ЛОНДОН - 11

  • 35 694
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • NE
  • Мнения: 10 999
Някой пътувал ли е с Green line? Гледам имат отворен билет с условие само да си спазваме спирката.

# 76
  • Мнения: 9 991
Пътувах от Хийтроу. Огромен терминал, много техника, стотици хора, всичко става много бързо. Исках да взема Просеко и сайдер като мина проверката, обаче нямаше или поне не намерих във  фрий шоповете. Бях си забравила шишето с вода в мен като минавах проверка и или трябваше да изпия водата или щяха да го изхвърлят.
Аз трябва да направя връзката Лутън-Лондон (3-та зона).
Съвети какво да купя предварително онлайн?
С оистер ли искаш да пътуваш? Ако е еднократно, може и с безконтактна карта както са казали. Само си провери банката дали ще те таксува допълнително.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 12:52 от AnMary

# 77
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Аз трябва да направя връзката Лутън-Лондон (3-та зона).
Съвети какво да купя предварително онлайн?
С оистер ли искаш да пътуваш? Ако е еднократно, може и с безконтактна карта както са казали. Само си провери банката дали ще те таксува допълнително.

От Лутън няма транспорт , с който да може да се ползва Ойстър. Esmee , конкретизирай си въпроса ,моля, не разбирам какво точно питаш ?

Някой пътувал ли е с Green line? Гледам имат отворен билет с условие само да си спазваме спирката.


Пътувала съм, но в обратна посока - към летището и с билет , купен на място от шофьора , в автобуса бяхме точно 4 човека.  Дай  линк към билета ,който искаш да купиш, да видим какви са условията на отворения билет. Понякога , това е двупосочен билет ,като опцията да е "отворен" е в рамките на определен срок, но се спазва часа в първата посока - ако е дневен билет , срока е да се ползва в рамките на деня, или ако е за по-дълъг период - е в рамките на 3 месеца, тогава връщането не е във фиксиран час.

# 78
  • NE
  • Мнения: 10 999

Някой пътувал ли е с Green line? Гледам имат отворен билет с условие само да си спазваме спирката.


Пътувала съм, но в обратна посока - към летището и с билет , купен на място от шофьора , в автобуса бяхме точно 4 човека.  Дай  линк към билета ,който искаш да купиш, да видим какви са условията на отворения билет. Понякога , това е двупосочен билет ,като опцията да е "отворен" е в рамките на определен срок, но се спазва часа в първата посока - ако е дневен билет , срока е да се ползва в рамките на деня, или ако е за по-дълъг период - е в рамките на 3 месеца, тогава връщането не е във фиксиран час.

Това са билетите. В условията пише само, че е важно да се спазва точката на слизане/качване. Обратния билет е до 3 месец от първото пътуване.
Работата е там, че не знам дали полета ще има закъснение, а билет на място не знам дали няма да е съвсем скъп.
https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/?_ga=2.103 … 371256.1575372383

# 79
  • Мнения: 681
Здравейте, другата седмица в петък летим за Лондон с ММ. Ще летим с Wizzair, тъй като гостуваме на наши приятели, но те живеят в центъра и летим до Лутън като най-добрия вариант.
Сега се чудим как да се доберем до Baker street, където ще се срещнем. Полета се очаква в 20:25 да кацне. Гледам трансфери през easybus. Има изгодни билети с National express в 20:55 ч. Дали ще успеем?

Flower Fairy, купи си билети от easybus за National Express, тези билети официално си важат за 1 час преди и след избрания час. От летището в Лутън има автобуси за Лондон през 20 минути и понеже не се пълнят обикновено не гледат часа изобщо и просто ще ви качат на първия възможен автобус независимо дали е по-рано или по-късно.

A seat is reserved only for the time you have booked. You may use the same ticket at no extra cost to travel on the next available bus up to 60 minutes on either side of your booked time. However, easyBus cannot guarantee there will be spare seats as priority is given to those passengers with reserved seats.

По обратния път от Лондон до Лутън е по-важно да се спазва часът, защото често автобусите са пълни, не са толкова на често и понякога закъсняват.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 877
Ние също ще пристигнем с късния полет на WizzAir и се чудя дали не е по-удачно в деня на кацането да останем за една нощувка в Лутън, на сутринта да се разходим там (има ли какво да се види?) и към обяд, ранния следобед да потеглим за Лондон. Как ви се струва?

# 81
  • NE
  • Мнения: 10 999
Adventurer, много благодаря. Тъкмо така смятам да постъпим.

п.п. Купихме билетите. Остава да стигнем.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 17:54 от Flower Fairy

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Adventurer, много благодаря. Тъкмо така смятам да постъпим.

п.п. Купихме билетите. Остава да стигнем.

През Easy bus ли взехте ?


Ние също ще пристигнем с късния полет на WizzAir и се чудя дали не е по-удачно в деня на кацането да останем за една нощувка в Лутън, на сутринта да се разходим там (има ли какво да се види?) и към обяд, ранния следобед да потеглим за Лондон. Как ви се струва?

Има хотели в близост до Летището , ако искате да нощувате и сутринта да пътувате към Лондон. Иначе , в самия Лутън не съм ходила ,но и нищо , което да се разглежда, не съм чувала. Личното ми мнение е, да не си губите времето там . Също така, самият Лутън е отдалечен от летището и ще ви трябва транспорт до там.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 18:27 от Сребърна паричка

# 83
  • NE
  • Мнения: 10 999
Сребърна паричка, през easybus взехме билетите.

# 84
  • Мнения: 132
Здравейте! Разглеждах начините на придвижване до летище Хийтроу, терминал 4. Моля, кажете правилно ли се ориентирам. С линия Tfl Rail от Падингтън директно до терминала или с метро от Падингтън до Earl`s Court със зелената линия, където сменяме със синята до терминала.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Здравейте! На летище Станстед има ли каса на железниците , от която може да си закупим седмична карта, за да използваме офертите 2в1?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 877
Има хотели в близост до Летището , ако искате да нощувате и сутринта да пътувате към Лондон. Иначе , в самия Лутън не съм ходила ,но и нищо , което да се разглежда, не съм чувала. Личното ми мнение е, да не си губите времето там . Също така, самият Лутън е отдалечен от летището и ще ви трябва транспорт до там.
Благодаря! Flowers Hibiscus Май наистина така е по-разумно, за да си имаме още един пълен ден за Лондон.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Здравейте! Разглеждах начините на придвижване до летище Хийтроу, терминал 4. Моля, кажете правилно ли се ориентирам. С линия Tfl Rail от Падингтън директно до терминала или с метро от Падингтън до Earl`s Court със зелената линия, където сменяме със синята до терминала.

Освен Tfl Rail , може да ползвате и Heathrow express / бърз влак / , от Падингтън , но имайте предвид ,че влаковете ходят до Терминал 2&3 , оттам ще трябва да се ориентирате как да се трансферирате до Терминал 4 . Синята линия на метрото Piccadilly ходи до Терминал 4 и Терминал 5 , на самите влакчета има изписано до кой терминал отиват , на информационните светлинни табла в метрото също се изписва. Ето карта на метрото , да видите откъде ще ви е удобно да  си хванете влакчето : http://content.tfl.gov.uk/standard-tube-map.pdf.


Здравейте! На летище Станстед има ли каса на железниците , от която може да си закупим седмична карта, за да използваме офертите 2в1?

Не знам дали има откъде да се купи на летището, но ако ползвате Станстед експрес  от и до летището , то можете да ползвате промоцията 2 за 1 в периода между двете пътувания. Как доказвате на касите , обаче нямам идея, може би показвате билетите за отиване и връщане на 2 - ма  души. Иначе, според този сайт https://www.londontoolkit.com/whattodo/london_travelcard_2for1_discussion.html  , това са местата  на които може да се купи карта 2 in 1 : "The only places that sell Travelcards with the rail logo on are railway ticket offices at Central London mainline rail stations, (Paddington, Marylebone, Euston, Kings Cross, St Pancras, Liverpool Street, Fenchurch Street, London Bridge, Charing Cross, Waterloo, Fenchurch Street and Victoria)."

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 13:05 от Сребърна паричка

# 88
  • NE
  • Мнения: 10 999
При чекиране, кое е по-удачно да се регистрира - паспорт или лична карта? Мисля на отиване да минем с паспортите.

# 89
  • Мнения: 9 991
Паспорти. Имат електронна система за самочекиране където минава само паспорта, личната карта не я чете. В София са сложили 4-5 подобни, но не са в експлоатация. 2 самолета и опашка и чакане. Там всичко става бързо и летят хиляди хора ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт