СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 671
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Даже май последните 4 години-ако не се лъжа набор  2002 бяха първи с формулите  и понеже това е набора на др ми дете въобще изобщо нямам спомени да сме знаели предварително,че ще дават да се ползват формули на НВО.Ама може и да греша де-мъча се да се сетя ама не мога...

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 00:26 от svetlaem

# 361
  • София
  • Мнения: 375
Ясно, благодаря! Съвсем нова тема са ми матурите, абсолютно нищо не съм следила предните години и това за формулите ми е убягнало.

# 362
  • Мнения: 21 455
Знаеше се и то доста преди НВО. Пуснаха и  и модел с примерни задачи, в който бяха включени  формулите. И мотиви някакви бяха публикувани.

# 363
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
В Пловдив в ОТ минаха пробните. Девойката е доволна. Оплескала е математиката, но както каза тя, не било толкова страшно. Другия път по-добре щяла да се представи. Били са 18+5 задачи, което малко ме учуди. Не са им дали формули от там, но който е носел, можел да си ги ползва. По БЕЛ се е сетила да снима пробния преди да го предаде. Тя е драскала по него, а аз не мога да се справя с почистването. Ако някой иска мога да му го пратя през ФБ и да го качи в групата. Преразказа е бил от неутрален разказвач на Желязната порта на Георги Михалков (ако не се лъжа). Резултатите ще са готови след 2 дек. На 21 и 22 дек. ще са следващите пробни. А на 30 ноември в Пловдив има състезание Иван Рилски, което е по формата на НВО.

# 364
  • Мнения: 15 459
Здравейте момичета.
Извинявам се, че така нахълтвам в темата, но имам един въпрос относно НВО и ще съм много благодарна, ако ми дадете някакво пояснение. На изпита по математика ще могат ли да ползват предварително написани на лист формулите по геометрия?

# 365
  • Мнения: 21 455
Здравейте момичета.
Извинявам се, че така нахълтвам в темата, но имам един въпрос относно НВО и ще съм много благодарна, ако ми дадете някакво пояснение. На изпита по математика ще могат ли да ползват предварително написани на лист формулите по геометрия?
Досега можеше, но листа с формулите го пишат от МОН и го раздават на учениците. Simple Smile

# 366
  • Мнения: 6 924
Писах до МОН, да видим какво ще ми отговорят и после ще дам отчет:
Скрит текст:
Уважаеми г-да експерти,
Уважаеми г-н Министър,

На сайта на МОН на 05.09.2019г. сте публикували „Модел на НВО по математика за VII клас за учебната 2019-2020 година“. В този модел е записано, че тестът ще съдържа 23 задачи и че времетраенето е 150 минути (плюс до 80 минути за ученици със СОП). Не е записано дали тестът ще бъде разделен на части. Означава ли това, че тестът ще бъде само от една част? Ако предвиждате тестът да се дели на части, моля да конкретизирате по колко задачи ще има във всяка част и какъв ще бъде максимумът точки от всяка от частите.

Благодаря за отделеното време!

# 367
  • Мнения: 15 459
Здравейте момичета.
Извинявам се, че така нахълтвам в темата, но имам един въпрос относно НВО и ще съм много благодарна, ако ми дадете някакво пояснение. На изпита по математика ще могат ли да ползват предварително написани на лист формулите по геометрия?
Досега можеше, но листа с формулите го пишат от МОН и го раздават на учениците. Simple Smile

Ох, много ти благодаря за инфото. Че тези формули ще му изядат главата на синковеца Simple Smile

# 368
  • Мнения: 3 048
В Пловдив в ОТ минаха пробните. Девойката е доволна. Оплескала е математиката, но както каза тя, не било толкова страшно. Другия път по-добре щяла да се представи. Били са 18+5 задачи, което малко ме учуди. Не са им дали формули от там, но който е носел, можел да си ги ползва. По БЕЛ се е сетила да снима пробния преди да го предаде. Тя е драскала по него, а аз не мога да се справя с почистването. Ако някой иска мога да му го пратя през ФБ и да го качи в групата. Преразказа е бил от неутрален разказвач на Желязната порта на Георги Михалков (ако не се лъжа). Резултатите ще са готови след 2 дек. На 21 и 22 дек. ще са следващите пробни. А на 30 ноември в Пловдив има състезание Иван Рилски, което е по формата на НВО.
sunny_sunshine, ако искаш ми изпрати теста да го почистя. Не ползвам фейсбук, обаче. Можеш на лични тук в bg-mamma.

Уфф, как се надявам на 18 + 5 или на сливане на двете части. Rolling Eyes

# 369
  • Мнения: 8 223
За мен идеалният вариант е 23 задачи за 150 минути. Не мога да разбера смисъла от деленето на модули, части или както там биха го нарекли. Така или иначе всеки е свободен да напусне изпита по което време си пожелае и никой не е длъжен да решава всички задачи.

# 370
  • Мнения: 6 924
И за мен делене на части по математика е ненужно. Все пак мерим какво знаят децата, а не колко са бързи. Ако едно нещо не го знаеш и 4 дни да ти дадат е все тая. Излишно напрежение е това с времето. Все пак официално не е изпит или състезание, а оценяване на наученото. Според мен при такъв ход могат да са спокойни, че ще се вдигне успеваемостта, а и наистина ще се разбере кой колко знае.

# 371
  • Мнения: 11 641
На родителската среща миналата седмица ни казаха, че математиката ще е една част, а не както преди два модула.
Но си признавам, че не слушах твърде внимателно Blush

# 372
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз също бих била много ок да е само една част, даже бих се изкушила да й кажа хич да не се занимава с последните 3 задачи, а да е сигурна, че е решила като света предните, пък за последните, ако остане време и колкото остане Grinning

# 373
  • Мнения: 8 223
Моят хубостник при всички пробни тестове, които е направил вкъщи, оплесква някои от задачите от първата част (после се пляска по главата как можело да е толкова тъп) и решава тези от втори модул. Сигурна съм, че и на НВО ще направи нещо подобно.
Ако няма делене на части може би ще чете по-задълбочено условията на "лесните" задачи и ще проверява по-обстойно преди да бърза да пише нещо.

# 374
  • Мнения: 6 924
Единственото трудно, което виждам, че би станало е по-големият брой резултати във високия регистър (особено в големите градове) и последващото отсяване. Но пък да вдигнат леко трудността и въпросът ще е решен.

Общи условия

Активация на акаунт