, тук ще поживея малко, все пак ям по една малка пастичка, малко ориз или картофи И то гледам да не е всичко на едно ядене Simple Smile

# 325
  • Мнения: 31 697
Аз пък чистосърдечно си признавам, че съм си обещала, като направя една година на режим ( понеже си знам точната дата от която съм го стартирала) да си направя един ден, в който ще ям всичко, което ми липсва ( баничка, пица, тутманик, торта, шоколадово суфле) .
И ако се натъпчеш за ден с изброеното, отиде коня у реката  Laughing
Няма смисъл. Ще видиш, че и вкуса ще ти се промени. Психически ни променя режима. Самото спадане на инсулина вече не предизвиква желание за бързи В. Не че не си похапваме, но едно е преди да правя големи торти редовно и да омитам половината, друго е на МЦ да си купя парче торта.
Всичките си любими неща аз ги ям, важното е честотата. Защото има значение месечно да изяждаш като цяло буквално 2 цели торти, друго е една торта от 12 парчета да я изядеш за година.
Примерно баница. Домашното си е домашно, има си протеини - сирене, яйца, извара и В от корите. Нещо като зона, но леко вредна. Друго е обаче купешката баница, която има повече В и по-малко протеини.
И все пак има 2-3 баничарници в София където хапвам. Едната ми е в квартала. Преди 6 месеца на МЦ си купих едно малко парче от 150 гр. А не като преди да купя половин кило и да го омета почти сама.
Та така, позволявам си, но рядко и количеството е от значение.
Тутманик не обичам, само тесто.
Пица обожавам. Особено тези в Пица Лаб, където ти си избираш. Тестото е супер тънко, а протените са повече.
Тоест аз не се измъчвам, не се лишавам, но се контролирам успешно.
Пътувах наскоро, на гости в провинцията. Не бях в МЦ, но се почерпих парче торта. Но след това ходех 3 часа. Разглеждах града и имаше един огромен парк, който обиколих.
Нямаше пик на инсулин и кз след тази разходка. Като се прибрах в 6 не бях и гладна въпреки, че обядвах в 12, тортата хапнах в 14, а след това да 18 часа съм ходила.
Вечерях малко, нямах нужда от повече. Вечерях, защото не исках към 12 през нощта да огладнея. Не ми се отразява добре късното ядене. Отдавна съм го установила това.

# 326
  • Мнения: 4 042
Ливрена, като обмислях почивката и разглеждах различни хотели, все ми попадаха снимки на някакви шведски маси, отрупани с десетки видове ориенталски сладости. И викам, брех, ама тия хора месо, яйца и салати не предлагат ли? Ми аз ще умра от глад Joy Пък отделно и дето срещнах коментари от рода на "храната не е нещо особено, ама имат страхотни десерти". И викам край, това не е за мен, поне не на този етап. Бях на стриктно кето тогава. Ще отида един ден де, това си ми е отдавнашна мечта, напук на всички, които са ми казвали за мизерията, циганията - по маршрутите с историческите забележителности имам предвид, не по курортите. Приятна почивка ти пожелавам!

# 327
  • Мнения: 2 741
Елора, кой кон отиде у ряката?

Както вече написах на мен волята ми е силна- почти  не си позволявам прегрешения. Почти не се изкушавам. След 9 месеца има много вода да изтече, може и да си променя решението. Просто сега съм си поставила тази цел- казвам си, айде Симпатюх, стегни се, и после един ден ще си хапнеш каквото искаш и продължаваш пак с режима. При всеки мотивацията действа различно, при мен е така.

# 328
  • Мнения: 504
Бледолилава, да ти кажа това с циганията е истина, ама тази година седим само в хотела, защото рифа е страхотен и в общи линии това ни е големия кеф - два пъти на ден ходим до рифа и се гмуркаме за по половин час - страхотно е. За храната - хубава е, не само само десертите, но е изкушаващо, защото има голямо изобилие, като все едно от менюто на един ресторант да имаш всичко поръчано и на разположение... ама и това минава, трупаш чиния с връх само първите два дни ( поне аз съм така) после си минавам на режим с леки отклонения. А за режимни - има какво дс се яде, задължително има риба, телешко и пилешко ( чисто место) отделно има манджи, както и такива без месо. Яйца има на закуска във всякакъв вид, както и след това ... а има и всякакъв вид салати и сирена... Аз днес например на обяд си изядох голяма салата от зеленяци, една манджа с телешко с морков и гъби, малко броколи и малко ориз .... после хапнах едно малко сладкишче шоколадово ( с тъмен шоколад) и една круша... Гледсм да не ям големи количества и да не докосвам хляба, спагетите и пицата ( защото и това има Sad ). Абе като цяло се изисква нечовешка воля според мен, да си на шведска маса и да не нарушиш режима ... аз я нямам тази воля, а и в крайна сметка човек рядко е на почивка ( а аз по - принцип избягвам ол инклузив). Но, пък мога да се похваля, че си ходя 10К крачки на ден и не пия никакви сладки напитки освен вода и до момента 2 чашки винце Simple Smile

# 329
  • София
  • Мнения: 1 274
....казвам си, айде Симпатюх, стегни се, и после един ден ще си хапнеш каквото искаш и продължаваш пак с режима. При всеки мотивацията действа различно, при мен е така.
Хахахахах, много сладурска мотивация! Един ден, пък бил той и след месеци.....
И аз отивам на пътешествие с много изкушения. Сутрин обожавам да хапвам инглиш мъфин, добре изпечен с хубаво масълце отгоре. Бекон ли да му добавя, за да стане "зоново", сирене бри/гауда/синьо ли, или просто яйчице?
Как ще е най-безопасно?
Едни кроасанчета с бадеми също изкушават, поничка с крем също - та с какво да ги съчетая, за да минимизирам вредния ефект на въглехидратите?

Общи условия

Активация на акаунт