Частни училища - информативна тема 30

  • 32 499
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Титина, за Р. Лаудер ли говориш? Което стартира тази учебна година?
В 134 учат микс деца...

# 301
  • Мнения: 5 897
А доколкото разбрах 134-то приключи с общата програма с Шалом. Т.е. вече не е еврейско.

# 302
  • София
  • Мнения: 9 558
Фенси, приключиха с Лаудер, но доколкото знам работят с Шалом, а и още са част от ОРТ, поне по информация от началото на учебната година.

Ха, е това е много, много интересно. Аз поне знам за две деца, от 134, на които им отказаха с предтекст за произход, а и имам познати с деца в училището.

# 303
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 766
Титина, за Р. Лаудер ли говориш? Което стартира тази учебна година?
В 134 учат микс деца...
Ако не забравя ще попитам утре сутринта, но племенницата ми започна тази година и коментарът на майка и беше, че децата са основно от еврейски произход.

# 304
  • Мнения: 5 897
Фенси, приключиха с Лаудер, но доколкото знам работят с Шалом, а и още са част от ОРТ, поне по информация от началото на учебната година.

Ха, е това е много, много интересно. Аз поне знам за две деца, от 134, на които им отказаха с предтекст за произход, а и имам познати с деца в училището.
Ще разпитам аз в Шалом. Инфото от там идва. Но е от доста отдавна. Не съм се и сещала повече за това. А може да има промени.

# 305
  • Мнения: X
Аз пък чак сега свързах този Лаудер с козметиката Estee Lauder - много добра, между другото, ползвам я като хипоалергична. Явно синът е голям меценат, щял да строи и още едно еврейско училище в София.
Това ЧУ Лаудер в сградата на еврейския старчески дом ли е? В Лозенец на Бунтовник.
Скрит текст:
Титина, за Р. Лаудер ли говориш? Което стартира тази учебна година?
В 134 учат микс деца...
Ако не забравя ще попитам утре сутринта, но племенницата ми започна тази година и коментарът на майка и беше, че децата са основно от еврейски произход.
Тука пише, че новото ЧУ няма да е само за еврейски деца:
https://offnews.bg/obshtestvo/shalom-otkriva-chastno-uchilishte- … sofia-692294.html
"Ще се работи съобразно изискванията и стандартите на българското образование, като акцентът ще е изучаването на иврит и еврейска история. Но училището не е само за еврейски деца, подчерта Цветина Кънева, пиар на ОЕБ "Шалом", потърсена от OFFNews."
Тоест, Титина е права.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 10:46 от Анонимен

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 53
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3027924650614107& … =1054850911254834 относно новото училище "Р. ЛАУДЕР" - клип от откриването му

# 307
  • Мнения: 5 897
Попеа, Титина не знае кое точно е училището и каза, че ще потвърди допълнително. А понякога, да не кажа изключително често от написано до реална практика има огромна разлика. Особено когато има неприети точно по тази причина. Така, че към момента изобщо не е ясно дали приемат или не приемат деца, които не са с произход.

# 308
  • Мнения: X
От клипа не мога да се ориентирам добре, но ми се струват прекалено големи и сградата, и дворът, за да е старческият дом в Лозенец. Иначе браво за инициативата, хубаво училище, с добра база, много слънчеви деца. Да им върви по вода!
Фенси, според изявленията на г-н Лаудер в пресата, в София няма друго еврейско училище, 134-то било само с елементи на еврейско, но не и еврейско. И имал намерения и за друго в София, в район Възраждане. Не знам дали вземат и нееврейски деца, но от клипа се вижда, че определено акцентът е иврит, еврейска култура и религия. Та и да вземат, ще са деца, насочили се към такива знания.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 10:33 от Анонимен

# 309
  • София
  • Мнения: 9 558
Poppea, децата да брат ми са в това училище и имам представа за какво говоря, за разлика от теб. До 4 клас ще се изучава само ивриТ (добре че Poppea ми отвори очите). Точно как си представяш да приемат дете във 2, 3 и т.н клас, ако не е изучавало езика? Хайде поспри малко, особено когато нямаш представа за какво говориш.
И да, може и да има дете, което няма еврейски корени, но те са изключение и ако класа е запълнен или има повече кандидати, кое дете според теб ще вземат?

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 11:06 от rosi_ta

# 310
  • Мнения: 8 239
От клипа не мога да се ориентирам добре, но ми се струват прекалено големи и сградата, и дворът, за да е старческият дом в Лозенец. Иначе браво за инициативата, хубаво училище, с добра база, много слънчеви деца. Да им върви по вода!
Фенси, според изявленията на г-н Лаудер в пресата, в София няма друго еврейско училище, 134-то било само с елементи на еврейско, но не и еврейско. И имал намерения и за друго в София, в район Възраждане. Не знам дали вземат и нееврейски деца, но от клипа се вижда, че определено акцентът е иврит, еврейска култура и религия. Та и да вземат, ще са деца, насочили се към такива знания.
Сградата е точно бившият "Дом на родителя"
Реновираха я, но тя и преди си беше хубава. Била е детска градина по времето на соца.
Врата която е на клипа е към двора. Той не е много голям. Но такъв двор в Лозенец друг няма.
Категорично приемат деца само с произход. Както и за учителите дочух Simple Smile А за момента мисля, че нямат капацитет да приемат деца без произход. А и не искат предполагам.

# 311
  • Мнения: X
Poppea, децата да брат ми са в това училище и имам представа за какво говоря, за разлика от теб. До 4 клас ще се изучава само иврид. Точно как си представяш да приемат дете във 2, 3 и т.н клас, ако не е изучавало езика? Хайде поспри малко, особено когато нямаш представа за какво говориш.
И да, може и да има дете, което няма еврейски корени, но те са изключение и ако класа е запълнен или има повече кандидати, кое дете според теб ще вземат?

ИвриТ. Ами няма да приемат, естествено. И естествено, че с предимство ще са еврейски деца. Въпросът е дали ако нееврейско дете отговаря на условията, само фактът, че не е еврейско, е достатъчен да му откажат. Защото и неверейски деца могат да се интересуват и да искат да учат иврит и еврейска култура, и не вярвам това да не е добре прието от администрацията.
Скрит текст:
От клипа не мога да се ориентирам добре, но ми се струват прекалено големи и сградата, и дворът, за да е старческият дом в Лозенец. Иначе браво за инициативата, хубаво училище, с добра база, много слънчеви деца. Да им върви по вода!
Фенси, според изявленията на г-н Лаудер в пресата, в София няма друго еврейско училище, 134-то било само с елементи на еврейско, но не и еврейско. И имал намерения и за друго в София, в район Възраждане. Не знам дали вземат и нееврейски деца, но от клипа се вижда, че определено акцентът е иврит, еврейска култура и религия. Та и да вземат, ще са деца, насочили се към такива знания.
Сградата е точно бившият "Дом на родителя"
Реновираха я, но тя и преди си беше хубава. Била е детска градина по времето на соца.
Врата която е на клипа е към двора. Той не е много голям. Но такъв двор в Лозенец друг няма.
Категорично приемат деца само с произход. Както и за учителите дочух Simple Smile А за момента мисля, че нямат капацитет да приемат деца без произход. А и не искат предполагам.
Мерси за информацията Simple Smile  Този дом на Бунтовник ли беше или на друга от онези улички, някой помни ли? Все ги бъркам, а отдавна не съм имала път натам.

# 312
  • Мнения: 8 239
Poppea на Кожух Планина е.
От Богатица /улицата която започва от басейн Спартак към Американското посолство/ завиваш на дясно по Кожух Планина. И в дясно на 20 метра се пада училището.

# 313
  • Мнения: X
Hope, мерси! Simple Smile На мен все ми се въртеше, че е по-близо до Черни връх, а то по-скоро до Южния парк се пада.

# 314
  • София
  • Мнения: 9 558
Приемам забележката за ИвриТ-а, поредно доказателство, че не трябва да се ядосвам, на хора, чиято цел е единствено да създават интриги и да пишат глупости.

Общи условия

Активация на акаунт