ЛОНДОН - 11

  • 36 364
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 732
Забравих да напиша по-горе при разказа си за Лондон, че направихме на детето /15 г./ един антигенен тест, който ни изпратиха в хотела и направихме там, а после изпратихме по мейл резултат и паспорта й сниман - получихме съответно сертификат и за нея /ние сме с ваксини/. Струваше 12 лири. При влизане в БГ - 21.30 вечерта обаче погледнаха само моя ЗС, а за нея нищо не поиска служителя и въобще не го и показах, а тя е по-висока от мен и определено не изглежда на 12 години. Но може да е било късмет. Както и да е, този тест за 12 лири ми се видя добър бюджетен вариант, ако на някой му трябва, мога да изпратя линк, на който се поръчва.
Едит: В Станстед на летището нищо не искат, всъщност никъде в Лондон нищо не искат, живота си тече постарому, както преди пандемията.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Благодаря за разказите ! И ние ходихме през пролетната ваканция с 15 -годишна тийнка , но до последно не беше ясно дали въобще ще тръгнем , имахме си и здравословни проблеми , та общо взето престоя ни беше по-скоро шляене , отколкото разглеждане на нещо конкретно Smirk Та, аз няма да разказвам в подробности.

Ще отбележа само няколко неща :
1. На излитане от БГ, въпреки че се чекирахме през сайта, първо ни изпратиха на гишетата за чекиране на багаж, откъдето ни издадоха нови бордни карти и след това отиваш за проверка на секюритито.
2. Някой напред питаше откъде от Лутън могат да се купят билети за влака - направили са гише за продажба на билети, малко преди изходите, но се плаща само с карта, кеш не може.
3. На кацане в Лутън, минахме много бързо проверките , но на връщане ни отне повече от час да стигнем от автоматите за сканиране на бордната карта до секюрити проверките , имаше сигурно повече от 1000 пътници , прекарваха ни по коридори тип " змейка", които бяха около 15 броя . Кошмарно беше. На всичкото отгоре полета закъсня с близо час. Та , който лети през Лутън да има едно на ум и да отиде малко по -рано.
4. Тъй като ни смениха полетите от вечерен на сутрешен, малко се чудехме как да стигнем 6 часа сутринта на летището / досега за Варна все вечерни полети сме ползвали/. Та успяхме да хванем нощен автобус към 4.30 ч. и после влак в 5 ч. за Лутън паркуей. И двете си спазиха разписанието и сравнително лесно се придвижихме.

Иначе в половината от престоя ни, времето беше гадно , в другата половина дъщерята не беше добре. Съжалявам  само ,че за Скай гардън не можах да хвана билети ,защото до последно не знаех дали ще можем да пътуваме, а после нямаше за нашите дати на престой.

А, по желание на дъщерята ядохме рамен в някакъв японски ресторант, не бих повторила Simple Smile

# 662
  • Мнения: 2 285
Аз съм много доволна от времето в Лондон тези дни. Слънчево, сухо, а на моменти дори ми идваше горещо. Единственото, от което не съм доволна е, че в заведенията за бързо хранене не можах да си купя нищо, тъй като не приемат пари кеш, а само с карти. Но в крайна сметка и по-добре за мен беше да не ям изобщо джънк фууд, а по-здравословна храна. Също в магазина на Хари Потър не може да се плати кеш.

# 663
  • София
  • Мнения: 6 732
Аз бях поразена от автоматите за плащане на тоалетни в парковете, където също плащаш с карта 20 пенса...
Сребърна паричка, с Уиз от Терминал 1 ли летяхте, защото с Райън от Терминал 2 се минаваше директно към сигурността?

# 664
  • Варна
  • Мнения: 3 363

Сребърна паричка, с Уиз от Терминал 1 ли летяхте, защото с Райън от Терминал 2 се минаваше директно към сигурността?

Olive , от Варна съм.

# 665
  • София
  • Мнения: 285
Привет! Предстои ни пътуване до Лондон през май и съм запазила този апартамент - https://www.booking.com/hotel/gb/pass-the-keys-bright-spacious-f … mp;activeTab=main
Може ли за мнение доколко е добра локацията за придвижване до централната част. Виждам, че има железница съвсем наблизо East dulwich, но не се ориентирам дали oyster картите важат за нея.
Моля също за съвет, кой вариант за трансфер от Станстед е по-удачен, Станстед експерс или автобус national express.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Привет! Предстои ни пътуване до Лондон през май и съм запазила този апартамент - https://www.booking.com/hotel/gb/pass-the-keys-bright-spacious-f … mp;activeTab=main
Може ли за мнение доколко е добра локацията за придвижване до централната част. Виждам, че има железница съвсем наблизо East dulwich, но не се ориентирам дали oyster картите важат за нея.


Не съм ходила в този район , но с Гугъл сърч ми дава ,че е 2-ра зона и може да се ползва Ойстер, все едно ползвате метро, само че ползвате влак . Единствената опция е да се придвижвате с влака от East Dulwich до станцията на London Bridge / до други гари няма влакове/. Дава ми ,че пътуването е около 15 минути и 4 спирки, като влакчетата са на всеки 15 минути. През London Bridge минават 2 линии на метрото - сивата Jubilee и черната Northern, на които можете да се прехвърлите. Част от черната линия е в ремонт обаче, трябва да проверите в кой участък. Ето карта на метрото: http://www.london-tubemap.com/assets/tubemap_full_2.pdf

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Петък вечерта летим с двете деца. ще бъдем 3 пълни дни и вторник рано сутринта се връщаме. Полетът ни навръщане е в 7 сутринта. 2 часа по-рано да сме на летището, предполагам ще са ОК. Няма да чекираме багаж, надявам се, че толкова рано сутринта няма да има много народ.
Децата са много запалени по увеселителните паркове. Видях, че Thorpe Park е до Уиндзор. Мисля, че ще им хареса. Утре ще проверя какво време дават да е в понеделник. Онлайн билетите излизат по-изгодни, отколкото да се вземат на място. Има опция да се добави фаст трак. Ако понеделник няма много хора няма да има нужда да доплащам. Някой посещавал ли го е скоро?
Писах до хотела да видя каква цена ще ми дадат за 4ма с частен трансфер  и по-късно ще проверя с влак какво ще излезе.
За събота купих билети за Фантомът от Операта. Голям късмет е, че театърът се намира до хотела ни.
За неделя ще се разделим по интереси. Момчетата искат да посетят императорския военен музей. Ние момичетата ще импровизираме.
Ако сглобим прилична програма за 3 пълни дни, ще споделя после тук.

# 668
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Петък вечерта летим с двете деца. ще бъдем 3 пълни дни и вторник рано сутринта се връщаме. Полетът ни навръщане е в 7 сутринта. 2 часа по-рано да сме на летището, предполагам ще са ОК. Няма да чекираме багаж, надявам се, че толкова рано сутринта няма да има много народ.
Децата са много запалени по увеселителните паркове. Видях, че Thorpe Park е до Уиндзор. Мисля, че ще им хареса. Утре ще проверя какво време дават да е в понеделник. Онлайн билетите излизат по-изгодни, отколкото да се вземат на място. Има опция да се добави фаст трак. Ако понеделник няма много хора няма да има нужда да доплащам. Някой посещавал ли го е скоро?
Писах до хотела да видя каква цена ще ми дадат за 4ма с частен трансфер  и по-късно ще проверя с влак какво ще излезе.
За събота купих билети за Фантомът от Операта. Голям късмет е, че театърът се намира до хотела ни.
За неделя ще се разделим по интереси. Момчетата искат да посетят императорския военен музей. Ние момичетата ще импровизираме.
Ако сглобим прилична програма за 3 пълни дни, ще споделя после тук.
Само Thorpe Park ще ви отнеме един ден.За Windsor, ако ходите в замъка плюс разходка по Темза още един. Около на час път са от централен Лондон.Thorpe Park е огромен като малък град.Освен увеселителни атракции в него има и заведения за хранене. Ние като влезем в 10 часа преди обед си тръгваме около 6 преди да затвори.Не съм ходила скоро,но до преди Ковид винаги е имало големи опашки и много чакане.Fast trak е опция да.Времето днес в Лондон е зимно.Много студено и мрачно.Преди 3 седмици минах през London Eye имаше огромна опашка.В централен Лондон е пълно с туристи в момента.

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
уф, това с времето малко ме напрегна. Благодаря, че писахте, че да предвидя по-топли дрехи. Дано да имаме слънце след 2 дни де. Simple Smile
Значи  ще го оставя за понеделник целия ден парка. До Уиндзор няма да се отбиваме: ходили сме вече. Разходка по Темза също сме правили, до Гринуич също.

# 670
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Моля.Прогнозата на BBC не дава слънце за следващите 10 дни.Приятна екскурзия желая.

# 671
  • UK
  • Мнения: 2 871
Понеделник е почивен ден тук, така че в Thorpe Park ще е лудница.

Времето няма изгледи да се оправи и следващата седмица, аз си хофя на работа със зимното яке, да го имате в предвид.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Купих билетите вече. Преди малко разбрах, че е банк холидей. ама каквото такова. Ще взема по-топли дрехи и шал. Важното е настроение да има.

# 673
  • Мнения: 6
Забравих да напиша по-горе при разказа си за Лондон, че направихме на детето /15 г./ един антигенен тест, който ни изпратиха в хотела и направихме там, а после изпратихме по мейл резултат и паспорта й сниман - получихме съответно сертификат и за нея /ние сме с ваксини/. Струваше 12 лири. При влизане в БГ - 21.30 вечерта обаче погледнаха само моя ЗС, а за нея нищо не поиска служителя и въобще не го и показах, а тя е по-висока от мен и определено не изглежда на 12 години. Но може да е било късмет. Както и да е, този тест за 12 лири ми се видя добър бюджетен вариант, ако на някой му трябва, мога да изпратя линк, на който се поръчва.
Едит: В Станстед на летището нищо не искат, всъщност никъде в Лондон нищо не искат, живота си тече постарому, както преди пандемията.

  Моля, да дадете линка когато  Ви е удобно,  струва ми се доста добър вариант.
Предварително благодаря.

# 674
  • София
  • Мнения: 6 732
Ето:
https://covid.randoxhealth.com/home?fbclid=IwAR2S7ppt07XyJ6JBtC- … U3PKlDXUECAgch1U8

Но ако пътувате за БГ след 1 май, всички изисквания падат, нали знаете?

Общи условия

Активация на акаунт