Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 60

  • 27 550
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 369
Аз видях, че Люба е Люба тук. Някой го спомена и го запомних, че Ника и е труден за писане, а аз пиша от тел.и за копиране ми е трудно😁

Люба, и мойта коса изглежда подобно на твойта, но аз се надявам да не е права като преди🤣 Едва ли ще ми се збъднат желанията. Като я гледам рядка, тънка и побеляла си е. Никакви позитиви няма за сега.

Ми....да ви пусна още снимки от бившия барем. Имам и по мускули даже, ама ще трябва да ги търся в архивите😁 Имам и други, още по-интересни, ама ще ме баннат за до живот🤣🤣🤣
Мъжът от скоро си е хванал гадже. Имаше един опит за гадже мин.зима, но явно не му се получи и сега май е вече по-сериозно. Съдя по информация от детето. Всеки уйк енд ходи до Венеция да я вижда, а това е голям напън. Явно го изпуснах аз и вие барбар с мене🤣🤣🤣 Ма споко....тя е масажистка😁😁😁 Ревността му скоро ще я отврати и нея. Незнам как я търпи още да пипа други мъже на работа. Само седя и гледам сеир. Детето ще каже хахахааа

Лагерта, кое имаш предвид ми е смелото? Че ми е стискало да го зарежа тоя красавец ли? 🤣 Даже го мразех. Като се изнесе го поливахме с една приятелка цяла нощ в нас🤣
Аз и сега си имам един красавец дето ще зарежа като гледам. Обичам ги мъжете, но мене си и децата ми обичам повече, а мъжете ми все гафят, че влизат в конфликти с децата ми. Айде къш! Аз се оправям и сама в живота. Като мъж съм станала. Много съм Оправна. Мама ме научи да съм такава. Тя е. Мъжете ми трябват за морално-емоционално-сексуално ползване. Ако го прецакат са аут. Не съм зависима от тях по други начини....вече. Като млада бях. Та така....за това съм смела. Я по Цюрих хубавци колко щеш, че току-виж най-после земе да ми излезне късмета с някой милионер (тука е фраш), та да спра да ходя с тия цървули. Яко съм превъртяла а? 🤣 🤣 🤣

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 19:24 от marittaa

# 331
  • София
  • Мнения: 5 074
Марита, разсмя ме късно вечерта, ха ха ха.
НоУ си яка.

# 332
  • Мнения: 2 353
Ааааа, Марита, може да си е научил урока сиЧилианеца и да не смей сега да ревнува 😁или по-точно да си потиска ревността . Изтървахме го, еххх.
Скрит текст:
както казва една моя пиятелка  като се ядоса на втория си мъж - Ех, ако беше първи брак какво щях да го направяя, ама сега си мълча и само никам: Да, мило"[\spoiler]

Снимка по мускули ли викаш?   Искамммм. Ама 😅 да не ни баннат и двете..Но сериозно си е хубаво момчето, имаш вкус. Млъквам, край.
Люба и аз я занаричах по име след като чух другите и щото как да й казвам иначе,  не знам.
Не знам дали ще посмея да се полилавя, на дълга коса ще е прекалено стресиращо за моя не до там смел вкус на застаряваща бивша експериментаторка, която още я сърби да пробва разни новости. Ще видим.
Хубаво е, че има дни, в които тук се говорят предимно простотии...а не за болести.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 22:46 от unabella

# 333
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Лелеее тук какъв купон се е заформил Simple Smile
Аз съм го закъсала с кръвното и съм днес муха без глава...

# 334
  • София
  • Мнения: 169
Момичета, съжалявам, че нахлувам с рогата, съжалявам, че ще сдухам новите, но място не мога да си намеря. Правя уговорката, че не става дума за мен в конкретния случай ( не че мога да съм сигурна на 100% и са себе си как стоя нещата). Чудя се и се мая какъв е тоя подход на лечение в Дървеница и това ли е стандарта, чудя се наистина? Напипва се бучка, биопсия, операция. Без скенер. Хистология - бучка + засегнат лимфен или два. Пак няма скенер. Старт на химията, естествено без скенер, край на химията - отново без. Старт на лъчето, много ясно скенер няма, край на лъчето - също. Сцинтиграфия: костите са супер, всичко е цветя и рози. Лечението е приключило. Пей сърце. Два месеца по- късно СКЕНЕР!, АЛИЛУЯ! Резултатът е майка плаче - мета в два органа, няма да ги назовавам кои са.  От позицията на минала през нещата и самата аз пациентка на алма матера в онкологичното лечение все още не мога да си обясня, защо, мама му, и как се определя на къв хал си в началото на лечението и на какъв в края??? Това е държавната онкологична болница със всите му светила. А пациентката е малко над 30 годишна. Момичета, лекуващи се в чужбина и не само, защо пестят тия пусти скенери??? Предстои ми диспансерен и на мен самата декември. Бях се разбрала с лекарката да ми даде направление за така търсената от Гаврилов сцинтиграфия. Но вече се чудя дали да не помоля за скенер вместо нея. Аз такъв зорлем си изпросих в Сердика след последната химия, а от тогава ще станат 6 месеца. Та второто ми питане е кое да избера, скенер, сцинтиграфия, ямр, пет??? Толкова съм шокирана от новината днес, че усещам как черната дупка на депресията почва пак да се отваря.

# 335
  • Мнения: 2 369
Ейнджъл съжалявам! Вижда се, че става дума за човек, който те интересува. Според мен описаното от теб е лудост! Аз имах ЯМР и ПЕТ  преди химията и ЯМР след химията преди операцията. Януари пак ще имам.

Хули, мерси😊 Радвам се, ако разведрявам обстановката😁

Бела, ще ти пратя като изнамеря снимки. Всъщност виж му профила във фейсбук. Мисля, че не е напълно заключен. Мен ме е блокирал и не мога. Adriano Solitario

# 336
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Angel5, и аз съм лекувана така и даже като се замисля май въобще нямам скенер или ако имам е бил един. Не знам защо са процедирали по този начин и не е редно, но май само там е така със скенерите, щото пък в други клиники не скенери , а петскенери ще раздават и сутрин и вечер ако могат. Със сигурност има стандарт, който в Дървеница прескачат, но го прескачат и в Сити клиник, например. В чужбина със сигурност има скенер в началото за стадиране и може би след края на лечението или 6 м. по - късно но всеки път скенер - забрави! Дано има късмет близката ти и да овладеят положението!

# 337
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
В Сити клиник нищо не прескачат. Пет скенер има преди химията, друг скенер се прави по средата на процедурите, пет скенер отново след приключване на вливките. От лъчето след приключване на процедури също пускат пет скенер. Аз в сряда съм на такъв. Наистина е съвременна клиника с всички възможности, които предлагат клиниките в цивилизования свят. За нищо на света не бих си причинила доброволно лечение в Дървеница. Водих майка ми там преди години, ами мерси съм. Какво ли не видях.

# 338
  • Мнения: 304
Първия път имах опирация , лъче и хормонална 1 год.без скенер. За втория химия,операция,химия,лъче и след 4 м скенер. И сега в четвъртък на 21.11 пак скенер. Минаха 10 мес. от първия. И аз все си мисля дали ако бяха направили още след първото лъче  щеше да се види . Тогава бях много ядосана,разочарована от лекари,зд.система.  Май всичко е по преценка на лекаря за момента.

# 339
  • Мнения: 2 353
По преценка на лекаря е май, ама се полага и те си го спестяват.Аз си пускам сама ямр на 6 месеца, скъпо е,  не е редно, но освен двата пет скенера дето се оказа,  че не са надеждни за моя случай - друго не са ми пускали от септември 2018.
Ейнджъл, съжалявам, май ти е близко момичето. А и да не е - шокиращо си е. Но всякакви случаи има и ще продължаваме да чуваме за такива, не се сдухвай. Всичко е индивидуално...
Кофти спах нещо  и като бабите сготвих докато спях 😆 Добро утро.

# 340
  • Мнения: 384
Ейнджъл, аз също бях без скенери. Бучка, операция..хистология, втора операция квадрактемоия и лимфи..хистология и решение за химиотерапия, лъче и хормоно..без засегнати възли. След като споделих тук, тъй като нямах вяра как така с една хистология решават всичко, момичетата ме насочиха в Сити. Там ми направиха веднага скенер с контраст, мамограф и казаха след 6 месеца ЯМР с контраст. След това назначиха химия. Между химиите пак правят скенери. Много хора ми казаха включително и личната ми лекарка, да не ходя в онкологията, сега разбирам защо.. Много съжелявам за твоята приятелка. Не може ли да се премести в друга клиника, ако не Сити и за Надежда има доста добри отзиви..

# 341
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз чакам за скенер, стискайте палци!

Преди химията имах обикновен скенер с контраст. След втората химия имах ПЕТ скенер. Сега чакам за обикновен скенер с контраст, месец след приключването на лъчето. Това са ми скенерите до момента за почти година. Не знам дали е достатъчно. За ЯМР никой нищо не ми е споменавал.

Unabella, оцветителя се клепа като боя, с четчица. После се седи около час и се измива. Пише, че цвета издържа 6-8 измивания.

# 342
  • Мнения: 2 353
Тинти, ямр или скенер зависи къде и какво трябва да се гледа. За мен казаха, че е по-надежден ямр от скенер - не знам защо, но иначе скенер си върши работа масово. Ама тоя оцветител по-издръжлив от боята..

# 343
  • Мнения: 304
Тинти,всичко ще е наред.Hands Pray

# 344
  • Мнения: 1 726
На мен в Италия също не са ми правили скенер, когато ТМ, ехография на корем и гърдирентген са ОК. Веднъж ми назначиха ЯМР, защото се видя нещо в черния дроб. Толкова облъчване също не ОК. Защо не са видяни метите в корема е др.въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт