СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 760
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ех, че елегантно го каза:)
Енергоспестяващият режим понякога е дори полезен, си мисля аз😉

Ами да, те са Еко деца - не разхищават енергия и ресурси. Grinning

# 286
  • Мнения: 6 587
Ех, че елегантно го каза:)
Енергоспестяващият режим понякога е дори полезен, си мисля аз😉

Ами да, те са Еко деца - не разхищават енергия и ресурси. Grinning

Да, Тесла- проект деца  Laughing

# 287
  • София
  • Мнения: 2 437
Значи моят не е мързелив, а енергоспестяващо Еко дете, ала Тесла проект Simple Smile

# 288
  • Мнения: 3 049
Детето иска да взема това помагало по БЕЛhttp://www.e-uchebnik.bg/book/viewBook/6569
....

Имаме такова за 6 клас. Наричаше се ранна подготовка за НВО. Хубави бяха тестчетата. То беше само български и текстове за преразказ. Разделено беше по темите от граматиката. (Да не ни изхвърлят от групата на Тесла-децата, не е попълнено цялото Grinning Ако моето поиска помагало някакво, аз го вземам веднага, пък ако ще целият свят да го е оплюл. Joy)

# 289
  • Мнения: 856
Тихичко, но с развълнувано майчино сърце споделям, че наследника започва да се ориентира. Разпитва ме за различни училища, необходимия бал, предмети, които влизат в балообразуването, местоположението. Аз обяснявам, той мисли и само една лека бръчица на челото подсказва, какви емоции се вихрят в главата му.

# 290
  • Мнения: 6 587
Ей, ще ги сбръчкосаме рано- рано тези деца, та после ще се чудим , как да изграждаме бръчки🧘‍♀️🧘‍♂️

# 291
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Моето има само едно желание ,което е напълно постижимо без напъване,та и затова нито се напъва,нито мисли-опастност от бръчки никаква!

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 21:01 от svetlaem

# 292
  • Мнения: 8 229
Моето има само едно желание ,което е напълно постижимо без напъване,та и затова нито де напъва,нито мисли-опаствост от бръчки никаква!

Моят също, но аз все пак малко го понапъвам 😃 Отсъстваме до неделя вечер, защото сме на състезание с малкия, но съм му оставила два теста по математика. И понеже забравя какво съм му казала, белязките от сборниците редовно падат, затова започнах да му записвам в тетрадката - сборник, страница, задача, да няма оправдания.
Ще видя какво ще е свършил.

# 293
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Моята девойка от две години знае какво иска. От една знае и в кое училище. Желаната цел не е в топ 5, но е в топ 20. По БЕЛ ги готвят много добре в училище, в извънкласни занимания. Математиката и е слабото място, но се старае и решава задачи сама от сборници. Както казва "Вие какво си мислите? Аз имам мечти и амбиции!" От градче близо до София сме, няма да се борим за елитните училища.

# 294
  • Мнения: 6 587
Добре е, че накои деца имат цел и мечти в професионален план.
Моята знае само, че иска да работи нещо свърдано с пътувания насам- натам.Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 08:53 от Biserka_a

# 295
  • Мнения: 27
И моята е ориентирана какво иска. При нея обаче проблем е, че е много умна и си мисли, че това стига и не полага достатъчно усилия. Моето мнение е, че без усилия и упражнения няма как да стане. Това е вечният ни спор.

# 296
  • Мнения: 4 156
Много се радвам на деца, които знаят какво искат и се трудят да го постигнат. Ние сме от неорентираните. Още не знам къде ще кандидаства, но има време  и ще го измислим.

# 297
  • Мнения: 4 967
Ние сега искаме с английски. Първа английска, защото брат й е там. Преди искаше испански или френски. То е ясно, че ще ги напишем всички езикови, но ще се съобразя с нейните предпочитания. Ще го мислим като видим резултатите. Математиката ще е зор. На училищно ниво е добре, но... Геометрията не е нейното нещо, алгебра обича. И аз бях така.
И тя гледа да се скатава, не й се чете много, не й се решават задачи. Не е амбициозен тип да си гони сама задачите.
Сега е на пробния по математика. Нали няма да ми се караш, ако се изложа, вика.

# 298
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
И Ема е на пробен по Математика.
На този етап не е наясно какво иска да учи, знае какво не иска, а то е СМГ, НПМГ и всякакви математики, химии, физики...Simple Smile   
 Аз съм харесала 2- ра Английска, даже я водих Ема да я разгледа. Ако има шанс за Първа Немска, ще е добре, но се съмнявам да изкара толкова висок бал.

# 299
  • София
  • Мнения: 3 390
Закарах децата, прибрах се, махнах якето и заспах. До 10.30 (можех и още, не си бях изключила звука на телефона). А съм само седящ буден до седмокласник Sad.
Мария, защо седиш с нея вечер? Оставяй я да учи като има да учи и лягай да почиваш поне ти. Какъв е смисълът и двете да сте недоспали? Аз преди (например в 5ти клас началото) само като се събудех нощно време ставах да го видя дали е легнал в леглото, че заспиваше я на бюрото, я на дивана. Но сега не ставам и мнооооого рядко сутрин го заварвам спящ на барбарона или дивана. Но и сега са по-редки моментите да заспива, учейки. По-скоро гледайки някой спорт, клипчета, чатейки и т.н. Е, за тези неща пък абсурд да си разваля спокойствието и да ходя да го проверявам Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт