СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 728
  • 753
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 190
И аз открих доста грешки.
Всъщност веднага след самия тест, днес само се потвърдиха.
Ще видим официално резултата, но при всички случаи няма да е това, което се предполагаше да бъде.

# 241
  • Мнения: 222
Мария, благодаря за теста и отговорите. Моят синковец като цяло се е справил. Да видим тезата и преразказа как ще ги оценят. Много е драскал по преразказа та ще видим.

# 242
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Какво учене, какви 5 лева... Тоолкова много време имало, да не съм искала да "прегори" до тогава, знаете  ли виЙ колко много случаи имало, а?

Да, същата работа, освен това някои деца на ПИ му изглеждали като с "дефицит на витамин D и важни нутриенти" , сигурно родителите ги побърквали от учене.
MaskMaskMask -за съжаленше ми липсва онзи търкалящия се от смях ематикон или просто не го намирам...
Не че ще ви успокои ,ама моето е същото...

Мами, благодаря че споделяте да се поуспокоя малко. Синът ми е така лежерен и спокоен. Чакам с нетърпение резултатите от ПИ за да видя на какво се дължи това спокойствие. За съжаление не мога да отделя време да помагам и уча и аз материала тепърва. Разчитам на школите. Той има уникална памет, но мързела му е велик!

# 243
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Благодаря, Мария! Simple Smile
И само да попитам - а отговорите?
Написах ги в коментар във фб. Ето ги и тук:
Скрит текст:
Отговори според учител по бел (аз не съм компетентна, ако някой има друго мнение не мога да кажа защо някой от долните е отговор):
1.В
2.Б
3.В
4.Б
5.Б
6.В
7.Б
8.Г
9.Г
10.Б
11.В
12.А
13. За отделяне на две прости изречения в сложното
14. През декември, през януари и през февруари
15. през, от, на, над, във
16. ще можем да се информираме, стана ясно
17. най-замърсени; фини; ...ниски, а...; със средни; замърсяване; ...нива (без запетая) обаче...; опасност; Това, че; означава; най-мръсния; изследване; отровния; автомобили; допустими
18.В
19.Б
20.В
21.В
22.В
23.В
24. разказ; роман; стихотворение; елегия
25. мноооого думи Simple Smile))), които са далеч от мен Simple Smile и не мога да възпроизведа. Няма да пиша тезата на Ния, защото според учителя е за 5, не за 6 точки.

Благодаря ти! Златна си!

# 244
  • София
  • Мнения: 5 014
ПРОБНИ ИЗПИТИ
23.11.2019 г. (събота) - от 13:00 до 15:30 пробен изпит по БЕЛ
24.11.2019 г. (неделя) - от 9:00 до 12:00 пробен изпит по математика
записване на rabotilnica_za_znanie@abv.bg
такса за участие - 20 лв.

# 245
  • Мнения: 1 951
И аз благодаря за теста и отговорите. Утре ще му го дам.
А относно лежерното настроение и присмехулните погледи същата работа. Ядосвам се, но не изпадам в драма. Донякъде отдавам това на включен инстинкт за самосъхранение от тяхна страна. Ако го нямат ще луднат наистина.
Всеки ден си отделя минимум час да излизат с двама негови приятели. Разхождат се почти безцелно и си говорят, нищо особено. Събота и неделя ходят на тренировки. Напоследък обаче дочувам от разговорите по телефона, че едното момче не излиза. Питам аз – "Защо Кирчо вече не излиза?" и отговорът беше  - "Кирчо няма детство. Майка му му го отне." Хем ми стана смешно от артистичният маниер, с който ми го заяви, хем ми е тъжно за тях. Ужасна година за всички. Без котката. Тя е над тези неща.

# 246
  • Мнения: 3 491
Аз досега открих един непълен отговор, но това е само от част от теста, който успя да ми прати Мария, тъй като останалите снимки бяха големи. Той иначе ми каза, че за няколко въпроса не е много сигурен. Според него е по-добре да приема, че не се е справил особено добре:grinning:.
На курса обикновено тестовете са му малко по-слабо оценени от преразказите, та се надявам поне втората част да компенсира, ако не се е разсейвал заради огромното количество вода, която изпи преди изпита и това, че му се е ходело до тоалетна през цялото време. Каза, че е и драскал.
Математиката много ме притеснява. Там ще ми е по-любопитно какви са знанията, концентрацията, всичко. Мисля, че има доста сериозни пропуски. По български по-бързо може да се навакса,  ако има неясноти, но за математиката не съм убедена.

# 247
  • Мнения: 6 926
А пробният по математика в Междучасие само събота и неделя ли ще е? Или пак ще има и през седмицата? Надявам се някоя добра душа да го сподели после, дори и непочистен.

# 248
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз бих го споделила,  само кажете как ги чистите - във фотошоп ли?

Предполагам, че пак ще има няколко дати за изпита, както беше за БЕЛ. Мен ме притеснява, че ще има геометрични задачи, поне като гледам минали изпити, а Ема не помни нищо по геометрия.

# 249
  • Мнения: 6 926
Аз го сканирах и после го чистих в пейнт Simple Smile))

# 250
  • Мнения: 8 229
Може и непочистени да качвате тестовете. Иначе с много програми може да се заличава. Аз лично ползвам Paint на Corel, той ми е подръка на компютъра.
Моят син е по-добре с геометрията спрямо алгебрата. На алгебричните задачи често допуска технически грешки. За мое учудване, от всичко учено досега, стереометрия та му беше най-лесно.
И той е в кюпа на болните. Преди няколко дни беше малкият с температура и повръщане, сега явно е неговият ред.

# 251
  • Мнения: 3 049
Който е възпрян да споделя тест(ове) от това, че не може да обработи изображенията, ако иска може да ми изпраща файловете. Аз ще почиствам, ще събирам в pdf и ще качвам.

# 252
  • Мнения: 207
Здравейте,
може ли някой да даде информация какъв материал са взели децата в "Междучасие" по математика, за да знаем какво да очакваме на пробния в неделя.

# 253
  • София
  • Мнения: 2 437
Да благодаря и тук на Мария за ПИ. В неделя ще правя домашно НВО в къщи - принтирах всичко, в това число и праразказа. Как беше - 1 час тест и после 75 минути преразказ, в които влизат неговите 15 м. за четене?

# 254
  • Мнения: 6 926
Не. Първо детето слуша някой да му го прочете (уредба на НВО), време не се засича. После си го чете само за 15 минути. Докато слуша или си го чете не може да си води записки. После пише 75 минути.

Общи условия

Активация на акаунт