Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 60

  • 27 631
  • 749
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Добро утро, момичета!
Стомахът ми стана на топка като прочетох Ейнджъл. Аз бях решила, ако ме оперира Гаврилов, да се лекувам в Онкологията. Ей, добре че човекът направи така, че да не искам да стъпя там. Една жена ми разказа как всички за химия чакали в някакви малко фоайе, през което минавали болни, здрави... Нямало места за сядане. Сити е 5 звезден хотел за сравнение, макар че всички там, включително и работещи, споделят че нивото всяка година пада.
Преди операцията нямах скенер, отчитам го като грешка, но аз си го направих така. Макар леко да бях подведена от лекар, че никой онколог няма да ме приеме за консултация само с мамография, ехо и биопсия, която само пише карцином и нищо по- детайлно. Преди химията имах магнит на гърдите и то защото споменах на професора, че мамолозите гадаят има ли, няма ли нещо в ляво. В дясно ме оперираха, там на магнита се видяха 3 увеличени лимфни възела на трето ниво. Аз знам от хирурга, че там не са пипали, защото вече са дълбоко и близо до големи кръвоносни съдове. Всеки път като се сетя за тях и ми прималява. Пише, че вероятно са ангажирани. Дали химията би им повлияла? Или това е работа на лъчето? Скенер на корем и малък таз имах по средата на сегашната първа химия. След два месеца ще имам отново магнит на гърди. В началото бях много против това сканиране през два месеца. Сега разбирам защо професорът го е написал в амбулаторния лист да се прави.
Ейнджъл, дано се овладеят нещата! Просто не е честно!
Стискам палци за всички, на които им предстоят скенери!
Арми, мисля си за теб! Стискам палци!
Аз получих някакви странни обриви по дланите, от горната страна. На оперирана ръка най- много. Болезнени и различни, едните стоят като пъпчици и суха кожа, другите са като големи лезии, все едно съм се изгорила. Започнах мазане с АБ крем и АБ през устата. Уплаших се да не е червен вятър, макар че той започва бурно с висока температура. Да видим утре какво ще покажат кръвните, дано да са ок и да не се отложи вливането.
П.П Аз съм в онзи период, дето светлината в тунела е далеч. Плача ей така от нищото. Черни мисли, гняв, съжаление, мъка...

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 08:50 от Анонимен

# 346
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 748
В Сити клиник нищо не прескачат.
Мила Angel5, и аз съм потресена от заобикаляне на медицинските стандарти по онкология. За протокола да съобщя, че първата ми операция беше 11.2009 и чак след рецидива, операция и химията , първият ми скенер беше 01.2017! Много пъти питах няма ли скенер? Това в Пловдив онкологията.
Сега съм на диспансерно наблюдение в Сити. В началото всичко беше ОК, Лейди, но вече пропускат ехографа и само една биохимия, ПКК и маркер ми пускат. Това не е редно, въпреки, че знам колко са натоварени .
През Декември съм на преглед и мисля, да настоявам да ми направят поне ехограф на коремни органи, а даже и на другата гърда, не са ми правили дори и мамограф. Само скенер тази година и ПЕТ миналата.
Тинтири, всичко ще е наред!
Успех и на Тони и Тото желая! Heartbeat

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 10:32 от шушито

# 347
  • Мнения: 492
И аз се сдухах след прочетеното. Никога не съм правила скенер. Нито преди операцията, нито по време на химията, никога! Стана една година откакто съм оперирана.На 28-ми съм на Херцептин и ще попитам какво става.

# 348
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 748
И аз се сдухах след прочетеното. Никога не съм правила скенер. Нито преди операцията, нито по време на химията, никога! Стана една година откакто съм оперирана.На 28-ми съм на Херцептин и ще попитам какво става.
kacha, по време на химиите не се прави, моят първи  скенер беше чак след херцептина.

# 349
  • Мнения: 68
Аз нещо не мога да разбера мненията за скенерите, смятате, че те ще предотвратят метастазите ли? Нали затова всички нас ни е страх, нито скенери, нито ЯМР ще предотвратят плъзването на  метастазите. Единствената полза е, че може по-рано да се хванат и да се атакуват с лечение, но никой не го застрахова нито скенер, нито химия и лъче. Имам близка, която прави химиотерапия и по време на химиотерапията се оказа, че метастазите в белия и дроб нарастват, а не намаляват. Никой не знае кога и дали ще тръгне някоя откъсната лоша по кръвта, но това си е мое мнение. Дано не ви развалям настроението, но според мен с нашата болест никога нямаме сигурност.

# 350
  • Мнения: 2 359
Ама никой не казва, че имаме сигурност, то и без болест кой има сигурност...Става въпрос, че системата е така измислена, че масово се спестяват изследвания, които биха дали насоки, ако има нещо лошо да се хване по-рано с по-голям шанс за овладяване.
Тинтири, още веднъж 🍀🍀🍀 Аз изчезвам след малко на ехо на гърди.

# 351
  • София
  • Мнения: 169
Аз нещо не мога да разбера мненията за скенерите, смятате, че те ще предотвратят метастазите ли? Нали затова всички нас ни е страх, нито скенери, нито ЯМР ще предотвратят плъзването на  метастазите. Единствената полза е, че може по-рано да се хванат и да се атакуват с лечение, но никой не го застрахова нито скенер, нито химия и лъче. Имам близка, която прави химиотерапия и по време на химиотерапията се оказа, че метастазите в белия и дроб нарастват, а не намаляват. Никой не знае кога и дали ще тръгне някоя откъсната лоша по кръвта, но това си е мое мнение. Дано не ви развалям настроението, но според мен с нашата болест никога нямаме сигурност.

Все си мисля, че един скенер би дал възможност за по-ясна представа за реалното състояние и по-адекватно лечение

# 352
  • Мнения: 2 359
Даа, те масово лекуват под общ знаменател. Имам пресен пример за фал в лечението ( с общ на всички познат ), но не ми се коментира, че всички ще се разстроим пак, а това няма да ни помогне с нищо.
Истината е, че е нужно и сами да се следим, момичета.

# 353
  • Мнения: X
Никаква сигурност няма, разбира се. Нито ще предотврати нещо. На мен ми правиха скенер миналия месец, в момента съм на вливания и беше направен в деня след поредната вливка. Говоря за обикновен скенер с контраст, не за ПЕТскенер. Идеята на това проследяване е съвсем друга. Друг е въпросът при мен дали самото лечение в момента подтиска/замаскира разни процеси, за това и всъщност не успях да се зарадвам на резултата. Според моя лекар има смисъл да се прави по време на лечението и след него, може би всеки случай е различен. При мен рискът е много висок.  
Аз съм за намиране на златната среда - нито да се прекалява, нито да се отрича като нещо, от което няма особена нужда.
Скрит текст:
Разбрах за смъртта на млад човек, тумор в мозъка. Борбата беше 3-4 години, лекуваше се в Турция. Момчето нямаше 30 години. И на Марс да идем, все тая.

# 354
  • София
  • Мнения: 1 276
Марита , точно защото си държиш на независимостта, въпреки трудностите, мисля че си смела.

И аз се сдухах след прочетеното. Никога не съм правила скенер. Нито преди операцията, нито по време на химията, никога! Стана една година откакто съм оперирана.На 28-ми съм на Херцептин и ще попитам какво става.
kacha, по време на химиите не се прави, моят първи  скенер беше чак след херцептина.
Прави се , трябва да са минали 20 дни. На мен ми правиха след първата вливка и на другия ден бях на 2-ра.

Аз се лекувам в СофияМед, там правят обикновенни скенери често , на 3 месеца, може и по рядко , но правят.
На 25 ти съм на херцептин и аз мислех да поискам ПЕТ скенер.

Лейди как си с кръвното днес? Аз съм по добре, но вчера бях ужас и аз от петък ме почна.....
Тинти, Бела пишете като излязат резултите.

Скрит текст:
За Онкологията в Дървеница, аз все се обвинявах че не настоях майка ми да се оперира там. Беше с карцином на стомаха Sad , но там много грубо се държаха с нея, някакъв лекар я беше заплашвал че ще съжалява...... Е съжаляваме , да , тя не излезе в ясно съзнание да съжалява, от Александровска........ А ние все се питам , защо и дали можеше да направим нещо.....

# 355
  • Мнения: 400
Арми как си възстановяваш ли се?
На всички добри изследвания.

Вярно е че никакви образни изследвания не могат да възпрепятстват болестта,но как да се хванат навреме  без такива изследвания. Правим някакви маркери щом са в норма -добре си, завишени ли са -не са толкова че да имат значение и да им вярват. Стандарт може и да има,но пак опираме и до субективната преценка на конкретния лекар.  С ............. сме диспансеризирани на едно и също място по едно и също време , но на мен дори и за ехограф ми казаха че било рано. Миния месец като бях на гинеког за ехограф записваха за края на януари. Аз ако успея да мина на втория преглед декември (защото може да  ме хванат коледните отпуски) и ми дадат направление сигурно ще ми дадат час за април.
Минава ми мисъл да се местя, но навсякъде има толкова много пациенти. Не съм фен на лъскавите болници предпочитам да избирам лекар. Миналата седмица бях на мамолог в надежда лаболаторията за взимане на кръв е до него а там чакаха ужасно много
време.
Дано това с кистата не излезе проблемно, с тея хормони съвсем ми същисаха тялото-още чакам цикъл и съотвeтно да мина преглед да видим какво става.

# 356
  • Мнения: X
И на мен ми правиха скенер, след като приключих с лъчето и почнах херцептин-а. Но, по време на лечението са ми правени достатъчно други образни изследвания и не съм и настоявала за повече, защото смятам че не са безвредни.  Все пак се следят и кръвните показатели и ако няма причина за притеснение, няма смисъл да се товари излишно организма. Аз, самата за толкова години по болниците, съм се убедила че няма лечение без странични ефекти и последствия.
 

# 357
  • София
  • Мнения: 3 525
Каква е тази параноя, която ви е обхванала, бе дами?! 😱
Преди 20 години имаше скенер, но ПЕТ нямаше. ЯМР "прохождаше" т.е. обучаваха се докторите още.
Единственото ми образно изследване беше  ехография (и до ден днешен като ходя при Марков така ме гледа и аз не се притеснявам, че ще пропусне нещо)..., е, и сцинтиграфии правех (и пак ми е време, че 6 години не съм правила).
Това, че на някой е "правено нещо", не значи, че на всички трябва...

Вие така ли мислите да я карате... да си скапвате сами живота?!
Кога ще го живеете този живот?! Кога ще се радвате на това, че сте ТУК и СЕГА?!

Хули, сритай ги и ти тез калпазанки! 😘

Army, как си, мила?

# 358
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Утре съм на пет скенер аз. Моля стиснете ми едни палци, че съм се гипсирала нещо от страх ... Аз бях с възпалителен рак, което е нещо, злобно, свирепо и най-бързо разпрострняващо се. Надявам се да сме се споразумели, да ме остави на мира.
Кръвното е високо при мен в момента от кортикостерода, но утре ще ми бият последен и заради алергиите също и го спирам, че кръвното стои на 160/110 и ме тормази.
Сега ... както се казва, гаранция Франция, нищо не ти е сигурно, но ако нямах пет скенер, нито щяха да знаят къде да облъчват, нито щяха да ми започнат химията заради разсейките на странни места, които при повечето жени ги няма. Затова и имам 50 процедури лъче, на 2 пъти по 25. Надявам се, че го е унищожило. В Сити практиката е такава - преди лечение се прави скенер, за да видят кое какво е и къде е е колко е голямо и в зависимост от резултата, така назначават първоначалното лечение. Това се прави, за да се види в какви размери е белята и къде точно се намира по тялото извън биопсията. При мен всяко нещо се контролираше с образна диагностика, направени са ми много и всякакви скенери, но за всички хора, които бяха на лечение с мен е така, професора прави схема и на съвет се назначава лечението. За мен всичко друго е непростим пропуск.
  Едно време не е имало техника, обяснимо е, че не са се правели тези неща, сега като има, защо да не се ползваме от научните и технически постижения. Нали е направено за хората. И в Сити също ми е обяснено, че има хора, резистентни към химията, но те са малко, та и на луната да идат да се лекуват, пак няма да им помогне. Но всиките жени, с които контактувам и които бяха с мен и се лекувахме заедно, влязоха в ремисия.
 Аз съм си много доволна и от отличните специалисти, много компентентни и внимателни към всеки случай, нищо не са ми пропускали /пу пу/, и от лъскавата болница. То не ми стига страшната диагноза, ми да ходя някъде да търпя и мизериии и грубо отношение. Доброволно не мърдам от тук и туй то.
Помолете се за мен утре, че психясах вече.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 13:26 от The Iron Lady

# 359
  • Мнения: 2 359
Ето например аз почвам добрата вълна - че на тоя етап твърдо нямам проблем с гърдите.Кистата от 9 мм е намаляла до 6 мм и доктора каза - защото хормоните се успокояват. И понеже той ще ми прави магнитния резонанс и сега ми се падна да го питам защо при двата предишни не ми слагаха контраст, да се притеснявам ли, че нещо може да е изтървано. Не, контраст се слагал, когато се види нещо нередно, да се визуализира добре и се определи какво е. Това е при платените образни изследвания, по здравна каса май си бухат контраста винаги.
Чакам и Тинтири да каже хубави работи.
Лейди🍀🍀🍀много силно!

Общи условия

Активация на акаунт