СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 759
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 4 035

Бубчето, и на мен ми се иска да не учи посред нощите, но като се върне към 15.30 от училище и му трябва почивка. Съответно като повъзстанови силите, продължава. А и е хванал много дини под мишница и си искат време.


Ина се прибира от училище в 14ч, яде и почва да учи. В понеделник само яде и веднага излиза за Фарос, от там се прибира към 18ч и има 2-3 часа до 21ч да напише от понеделник за вторник по 2 предмета, защото само те се повтарят. Знае, че в събота трябва да е научила всичко възможно за седмицата, което може. Във вторник се прибира в 14ч яде и сяда да учи, в 19ч излиза за танци, прибира се в 21.30, минава през банята, яде и ляга. Същият е графикът й в четвъртък. В сряда и петък е по-леко, няма нищо допълнително, а в сряда даже се прибира в 13.15. Събота подготвя каквото може за седмицата, в неделя е на курс и след курса пише поне по едниния предмет.
Тя е в обикновено училище и смогва да научи за 3-4 часа. Освен това не мога да повярвам, че дете, станало в 6 сутринта е продуктивно в 12 през нощта. Но това си е моята теория по моите деца. Аз лично смятам, че дори и да не се отразява безсънието в момента, защото са млади и силни организми, то неминуемо ще се отрази за вбъдеще, особено ако продължава да бъде система.

П.П. Каза, че пробния в междучасие е бил отвратителен и над възможностите й.

# 316
  • София
  • Мнения: 1 570
Мойта мълчи като партизанин на разпит. Казва: Ще видиш. Като й споменах, че съм чула, като плащах таксата, че са трудни, само се подсмихна Joy Явно са били трудни.

# 317
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
И с моята щерка си имаме уговорка в 22 ч да  е заспала  /аз не устисквам дотогава /.  Успява,въпреки,че е по-скоро бавна,а домашни имат много.  Предполагам,че втори срок нещата ще станат много тегави,когато минат втора смяна.  
 Благодаря за пробния по БЕЛ-днес го направи вкъщи,справи се много добре.
 Желанието за гимназия е ясно- Първа АЕГ.  А после направо паралелките на 133 -о /без френската/.  След това може би ще подредим 32-ро.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 17:04 от blanc

# 318
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Не е нищо по-различно от други ПИ от предишни години, поне 1 модул, т.к не разполагам с 2-ри. Ема там се е "овъртолила", както се пее в една песен.

Някой може ли да ми каже на НВО по БЕЛ влизат ли тропи?

# 319
  • Мнения: 6 926
Не е нищо по-различно от други ПИ от предишни години, поне 1 модул, т.к не разполагам с 2-ри. Ема там се е "овъртолила", както се пее в една песен.

Някой може ли да ми каже на НВО по БЕЛ влизат ли тропи?
Да, целият ПИ е решим с техните знания, но е на порядък по-труден от нво. И да, точно както е бил и минали години, което не помага на никого, но здраве да е.

Тропи не се учат до 7-ми клас по нашата учебна програма и не би трябвало да влизат в материала за нво.

# 320
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Дръпнах едно Любословие за 7 клас и има въпрос с намиране на 5 тропи в едно стихотворение, затова питам.

Аз бях гледала едно НВО по МАТ и ми се стори по-трудно от този пробен изпит, може би защото включваше повече 7-класен материал.

# 321
  • Мнения: 3 992
Няма тропи, но при тезата посочването на изразните средства се цени. Затова е добре да се знаят.

# 322
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Аз като бях в 7 клас, беше задължително да се знаят, а Ема ми каза, че миналата година били учили някои, но не ги помни особено. Половината не ги е чувала.

# 323
  • Мнения: 3 491
[video][/video]
Желанието за гимназия е ясно- Първа АЕГ.  А после направо паралелките на 133 -о /без френската/.  
И нашите желания са горе - долу в същия порядък. Не са само негови, а и мои, защото смятам, че в такъв тип училища ще се чувства добре. Вероятно и 31 -во.
Аз май реших да не го пращам на ПИ утре. Струва ми се безсмислено. Почти съм убедена, че допълнително ще развие непоносимост към математиката, а това не ни е цел на този етап. Освен това съм претрепана от работа последните дни и не ми се ходи никъде, а баща му има ангажимент. Не знам дали сам ще се справи безпроблемно да отиде до училището, което не ни е на неудобно място, но досега е ходил само веднъж и то с мен - на миналия ПИ.
Ще го реша утре сутринта. Ако се събудим и двамата бодри, ще отидем.
За графика му не съм убедена какъв е точно,  защото се прибира на обяд, когато вкъщи  няма никой. Не съм наясно дали учи или дреме пред телефона. В шест, когато и аз се прибирам,  вече твърди, че всичко е научил и почва да се моли да излезе с приятели.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 18:26 от Amanda.D

# 324
  • Мнения: 54
При нас също е малко трудно с лягането в 22.30, не се получава всеки път, дори онзи ден малко е дремал в първия час. Но задължително на следващата вечер гледам по-рано да ляга, че като се натрупа умора е по-зле.

# 325
  • у дома
  • Мнения: 7 145
И аз изпратих девойката на ПИ МАТ (в Пловдив в ОТ) и очаквам голяма издънка. Аз даже не исках да я пращам, ни тя се тръшна, че искала.  С материала от тази година е добре, но от миналата има позабравени неща. Тя е от тези които, ако не могат да решат една задача цикли на нея, изнервя се и оттам всичко отива на кино. Много работим в тази посока, но... Утре ще са на БЕЛ. Ако донесе пробния изпит ще го кача в групата.

Имате ли възможност да качите ПИ от ОТ по математика?

Значииии-не знам къде ги  намирате тези деца,учещи по 2-3-4 часа,та и до среднощ-аз явно като бременна не съм пила сигурно правилните витамини и моето е алергично към учене Imp
То и моето виси до среднощ,но не над учебниците,а на компа Rage

# 326
  • Мнения: 8 229
И моят понякога виси по цели нощи, но когато е на вълна четене на книги. Добре че след среднощните му маратони обикновено следва затишие от 2-3 месеца.
Компютърът по нощите е забранен.

# 327
  • София
  • Мнения: 3 457
И моето е от среднощно висящото но не над уроците.Телефонът е проблема.Принудих се да сложа програма за родителски контрол

# 328
  • Мнения: 3 049
Как беше ПИ по математика? 18 +5 или 20 +3? Разделиха ли частите по време?

# 329
  • Мнения: 222
Аз гледам най-късно към 22.00 да се оправя за лягане, защото това ставане в 6ч.   му е доста трудно особено към края на седмицата и всяка сутрин се заканва като се прибере от училище да легне да поспи, но нещо не му се получава. Иначе все си е научил като се прибера даже има време и да играе на техниката. Даже ми е сърдит, че го карам да учи по всички предмети, на повечето им били казали, че са важни БЕЛ и Мат. и учели само тях.

Общи условия

Активация на акаунт