ЛОНДОН - 11

  • 35 964
  • 731
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 956
Друг път ще се ходи...жалко..такъв ни бил късмета..Да сме живи и здрави и по-бързо да отмине, пазете се!

# 316
  • Мнения: 1 678
При нас вече трети път се отлага. Нищо, здраве да е. Ще стане.

# 317
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Не препоръчвам на никого да пътува в този момент . Освен опасността от заразяване , и музеите почват да затварят един по един, както и театрите. Има препоръка и да не се посещават кръчми и барове. Има опасност да останете под карантина някъде. Пазете се всички Hands Pray

# 318
  • Мнения: 9 991
Освен непрепоръчително, спират полети. Както е тръгнало може и без лятна почивка да останем. Ще се радваме работа ако има като започнат да затварят всичко.

# 319
  • Мнения: 1 325
Здравейте.Отдавна никой не е писал, да няма друга тема?
Във връзка с новите изисквания, при пристигане от Англия в Бг не разбрах искат пср или антигенен( които могат да ке направят до 24 след пристигането) задължително или признават ваксинация?

# 320
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Няма друга тема, но пътуването е сложно .

Прави се антигенен тест от тук преди пътуването / при желание може и ПСР, но няма нужда / . Трябва предварително да се закупи от Великобритания от утвърден списък тест за 2-рия ден от пристигането във Великобритания, поради което трябва да посочите и адрес на който да ви изпратят теста и да го получите. Прави се самостоятелно и резултата трябва да се изпрати някъде. Но не съм точно наясно къде, за да не се стои в карантина . Ако е положителен, 10 дни карантина. Това са правилата след 19-ти. И утре важат старите разпоредби и трябват 2 теста при пристигане - на 2-ри и на 8 -ми ден. Като се направи теста тук и като се закупи теста от там, трябва да се попълни декларация, която се носи на летището за да ви издадат бордна карта / това за Уиз еър, за другите авиокомпании незнам/ . Не признават ваксинация, която не е направена от техните здравни служби във Великобритания. Общо взето това е.

# 321
  • Мнения: 1 325
Сребърна паричка, Благодаря🤗

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Ще попитам и тук, ако случайно някой е наясно.
Какво се случва, ако не получа навреме Day 2 теста, при влизане в УК и съответно напусна страната преди да получа резултата?
Купих билети за един мюзикъл и ще пътуваме само заради това, не мисля да оставаме повече от 3-4 дни.

# 323
  • Мнения: 14 418
Нищо.Ще получте навреме теста на 2 ден ,а резултатът след това не ви интересува.

# 324
  • Мнения: 1 325
Ще попитам и тук, ако случайно някой е наясно.
Какво се случва, ако не получа навреме Day 2 теста, при влизане в УК и съответно напусна страната преди да получа резултата?
Купих билети за един мюзикъл и ще пътуваме само заради това, не мисля да оставаме повече от 3-4 дни.
Аз се свързах с фирмата и помолих да получа теста по-рано, при самото пристигане.Резултат получих ден, след като бях изпратила пробата, но изпратете чрез поща, в моя случай трябваше да плащам за марка, а уж всичко беше платено.

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Мисля да ги пусна в някой parcel post box и изобщо да не се затормозявам излишно. Когато стигнат …

# 326
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Ще попитам и тук, ако случайно някой е наясно.
Какво се случва, ако не получа навреме Day 2 теста, при влизане в УК и съответно напусна страната преди да получа резултата?
Купих билети за един мюзикъл и ще пътуваме само заради това, не мисля да оставаме повече от 3-4 дни.

Не мога да  отговоря, но ще ми е интересно какво ще се случи с вас, пишете след като се приберете. Иначе, желая успешно пътуване.

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Хубавото е, че оставаме в зеления списък на УК поне следващите три седмици (ако не се увеличи броя на заразените много драстично, де).

Ще споделя, разбира се. Дано всичко е наред.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 3 359
"Уведомяваме Ви, че съгласно новите правила за влизане във Великобритания, публикувани на сайта на Home Office, от 1 октомври 2021 г. за гражданите на ЕС, ЕИП и Швейцария ще се изисква паспорт за пътуване до Обединеното кралство. Българските граждани, получили Статут на уседналост или временен статут за уседналост, ще имат право да влизат на територията на Обединеното кралство само с лична карта, най-малко до 31 декември 2025г.  Националните лични карти ще могат да се използват за влизане на територията на Великобритания от тези категории лица и след  датата 31 декември 2025г., ако картите отговарят на стандартите за сигурност, определени от Международната организация за гражданска авиация."


http://bulgarianembassy-london.org/novi-pravila-za-vlizane-uk/

# 329
  • София
  • Мнения: 178
Сигурно е коментирано по-назад, но как стои въпроса с интернета и мобилните разговори към днешна дата в Лондон? Може ли да си говоря или да си ползвам нета през българския телефон или таксите са като за извън ЕС? А с дебитни карти, ако плащам в магазин има ли допълнителни такси?

Общи условия

Активация на акаунт