Частни училища - информативна тема 30

  • 32 638
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
В КО класовете са станали по 20 души, има доста желаещи, което пък значи, че не свалят звезди да се запишеш на всяка цена (за мен е голям плюс, че са честни, а не "всичко е цветя и рози при нас").
Не се сдържам да попитам. Защо големите класове и многото желаещо означават, че от училището не се стремят да запишат ученици на всяка цена.
Часът по религия определено е нещо, което говори повече за горното, отколкото другите неща.
Въпрос: какво правят останалите деца, докато тече часът по религия? Т.е. между какво друго могат да избират.

# 151
  • София
  • Мнения: 2 780
Аз знам за 2 деца неприети в КО по време на миналогодишната кампания (може да има и други), което е доказателство, че не приемат всеки, тоест вероятно имат възможност за подбор. А класовете в КО, че са към 20 деца отдавна се пише в темата, тоест не е някаква новост от тази година. Не знам защо Пипи е изненадана за това. Според мен, тя имаше предвид, че многото желаещи означава, че не приемат всеки, но то и това сме го коментирали преди време.

# 152
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Според мен оптимално е първи до трети клас да са по-малко деца, а после да са повече. Ако имах възможност вероятно от три трети класа, щях да направя два четвърти.

# 153
  • Мнения: 4 038
Дъщеря ми е в КО ПУК. 21 деца са в клас. По английски и по допълнителната математика ги делят на 2 групи по 10 и 11 деца. За момента се делят по азбучен ред. Допълнителната математика мисля се води от двама математици, от които за сега съм с добро впечатление. От класната на ПУК също. Допълнителната площадка е факт от началото на годината. Също така имат вече и сутрешна гимнастика преди часовете. Имат домашни за уикенда, през седмицата не.

# 154
  • Мнения: 42
Здравейте, може ли да споделите каква цена излиза средно на ден "купона "за храна във вашите училища. Преди седмица получих от Британика сметка за храна на децата. Направо не вярвах, че в един от дните купона им е бил 15,98лв. за леща и картофена яхния + плод и парче кекс за следобедна закуска. Гледах другите дни и цената вървеше около 12-13лв. на ден. Това ми се вижда прекалено, до сега в Дрита сме плащали 3,70 на ден и пак там готвеха.

# 155
  • София
  • Мнения: 17 304
Ние не плащаме храната отделно.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 375
В ПЧМГ предлатат храна - супа, основно и десерт срещу 35 лева на седмица. Но пък съм забелязала, че повечето деца не искат да се хранят в училище. Щерката и съученици ходят в едно заведение с обедно меню на Руски паметник и там обядват - било по-всусно.

# 157
  • София
  • Мнения: 2 780
На повечето места май храната е включена в таксата. За СГ цената е 5евро на ден за закуска, обяд, междинни закуски. В Еспа, обаче цената е 1680 евро за година, което ако се сметне на ден излиза 9-10 евро на ден в зависимост от броя учебни дни как се смятат. Но според мен цената на Еспа е прекалена.

# 158
  • Мнения: 5 898
На ЕСПА цените за всичко са им прекалени. Затова и няма наплив, макар на него далеч повече да приляга да е в троицата от КО, което показва незабележителни резултати вече освен по Бел, и по Мат. За английския вече споменахме.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 15:53 от .♥.Fancy.♥.

# 159
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, на ЕСПА повече приляга да са в Светата троица. Като цяло - търси се трето училище, което да е силно и в периода 5 - 7 клас (Образователни технологии? ).

# 160
  • Мнения: 5 898
ЕСПА са с много стройна система и организация. Имат концепция, която спазват от години. Имат и силна школа по Мат. Езиците също не са никак зле. Единствено мястото им е ужасно, малка сграда и крънкат пари за всяко нещо. Има неща, за които си плащаш по два пъти реално. Като цяло ако трябва да избирам между двете скъпи училища СГ и ЕСПА, бих избрала ЕСПА. А са много по-напред от КО, БШ и Ерих Кестнер примерно. Просто са малки и доста скъпи.

# 161
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
И аз харесвам ЕСПА като идея за училище, не че знам много детайли. Фенси, английският им също е на много добро ниво (т.е. повече от "никак зле", напр. деца преместени от ЕСПА в СС са директно в А група, не само без пропуски, но и сред топ в А група)
Харесвам деца, които са учили в ЕСПА и колкото и да споменаваме, че 1-2-3 деца са непредставителна извадка, си мисля, че няма как пък толкова, хем пък и различни и всички да са някакво изключение от масата там.
На КО не харесвам директорката (аз й казвам Логорейова) Вярно, че спомените са ми от преди н години, ама в написаното от Пипи сякаш отново чух същия рефрен. Много думи, много, много, много, хвалба, ама не точно и без някаква логическа връзка, или подреденост, или поне без такава, която аз разбирам.
СГ си има други плюсове. Ако след 7-ми клас ще си пращам детето в УК, ще избера СГ.

На въпроса с храната, нашата е в цената, така че не знам. Готви се на място, разнообразно е, при това май е и вкусно. Моите и двамата си ядат, докато преди голямата им сестра не ядеше твърде манджурляка, а се изхранваше главно с филии.

# 162
  • Мнения: 5 898
Аз така си говоря. Наистина са на високо ниво по английски, да.
Знам, че и вторите езици са достатъчно застъпени, а не формални. Наистина на по-ниско ниво от английския.
Скоро някой писа за стимулирането на конкуренцията в ЕСПА като нещо негативно. Напуснал учител го казал. Имат някакви месечни и годишни награди, които са доста висока чест за всяко дете. Но...откакто аз ги следя, имат поне два случая на масово напускане на учители. Тъй като не съм вътре в кухнята и не мога да разсъждавам. Но, въпреки това по външни белези не се вижда да изпитват сътресения.

# 163
  • София
  • Мнения: 2 780
Аз имам 2 много различни отзива за Еспа. Единият е много стар и много положителен. Другият е по-скорошен, негативен. Изразяваше се в това, че всъщност децата не са получавали достатъчно добра подготовка в училище. Трябвало е родителите да се занимават да покриват пропуски, но пък изискванията към децата били големи. Казаха, че  за разлика от Еспа, в новото училище, което са избрали учат децата.

# 164
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Май преходът Дрита-британика е бил сътресителен. 16 лв ми се струва доста за обяд...

Общи условия

Активация на акаунт