СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 780
  • 753
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 926
В докса на пощата в папка БЕЛ 7 клас направих папка "Пробни 2019-2020" (видя ми се много хаотично вътре и затова реших да е в отделна папка). А в тази папка направих друга, която кръстих "Междучасие 11.2019" и там го качих.
Сега ще ги кача и във фб.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 19:33 от maria77bg

# 211
  • София
  • Мнения: 7 193
Благодаря, Мария! Simple Smile
И само да попитам - а отговорите?

# 212
  • Мнения: 407
В събота прави презентация по музика. По изобразително изкуство учителя казал задължително 2 рисунки за разни конкурси. На танците се налага да ходи допълнително, че премина в по- горен клас. Направо... Само се оплаква, че няма време.

# 213
  • Мнения: 6 926
Благодаря, Мария! Simple Smile
И само да попитам - а отговорите?
Написах ги в коментар във фб. Ето ги и тук:
Скрит текст:
Отговори според учител по бел (аз не съм компетентна, ако някой има друго мнение не мога да кажа защо някой от долните е отговор):
1.В
2.Б
3.В
4.Б
5.Б
6.В
7.Б
8.Г
9.Г
10.Б
11.В
12.А
13. За отделяне на две прости изречения в сложното
14. През декември, през януари и през февруари
15. през, от, на, над, във
16. ще можем да се информираме, стана ясно
17. най-замърсени; фини; ...ниски, а...; със средни; замърсяване; ...нива (без запетая) обаче...; опасност; Това, че; означава; най-мръсния; изследване; отровния; автомобили; допустими
18.В
19.Б
20.В
21.В
22.В
23.В
24. разказ; роман; стихотворение; елегия
25. мноооого думи Simple Smile))), които са далеч от мен Simple Smile и не мога да възпроизведа. Няма да пиша тезата на Ния, защото според учителя е за 5, не за 6 точки.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 14:36 от maria77bg

# 214
  • Мнения: 3 880
Какво учене, какви 5 лева... Тоолкова много време имало, да не съм искала да "прегори" до тогава, знаете  ли виЙ колко много случаи имало, а?

# 215
  • Мнения: 3 491
Да, същата работа, освен това някои деца на ПИ му изглеждали като с "дефицит на витамин D и важни нутриенти" , сигурно родителите ги побърквали от учене.

# 216
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Какво учене, какви 5 лева... Тоолкова много време имало, да не съм искала да "прегори" до тогава, знаете  ли виЙ колко много случаи имало, а?

Да, същата работа, освен това някои деца на ПИ му изглеждали като с "дефицит на витамин D и важни нутриенти" , сигурно родителите ги побърквали от учене.
MaskMaskMask -за съжаленше ми липсва онзи търкалящия се от смях ематикон или просто не го намирам...
Не че ще ви успокои ,ама моето е същото...

# 217
  • София
  • Мнения: 254
Мерси много, Мария77 за отговорите във фейсбук.
Имаме една грешка на четене с разбиране въпрос 3 - таблица към текста. И няколко грешки, които се надявам да са поправими с упражняване - на съставните изречения и съставните сказуеми.
Една грешка ми е непонятна - един от петте предлога го е сбъркала в 15-ти въпрос, писала е частицата "а" вместо "над".
Явно е била уморена вече.
Времето изглежда й е било точно, което беше полезно да се провери. Мисля, че при нас преразказите ще са голямата спънка, заради липса на достатъчно практика.

# 218
  • София
  • Мнения: 7 193
В текста за откриване на грешки има едно "с средни нива", което също е за поправка.

# 219
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Колко много се радвам на отговорите ви..и аз се бях отчаяла като чета как децата ви учат, пък пробни, пък доп. задачи, как нямали време....
Същата работа сме и ние - след 16.30 вече е навън научил...и само "споко, споко...". В събота е на школа по БЕЛ до обед, следобед е навън, в неделя подготвя домашните...уроците по МАТ са четвъртък вечерта...Ние сме в провинцията, дано това му учене е достатъчно за ПМГ...

# 220
  • Мнения: 6 926
В текста за откриване на грешки има едно "с средни нива", което също е за поправка.
Да, изпуснала съм го като съм ги преписвала. Сега ще го добавя. И "допУстими" съм изпуснала. Станаха 14, извинете.

# 221
  • Мнения: 3 491
Синът ми каза, че е открил 14 грешки, но в текста пишело и нещо от сорта, че "времето през юни е един какво си, а през останалите девет месеца"на .. Според него това е смислова грешка, но решил да не я оправя Понеже го е изхвърлил, нищо не мога да проверя

# 222
  • Мнения: 6 926
Е, не е така. В предното изречение се говори за януари и декември. И станаха 12.
Тестът е видим за всички във фб.

# 223
  • Мнения: 3 491
Аз не съм член на групата във ФБ и не мога да го видя, а така ще ми е по-лесно довечера да го проверя
Ха-ха, голям разбирач:grinning:на смислови грешки

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 15:13 от Amanda.D

# 224
  • София
  • Мнения: 12 237
Мария, мерси за подредбата на тестовете и отделната папка, така определено е по-лесно.
Във връзка с това можете ли да ми кажете или да ми помогнете да открия дали има тест на Междучасие от миналата година по това време по математика в пощата? Искам да се ориентирам горе-долу какво се очаква да са преговорили и взели на курса, тъй като моите не го посещават,  а са само на тест в събота там.
Относно натоварването при моите се забелязва леко облекчаване на натоварването откакто домашното по математика е една идея по-кратко.  Тоест имат време да учат и по другите неща, а едната да ходи и сравнително редовно на някакъв спорт, та дори и другата успява да се добере отвреме на време.

Общи условия

Активация на акаунт