ЛОНДОН - 11

  • 35 704
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 3 997
Да, цените за нощувки са ужасни. Иначе аз бях в хотел от веригата Тravelodge, който бе на супер място - до 3 метростанции и на пешеходно разстояние от доста забележителности. Мислех си, че ще е мизерия, но беше съвсем ОК. Цените са различни всеки ден, напр един от всичките ни дни цената бе под 40 паунда, за сметка на това останалите си бяха около 100 паунда.

# 16
  • SF
  • Мнения: 20 771
100 паунда на ден не ми е оферта.

Дайте други предложения. В апартамента/хотела само ще спим, но не мога да споделям баня и тоалетна с други хора.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 198
Ние отседнахме в хотел от тази верига - www.premierinn.com
Нашият беше до London Eye, но имат много други в града. И при тях цената е различна в различните дни.

# 18
  • SF
  • Мнения: 20 771
Разгледах го. Няма стаи за трима. Излиза много неизгодно.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 198
Ние бяхме трима. Но с дете под 14 години (май толкова беше горната граница). Имат фамилни стаи.

# 20
  • Мнения: 5 818
Ние сме спали в Luma Concept Hotel London в Hammersmith. Доста удобно местоположение. Странна е концепцията за хотела, но бяхме доволни.
И ние сме за НГ в Лондон. Обиколили сме доста, но искам да ви питам за някои детски атракциони.
Има ли смисъл, ще бъдат ли интересни за 10-годишна, какво представляват Шрек и Дънджан. Четох отзив за последното в предходната тема, но от гледна точка дете как е. Страшно ли е много? Аквариума как е? Били сме в този в Генуа, Барселона и още един-два. Та се чудя дали има смисъл?

Преди време ходихме в Уиндзор и Хамптън корт. Препоръчвам повече второто. Иначе от Уиндзор започва една алея/път по който са яздили. Казва се The Long Walk. Много е красиво в хубав ден. И ако застанете в срещуположния и край на пътя до Copper Horse Statue of King George III гледката към замъка е великолепна. Съвсем близо е и мястото където се е подписала Магна карта. До него има чудесни места за пикник на Темза.

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 13:04 от .♥.Fancy.♥.

# 21
  • Мнения: 2 514
Мен ме интересуват колите под наем(рент а кар). В единия сайт, който отворих, бяха по 50-80лв за 3 дни. Това реално ли е? Много малко ми се струва. И, като цяло, придвижването с кола опция ли е за хора, които никога не са ходили и, съответно, шофирали в Лондон? Понеже, както казах по-напред, кацаме на Лутън и, за да не обикаляме и да се чудим кой влак/метро да хванем до мястото, където ще отседнем, мисля, че с кола би било по-удобно. Но пък намирането на паркинг сигурно няма да е толкова лесно.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 290
Ние бяхме трима. Но с дете под 14 години (май толкова беше горната граница). Имат фамилни стаи.

Благодаря за информацията за тази верига, в търсене съм за февруари, Ное сме с дете на 15 . В сайта на хотела ми приеха тази особеност, като за сина ми се вижда на снимките , че е предвиден диван. И според мен цените са поносими на фона на останалите.

Мен ме интересуват колите под наем(рент а кар). В единия сайт, който отворих, бяха по 50-80лв за 3 дни. Това реално ли е? Много малко ми се струва. И, като цяло, придвижването с кола опция ли е за хора, които никога не са ходили и, съответно, шофирали в Лондон? Понеже, както казах по-напред, кацаме на Лутън и, за да не обикаляме и да се чудим кой влак/метро да хванем до мястото, където ще отседнем, мисля, че с кола би било по-удобно. Но пък намирането на паркинг сигурно няма да е толкова лесно.
В сайта на wizz има опция за коли под наем. Ползвала съм при пътуване в Италия- тогава всичко беше идеално.
И аз се чудя за кола под наем- за три дни някъде 220-250 лева са цените, тоест близки до твоите. Ние смятаме да попътуваме в провинцията.
За мен шофирането в Лондон обаче е меко казано ужасяващо. Знам, че има такси за преминаване през централната част - дали е истина и колко са нямам по детайлно информация. Паркирането е трудно , забелязах че повечето хотели нямат паркинги, но предлагат срещу заплащане в близост или не чак толкова.
Не бива да ви притеснява придвижването от Лутън , ползвам easy bus от много много време. Купувам билети онлайн предварително, разпечатвам и представям при качването. Последната спирка е Victoria station, но преди това спира и на доста други - трябва да се види маршрута. Ако е само за придвижване от/до Лутън не си струва наемане на кола.

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 22:41 от Не се сърди, човече

# 23
  • София
  • Мнения: 15 198
Ние бяхме трима. Но с дете под 14 години (май толкова беше горната граница). Имат фамилни стаи.

Самоцитирам се, за да се поправя. В Premier Inn фамилните стаи са за деца под 16г.
https://www.premierinn.com/gb/en/why/family.html
Plus, to make your stay even better value - kids under 16 stay for free and get a free breakfast*. That’s why TripAdvisor named us the number 1 family hotel.

# 24
  • Мнения: 2 514
Скрит текст:
Ние бяхме трима. Но с дете под 14 години (май толкова беше горната граница). Имат фамилни стаи.

Благодаря за информацията за тази верига, в търсене съм за февруари, Ное сме с дете на 15 . В сайта на хотела ми приеха тази особеност, като за сина ми се вижда на снимките , че е предвиден диван. И според мен цените са поносими на фона на останалите.

Мен ме интересуват колите под наем(рент а кар). В единия сайт, който отворих, бяха по 50-80лв за 3 дни. Това реално ли е? Много малко ми се струва. И, като цяло, придвижването с кола опция ли е за хора, които никога не са ходили и, съответно, шофирали в Лондон? Понеже, както казах по-напред, кацаме на Лутън и, за да не обикаляме и да се чудим кой влак/метро да хванем до мястото, където ще отседнем, мисля, че с кола би било по-удобно. Но пък намирането на паркинг сигурно няма да е толкова лесно.
В сайта на wizz има опция за коли под наем. Ползвала съм при пътуване в Италия- тогава всичко беше идеално.
И аз се чудя за кола под наем- за три дни някъде 220-250 лева са цените, тоест близки до твоите. Ние смятаме да попътуваме в провинцията.
За мен шофирането в Лондон обаче е меко казано ужасяващо. Знам, че има такси за преминаване през централната част - дали е истина и колко са нямам по детайлно информация. Паркирането е трудно , забелязах че повечето хотели нямат паркинги, но предлагат срещу заплащане в близост или не чак толкова.
Не бива да ви притеснява придвижването от Лутън , ползвам easy bus от много много време. Купувам билети онлайн предварително, разпечатвам и представям при качването. Последната спирка е Victoria station, но преди това спира и на доста други - трябва да се види маршрута. Ако е само за придвижване от/до Лутън не си струва наемане на кола.
Благодаря много за информацията!

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 11:28 от AnMary

# 25
  • SF
  • Мнения: 20 771
Въпрос към тези, които живеят в Лондон. Знаете ли на кой площад се организира посрещане с концерт на Новата година?
Каква е атмосферата, ако сте били на такова събитие?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Криси` , ако наемате кола, за да се придвижвате из Лондон  е абсолютно непрактично. Както и Z-Тина  е  писала има такса за преминаване и каране в центъра , трафика е ужасен и трудно ще се намерят места за паркиране, всяко оставяне на колата на паркинг , ще са допълнителни средства. Придвижването от Лутън не е чак толкова сложно. А транспорта в самия Лондон е много добре уреден , кола не ви трябва.
Ако колата, се вземе за разходки в околностите , тогава да - много е приятно карането извън Лондон и извън магистралите.
.
♥.Fancy.♥, само в Аквариума съм влизала , може би, ще ви изглежда малък и не толкова атрактивен, след тези , които си изброила.

# 27
  • Мнения: 10
Здравейте. Имам въпрос за ползването на карти Oyster. Мога ли да ползвам такава карта закупена от моя приятелка преди години. Дали някъде се регистрират и дали е възможно да имам проблем с ползването й.

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 699
Здравейте. Имам въпрос за ползването на карти Oyster. Мога ли да ползвам такава карта закупена от моя приятелка преди години. Дали някъде се регистрират и дали е възможно да имам проблем с ползването й.
Никакъв проблем  няма да имате с ползването на картата.

# 29
  • Мнения: 22
Предстои ни пътуване до Лондон след 2 седмици. Мислим да закупим онлайн за мадам Тюсо и окото. Времето няма да е много за разходки, но все пак ми се иска да видя часовника и моста. Исках специално да попитам Найк таун някой посещавал ли е? И дали в доволен и като цяло някакви аутлети на хубави цени които да си заслужава все пак да посетим. Нямаме почти никакъв бюджет , но искаме да се разходим и да разгледаме каквото успеем. Ще сме там за уикенд тоест деня на пристигане в сутринта ще имаме възможност за разходки. И на другия ден. Имаме трети но той вече е плануван с ангажимент така, че са тези двата.

Не сме били в Лондон притеснява ме малко прекачването с влака, но вярвам че ще се справим. Ще имаме Ойстер карти, само не разбрах там ли се зареждат или може онлайн ? И май е това... нямам търпение да видя този град мечтала съм да го посетя от години. Дано да ми допадне.

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт