ЛОНДОН - 11

  • 35 856
  • 731
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 91
Здравейте, моля за съвет, със семейството ми трябва да пътуваме София - Лондон и обратно на 3.04. 2020 - 5.04.2020, кога ще е най удачно да купя билетите, веднага или да изчакам? Предварително благодаря за отговора.

# 211
  • Мнения: 4
Мили момичета, предстои ми пътуване със семейството до Лондон в средата на март за 5-6 дни. В коя част на града, според вас, е най-добре да се настаним, за да можем да разгледаме максимално? Кацаме на Лутън и от там....накъде?

# 212
  • Мнения: 9 991
На бритиш са хубави цените и ръчния багаж е голям, каца на Хийтроу.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Мили момичета, предстои ми пътуване със семейството до Лондон в средата на март за 5-6 дни. В коя част на града, според вас, е най-добре да се настаним, за да можем да разгледаме максимално? Кацаме на Лутън и от там....накъде?

Навсякъде в централна част би било удобно / 1-2 зона / , но зависи от бюджета ви. Метро мрежата е много добре уредена , тъй че ако сте около метростанция няма особено значение, дали сте точно в центъра. Момичетата назад в темата са препоръчвали хотелски вериги , най -вече  Travelodge, Premier Inn , Ibis , може да проверите за цени.

Ето тук, може да се види , кои са 1 и 2- ра зона на метрото :
http://content.tfl.gov.uk/standard-tube-map.pdf

# 214
  • Мнения: 4
Здравейте, отново! Проучих предишните описания за придвижване от Лутън до центъра, но все пак с кой вариант е по-добре да се пътува -  "еasyBus", Terravision или Green Line 757 до Виктория?  Дали всички имат спирка и на Мраморната арка? Чудя се къде да резервирам хотел - с оглед идеята ми да разглеждаме максимално, но и да е лесно да стигнем до хотела от спирката, а и на връщане лесно да вземем автобус обратно до летището.  Къде е по-удобно да избера хотел - около Виктория или около арката? А и още един въпрос - как може да отидем до Оксфорд или Кеймридж, ако имаме време? Благодаря предварително!

# 215
  • Мнения: 16
Здравейте ! Имам купени самолетни билети и запазен хотел за дати от 03.07.2020 г. - 07.07.2020 г . Кацаме на летище  Станстед в 13.15 часа. Искам да си купя билети за трансфер до Лондон и гледах тези на National Express . Цената е 38 п. за 3 възрастни и 1 дете отиване и връщане , но не мога да разбера дали трябва да си платя допълнително и за куфара до 20 кг , има такава опция ,която вдига цената повече от двойно? Имам ли право на някакъв безплатен багаж или не? Друго , което ме интересува е какво можем да видим в района на спирка Виктория, защото ще бъдем там около 15.00 часа и не ми се иска да губим време като ходим първо до хотела , който се намира на гара Canada Water ? Можем ли да оставим някъде куфара и да обиколим без него? За 04.07. съм купила билет за посещение на Парламента от 13.00часа .Преди това мисля да посетим сутринта Бъкингамския дворец , а след това  Уестминстърското абатство  и евентуално Sky Gardan. За 05.07 Планирам  организирана екскурзия Windsor Castle, Stonehenge  Full-Day , но все се добавили и нещо
друго. Остава ни един  ден  , който още не съм измислила и се надявам да ми помогнете да организирам ! Предварително Ви благодаря ! Хубав ден на всички пътешественици !

# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Здравейте, отново! Проучих предишните описания за придвижване от Лутън до центъра, но все пак с кой вариант е по-добре да се пътува -  "еasyBus", Terravision или Green Line 757 до Виктория?  Дали всички имат спирка и на Мраморната арка? Чудя се къде да резервирам хотел - с оглед идеята ми да разглеждаме максимално, но и да е лесно да стигнем до хотела от спирката, а и на връщане лесно да вземем автобус обратно до летището.  Къде е по-удобно да избера хотел - около Виктория или около арката? А и още един въпрос - как може да отидем до Оксфорд или Кеймридж, ако имаме време? Благодаря предварително!

EasyBus ползват автобусите на National Express , вижте и в техния сайт. Само че, по някаква причина билетите през сайта на EasyBus са по-евтини. Всички автобусни фирми имат сайтове и там могат да се намерят маршрутите и спирките на които спират. Ползвала съм National Express и GreenLine, та за тях съм сигурна ,че имат спирка на Марбъл арч.  За автобуси до Кеймбридж или Оксфорд , вижте пак споменатите по-горе National Express и също така другия превозвач е Megabus. За влакове вижте на този сайт: https://www.thetrainline.com/destinations/trains-to-london?ds_ki … &gclsrc=aw.ds


wenibu , ето в сайта на National express , условията за багаж :https://www.nationalexpress.com/en/help/luggage-lost-property Автобусите им са като нашите междуградски , има помещение под автобуса , в което слагат куфарите , в автобуса се качваш само с дамска чанта или малка раница. На автогара Виктория има помещение за багаж срещу заплащане, можете да си оставите там куфарите . На гарата също мисля, че има. Автогарата и гарата са на около 800 м. една от друга. Метротостанцията  и гарата са на едно място. Денят, в който нищо не сте измислили - моста Тауър / задължителен според мен / , кулата Тауър и плюс евентуално Гринуич. Втори вариант - Хамптън корт. Трети вариант - градините Кю , ако обичате паркове.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 21:01 от Сребърна паричка

# 217
  • Мнения: 16
Много благодаря, Сребърна паричка Heart .Трудно ми е да се организирам , защото май още е много рано за закупуване на билети- катедралата Св . Стефан и Уестминстърското абатство , а май няма да можем да видим Бъкингамския дворец отвътре за нашите дати /03.07-07.07/. До Уиндзор сигурно ще се организираме да идем сами, защото тяхните турове излизат 3в1 за 1000 лв. Чета ви постоянно и трупам впечатления. Очаквам още предложения . Благодаря за инфото за багажа , а дали да резервирам от сега или е рано? Лека вечер на всички.

# 218
  • Мнения: 2 817
wenibu, как 1 000 лв за тура до Уиндзор? За 4 човека явно е тази цена, но пак е много. Нещо бъркате. Октомври бях на този тур, много съм доволна, даже имаше и обяд, пък и до Бат ходихме:
https://www.expedia.com/trips/7466431193342?langid=1033&falconfallback=true

Ето разгледайте си:
https://www.expedia.com/things-to-do/search?location=Stonehenge% … te=07%2F07%2F2020

Гледайте дали са включени всички входове, такси и тн.
Не знам дали ще успеете сами и Уиндзор и Стоунхендж в един ден. Влизането в двореца е доста тегаво, чакахме на една опашка около 40 минути. Нямам идея и как става придвижването между двата града. Ако сметнете цените за обектите и транспорта, дали с тур няма да ви излезе по-изгодно? Проучете ги нещата, имате време.

Препоръчвам с 2 ръце качването на Sky garden - хем безплатно, хем  годино. Дебнете само да си направите резервация. По-добре, отколкото да дадете сума ти пари за окото. Но вие си знаете, разбира се.

Редактирам - всъщност Вие говорите за 1 ден да посетите самоорганизирано само Уиндзор. Така ще успеете, но според мен и Стоунхендж много си заслужава.



На нас много ни хареса в Нотинг Хил, заслужава си разходката.





Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 19:20 от ЕваНиколова

# 219
  • Варна
  • Мнения: 3 358
wenibu ,  не разбрах, за кое питаш, дали да резервираш ?

ЕваНиколова, благодаря за снимките от Нотинг Хил, веднага се сетих за филма, сигурно съм го гледала над 10 пъти и всеки път ми харесва. А аз като ходих, единия път видях една лисичка да се разхожда там .

# 220
  • Мнения: 16
Здравейте ! Благодаря за отговорите ! Сребърна паричка ,питам дали е рано да се резервира за трансфера от и до летището ? ЕваНиколова, пагледнах препратката , която ми предложи и цената за 2 възрастни ,1 дете и един над 60 години излиза 954 лв. Мисля, че навсякъде цената е такава . Ще си помислим още за това дали да идем организирано или да идем сами само до Уиндзор. Иначе, снимките са страхотни ! Дано можем да ги видим и трите атракции.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 00:06 от wenibu

# 221
  • Варна
  • Мнения: 3 358
А, ясно .Следи цените през EasyBus, през тях е най-евтино, но май някъде около 3 месеца преди датата, можеше да се купува.
До Уиндзор има влак , може да се види цената до там https://www.thetrainline.com/destinations/trains-to-london?ds_ki … &gclsrc=aw.ds + цените на билетите за самия замък.

# 222
  • Мнения: 22 414
Здравейте,

Предстои ни пътуване до Лондон, 1възрастен с 2деца (7г и 12г).
Може ли да ми кажете каква карта за транспорт ще ни бъде най удобна?
Четох за Ойстер кард (ако правилно съм запомнила изписването).
В този случай за всеки от нас трябва да закупя по една карта? Или мога да купя общо една, да я заредя и да се маркира 3пъти на пътуване?
Изобщо това с транспорта ми е мътно.
Дори не знам в коя зона попадаме там където ще нощуваме.

# 223
  • Мнения: 14 486
12 годишното дете голямо ли изглежда? Принципно можете да минете с един ойстер и да маркирате влизане и излизане с двете деца на входовете за инвалиди- по-широки са и не се затварят бързо.

# 224
  • Мнения: 22 414
12 годишното дете голямо ли изглежда? Принципно можете да минете с един ойстер и да маркирате влизане и излизане с двете деца на входовете за инвалиди- по-широки са и не се затварят бързо.

Всъщност спокойно минава за 10г защото е дребна.
Но ако ми поискат документ ще лъсне измамата, а не ми се иска да плащам солени глоби.

Може ли да споделите и интересни места за деца. Освен аквариума и зоологическата.
Бритиш и Сайънс мюзиъм съм ги заплюло, смяната на караула също.
Не можах да разбера къде може да се качим на високо, но не на Лондон айс и да е на поносима цена

Общи условия

Активация на акаунт