Университети в Германия и други държави с немски език 13

  • 45 070
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 18 087
Сафрон, при някои NC-то може да е формирано И след  изпит заедно с други критерии. Примерно при медицината. Ако там човек не влезе на 1-вата квота с отличниците с диплома 1.0, на следващата квота за прием в повечето унита вече ще е наложително полагането на ТМС и доброто справяне с него. В други специалности пък има  изисквания за представяне на портфолио, в  трети има събеседвания след 1 цедка на документално ниво. Трябва да се чете конкретно по страниците на унитата, които предствляват интерес за  кандидата.

Под доброволческа работа нямах предвид просто да си доброволец някъде. Изискването  конкретно в нашия случай беше за  практика/ работа на доброволни начала (тоест неплатена)   в областта, в която иска да се развива студентът, избирайки конкретната специалност. Не примерно участие в някаква социална инициатива при положение, че искаш да следваш ядрена физика.. Иначе личните ми  впечатления са, че в Германия не е като в САЩ,  сертификатите от доброволчество са бонус само при кандидатстване за стипендии. Не са никакъв критерий за промяна на бал за прием. Едната ми дъщеря  разполагаше с множество такива - от Съда, от Музейко (цяла година), от Каритас България(цяла година), от Червен Кръст и т.н, но дори за  стипендия не помогнаха, камо ли като бонус за прием някъде.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 20:39 от пенсионирана русалка

# 391
  • Мнения: 5
Здравейте отново!
Внук ми имаше изпит миналата седмица, но още не ми казва дали има резултати. Много се притеснявам

# 392
  • Мнения: 1
Здравейте kaka_penka, четох форума и мисля, че уча заедно с внук ви. Не се притеснявайте за него, най-вероятно си е взел изпита. По данни от университета са скъсани само 1,8% от студентите. Предполагам, че се е подготвил и се е справил с изпита както почти всички останали. Приятен ден ви пожелавам

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:41 от tum.student.123

# 393
  • Мнения: 5 371
Здравейте kaka_penka, четох форума и мисля, че уча заедно с внук ви. Не се притеснявайте за него, най-вероятно си е взел изпита. По данни от университета са скъсани само 1,8% от студентите. Предполагам, че се е подготвил и се е справил с изпита както почти всички останали. Приятен ден ви пожелавам

Благодаря ти за хубавите  новини. И синът ми е с теб, дете. Пожелавам на всички успех на утрешния изпит. Нека късмета и знанията са с вас!!!

# 394
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да кажа на майките, че мине ли първата сесия, може да сте по-спокойни вече, защото самите студенти знаят вече какво ги очаква, настроили са се на различни преподаватели и живота тук и оттук нататък, ако има мотивация, поне няма да става по-трудно. А и удовлетворението от взет труден изпит е по-голямо и окрилява, колкото и да си психически непоклатим. 😃 Така че още малко стискане на палци остава и можете да отдъхнете.

Разбира се, студентите с домашни бисквитки от мама за подсилване преди изпит са с предимство, знаете как е. 😃 Това в кръга на шегата, разбира се, да не се обиди някой.

Русалке, как са отзивите от Ю. Корея? Дано е далеч от карантинните райони дъщеря ти. Аз на днешния си акъл не бих заминала, на 19 морето щеше да ми е до колене и сигурно щях.

# 395
  • София
  • Мнения: 18 087
Голяма драма беше тук, утре й бяха полетите до Истанбул ипосле до Сеул, едва я убедихме да ги презавери за 8 март със съответното доплащане.. И с надеждата дотогава нещата малко да влязат в релси. Така или иначе стартът на семестъра е отложен за 9 март. Та да видим.
И да, точно както казваш е, морето им е до колене..  200 довода ми  изтъкваше през последните дни в защита на тръгване утре. Smiling Imp И реших да играя по тънката лайсна , карайки я да се свърже с другите студенти по програмата от Германия, Испания,  Франция, САЩ и т.н...само си вкарах автогол. Имат група, в която си пишат с корейските buddy-та, всички чужденци са коментирали, че не ги  страх и заминават, само родителите им дето пискали.

ПП Дочух, че резултатите от ДСД са ясни вече. Похвали? Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 20:52 от пенсионирана русалка

# 396
  • Мнения: 1 907
Излязоха резултатите от ДСД! Камък ни падна от сърцето, дами, ще ме разберете! Момиченцето ми е с С1! Утре ще им кажат точки и т.н., класната им се вълнува сигурно повече от нас, току що им каза само резултатите  От 20 явили се ученици в класа само 4 са с В2 Heart

# 397
  • Мнения: 5 371
Браво , значи да очакваме наесен още едно студентче в Германия. Wink

# 398
  • София
  • Мнения: 63
Добре че отворих темата та да се сетя и аз, че чакаме резултатите от DSD... Сега ще проверя моето момиче какво е положението в техния клас. Аз съм спокойна, защото тя има DAF с достатъчен резултат.
Успех на всички студенти. Добрите новини за взети изпити ме окуражават, че и моето гардже ще се справи живот и здраве след време. Но стъпка по стъпка... Simple Smile

# 399
  • Мнения: X
Поздравления на всички успешни студенти и кандидат-студенти за езиковия изпит! Не се шашкайте, децата се оправят. От лични наблюдения, отпадат най-вече тези, които трябва да работят  фул тайм от ден 1-ви, но и такива дори познавам, които успешно завършиха, макар и не техническа специалност, там е по-сложно. Та, от нас - спокойствието за насъщния, от тях - ученето. И се получава.

# 400
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
От лични наблюдения, отпадат най-вече тези, които трябва да работят  фул тайм от ден 1-ви, но и такива дори познавам, които успешно завършиха, макар и не техническа специалност, там е по-сложно.

И моите наблюдения са почти същите, с тази разлика, че имаше групата на тези, които получават помощ първите 1-2 семестъра, а след това трябва сами да намерят начин да се оправят, на тях също им беше трудно, нищо, че са имали помощта в началото. Тези, които поработваха за например 1/2-та издръжка, удължиха повечето с много следването, някои изкараха, на други им писна, правиха практики, работиха си и т.н., докато най-накрая не седнаха да доучат за последните изпити и дипломни работи, години по-късно.

За мен лично, първите 3, ако има как 5 мес съпорт са най-важни заради първоначални високи разходи и ориентиране. След това, един амбициозен и умен млад човек ще има силата да се справи и сам. Преди самолетните билети бяха скъпи, сега тази пречка също я няма, може да се лети за по 20-30 евро до България и доста по-често, ако го има желанието. Също не е нужно да се лети баш за Коледа с билетите по 150 евро, годината има 51 други седмици.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Голямо предимство на следването в Германия е, че има много възможности за почасова работа и гъвкаво работно време, та да не пречи на учението. Има и работа в университета, та да не се налага пътуване. И все пак, ако може първата година да не се работи, ще е по-добре.
А и фул тайм работа без да пречи на следването не винаги е постижимо. При някои специалности трябва задължително да се присъства на семинарни занятия, иначе не може да ви допуснат до изпит.
Зависи от разходите за наем и размаха, но студент може да се издържа с работа около 15-17ч. на седмица. Дъщеря ми избра да работи 19ч. на седмица, за да може да се издържа и покрива здравната осигуровка. Не можа да се пребори с бюрократичната машина за Бафьог и отказа да се занимава.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 1 027
Здравейте пак съм аз:blush:Много ще съм благодарна ако ми съдействате..Нашите изпити наближават и все излиза нещо ново.От днес има имейл че искат справка за оценки до момента.Насочете ме моля-предполагам трябва да се преобразуват и какво още,дали ще се справим сами,въобще всичко ще ни е полезно. Благодаря предварително!

# 403
  • Мнения: 5 371
Здравей, изискайте от канцеларията на училището академична справка. Преведете я , и я изпратете. Вероятно има трябва по-скоро хорариум часове, а не оценки. До този момент не съм чувала да се преобразуват оценки от академична справка, макар че и ние сме вадили такава. Преобразуваха дипломата, като това се извършва в немска организация по изскване на университета в който кандидатствате.

# 404
  • Мнения: 478
Затишие тук тези дни Wink
Как са децата, какво споделят за този вирус ?
При синът ми в Баден- Вюртемберг отлагат старта на летния семестър за неопределено време - трябваше да започнат от 16-ти март

Общи условия

Активация на акаунт