Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 986
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18 542
За колко време се подменят клетките в организма?
До колкото помня, за скелета се спрягаше нещо от порядъка на 7 години, за пълно обновяване.
Ако горе-долу това е срокът и за другите тъкани и органи, не е много обнадеждаващо за тези, които биха искали да се върнат към старите си навици на хранене.

# 661
  • Мнения: 27 944
Миоки, чела съм за 6 месеца нещо- все някаква част от клетките се подменят за този период. Далеч съм от мисълта, че важи за всички клетки. Но новите клетки при спазване на режим все пак са "облагодетелствани" при нови условия. А  иначе то е ясно, че няма как да се върне човек към старите си навици...и да очаква различни резултати. То  е все едно да си купиш ново жилище и да не го чистиш- а да очакваш да е чисто и подредено. Grinning

# 662
  • Мнения: 18 542
6м малко бързо ми се струва за изцяло "ново" тяло или части от тялото, ама не знам, за това питах де... само си се чудя  Grinning
Може би си зависи от тъканта или органа.

Стига да са се възпроизвели съгласно изправна матрица, да може и да са облагодетелствани, ама ако матрицата се е бъгнала, кофти...

# 663
  • Мнения: 268
Някои от вас имат ли сърцебиене след хранене? За първи път го забелязах началото на октомври,  но все още продължава. Чудех се дали не е свързано с инсулина, само че днес на обяд съм яла една краставица, авокадо и маслини и пак същата работа. Rage Не е на всяко ядене, но е ежедневие.

Аз го имам почти винаги след ядене, да не говорим, ако вечерям късно и си легна - направо е страшно. На аз имам рефлукс и предполагам, че и това допринася. Чела съм и за т.нар. гастрокардиален синдром - стомахът се повдига и дразни сърцето. Препоръчвала са ми като решение по-малко храна, по-рано преди сън, но не винаги се получава.

Аз пък забелязвам и особен задух от началото на октомври, след като пия кафе - като да не мога да си поема въздух докрай. Случвало ли ви се е?

Явно есента като цяло бъгва организма и се обаждат всякакви хронични страдания.Thinking

# 664
  • Мнения: 2 059
И аз писах по-горе за същия проблем със задуха  , но никой не ми отговори.Чудя се дали е от глюкофажа!

# 665
  • Мнения: 1 777
Не е от глюкофажа, аз имам същия задух, а метфогамма пия от месец някъде... Появи ми се на пролет, лятото изчезна и есента пак, ходих на пулмолог, на хематолог, на ендокринолог и нищо... В някоя от фейс бук групите засякох, че може да е от хипофункция на ЩЖ, което поне при мен е много вероятно...
Да ви питам за метфогамата, започнах да я пия, но прескачам, като че ли умишлено... Инсулина на 2час ми беше около 30, което не е много, но според ендокринолога е добре да пия хапчето и заради ПКЯ, и защото правим опити за бебе... Как мислите вие, има ли наистина смисъл или да наблегна на храненето само?

# 666
  • Мнения: 27 944
Знам, че изписват метформин И защото подобрява функцията на яйчниците. Вероятно е по-добре да го пиеш, като в същото време наблегнеш и на подходящо хранене (какъвто е съветът и на лекаря ти).

# 667
  • Мнения: 168
Относно кафето - аз се чувствах ужасно след пиене кафе. Задух специално не бих казала, че съм имала, но ставах заспала, отпаднала, отново сърцебиенето... ама, пусти аромат, изкушавах се и пийвах по мъничко. След последните изследвания обаче се взех по-сериозно в ръце го спрях. Като цяло при проблеми с ЩЖ и аз знам, че препоръчват да не се консумира.

# 668
  • Мнения: 2 059
Ако и кафето откажа - направо да си сложа въжето на врата ..
 Има проблеми с щитовидната от 5 год , пия кафе последните 25 год, а имам задух от както започнах глюкофажа - не виждам връзка с кафето аз . Може и да от нерви - имала съм преди години , сега съм в тежък семеен период , дано да е от това, но не знам как да се справя с това.

# 669
  • Мнения: 27 944
На Икаров има кафеено масло....ако е само за аромата Stuck Out Tongue Winking Eye

# 670
  • Мнения: X
Не пия метформин, нямам проблеми, при мен задуха е от менопаузата, предполагам....Дълбоко и бавно дишане, валидол под езика, валериан вечер преди лягане, много движение през деня.Това са моите "лекарства", имат ефект.

# 671
  • Мнения: 667
Я, някой да ме нарита, че направо не мога да си вляза в кожата от яд. Не само, че не свалям, но и 2кг, които уж са плаващи, вече не са Joy, седят си цяла седмица. Мисля, че увеличих несъзнателно количеството, не, по-скоро се появи едно междинно хапване, уж нещо режимно, но напълно излишно, както се вижда... Не откривам причината обаче, емоционално ядене ли е, от времето ли, страшна работа Sob Един фаст не мога да устискам.. какво ме подтиква към често ядене, по ягодите (дето се казва форумно) ?

# 672
  • Мнения: X
Глада. Хората се заблуждават, като си мислят, че могат да контролират глада, кога да ядат и кога не... А той е естествена потребност на тялото, като ходене, дишане, сърцебиене... Затова "контрола" върху глада е временен. Както върху дишането... Можем да спрем да дишаме, но за кратко, после тялото ни принуждава да си поемем въздух. Същото е и с глада. Можем да гладуваме, но после тялото побеждава, карайки ни да преяждаме, за да си върне /възстанови загубите. Затова и отслабването с глад е неефективно и нетрайно.

# 673
  • Мнения: 32 488
Франсоаз, ако е естествен глад - лесно е.
Обаче инсулиновия го знам. Треперя, озверявах и ядях доста.
Вярно и психически проблем имах с преяждането - хиперфагия.
Но съчетано с инсулинов глад е нещо страшно.
Преди няколко дни го изпитах на МЦ-то.
Но не всеки месец го има. Да не кажа само 2-3 пъти се е случвало.
Ама миналата зима имах пак за известно време глад и ядях повече протени, но не ми вършеха работа.
Като вкарав връзка магданоз на ядене - всичко отмина.

# 674
  • Мнения: 2 067
Parfait,  ти май беше вегетарианка и караше на вегетарианско ВМ-НВХ?
Ако е така,  не се учудвам на трудностите,  които са те застигнали.

Общи условия

Активация на акаунт