Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 12 041
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 182
Защото във всеки един момент могат да реагират и да застрашат живота на детето ми и моя също.

Ама това са тотални глупости !!!!! SickНаистина ли си вярвате , като говорте тези неща ? Аз пък искам да ви кажа , че животното проявява агресия единствено и само , за да защити живота си и да се нахрани !!! Не разбирам хората , които през живота си коричка хляб не са хвърлили Sad Аз имам огромно куче , с огромно сърце  Hug Пускам го без всякакви угризения да тича на воля . Никога не е причинил болка никому ! Децата пред блока го яздят , скубят , бъркат му в устата , а той им се оставя . Предишните ми кучета също бяха такива ( афгански хрътки ) Не мога да разбера злобата на хората спрямо животните Sad Чувала съм забележки за Рино зад гърба си , забележки и по мой адрес , а това много ме натъжава Sad Последното , което искам да кажа е , че животните усещат инстинктивно човека . Мен никога не ме е нападало животно , нито помиар , нито домашен любимец , може би защото чувстват  че ще помогна Simple Smile)))
Не бъдете злобни към душите , които не разбирате  !  bouquet

# 61
  • Мнения: 14 654
всъщност дразнещи са стопаните, не тези като теб, които гледат безобиден кокер, а тези, които натрапват животните си на останалите. не ми е приятно , когато съм седнала на някоя пейка да се спусне едно псе и да се навре точно под пейката, на която седя аз в момента. и да не ме е страх- ме е гнус. не ми е приятно , когато кучето е пуснато на детската площадка, има си алеи за разходка на кучета. не ми е приятно, когато кучето не е вързано и когато не му събират лайната. не ми е приятно, когато в асансьора има локва от кучешка пикня.не ми е приятно, когато детето ми тича, защото си играе след него да се спусне някое куче и да го подгони, само защото то тича

# 62
  • Мнения: 46 520
Защото във всеки един момент могат да реагират и да застрашат живота на детето ми и моя също.

Ама това са тотални глупости !!!!! SickНаистина ли си вярвате , като говорте тези неща ? ...

Абсолютно вярвам, защото съм го преживяла! Куче, което прибрахме аз и приятелките ми от улицата, болно, с глисти и недохранено, което излекувахме и отгледахме с цялата любов, която можехме да му дадем и за което не съм вярвала, че може да нарани човек ... почти изяде майка ми, без никаква причина, 2-те ръце, 2-та крака, на единия операция, защото беше яло до кокал, много месеци физическо възстановяване, а за психическото още повече, да, вярвам на това, което пиша, да ...

# 63
  • Мнения: 3 334
Защото във всеки един момент могат да реагират и да застрашат живота на детето ми и моя също.
напълно споделям горното,а и най вече съм хапана от кучето на съседа 2 пъти при това без причина,минавйки по улицата съвсем спокойно без да очаквам подобно нещо,а да не споменавам,че това куче според стопанина все още е най-интелигентното  и чисто куче CrazyМисля,че някои хора просто се самозабравят Crossing Arms

# 64
  • София
  • Мнения: 15 467
Моето внуче и моите кучета играят заедно пред входа. По градинки и площадки  водя само внучето, никога кучета. Пред входа си има градинки и пейки и хората с кучета винаги им събират акото. Моите специално на плочки не "ходят по нужда", така съм ги научила. Срещу нас има един разрушен блок обрасъл с треви и  храсти и винаги ходят там.

Аз пък не понасям гълъби, заради орнитозата и другите болести които разнасят, но това не им пречи да ми "осират" прозореца на хола и все там да седят. Как пък от стотици прозорци и балкони около нас решха точно на нашия прозорец да седят?  newsm78

# 65
  • Мнения: 14 654
Моето внуче и моите кучета играят заедно пред входа. По градинки и площадки  водя само внучето, никога кучета.

правилно! точно така трябва да бъде

# 66
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз не съм против кучетата,но не понасям:
-кучета без каишка и намордник/така ли се пише newsm78/
-кучешки изпражнения на всяка крачка,а най-вече по детските площадки
-стопани,които повтарят,че кучето не хапа,но то така лайва с/у детето,че го стресира без да го е ухапало

# 67
  • София
  • Мнения: 1 638
Защото във всеки един момент могат да реагират и да застрашат живота на детето ми и моя също.

Ама това са тотални глупости !!!!! SickНаистина ли си вярвате , като говорте тези неща ? ...

Абсолютно вярвам, защото съм го преживяла! Куче, което прибрахме аз и приятелките ми от улицата, болно, с глисти и недохранено, което излекувахме и отгледахме с цялата любов, която можехме да му дадем и за което не съм вярвала, че може да нарани човек ... почти изяде майка ми, без никаква причина, 2-те ръце, 2-та крака, на единия операция, защото беше яло до кокал, много месеци физическо възстановяване, а за психическото още повече, да, вярвам на това, което пиша, да ...

Винаги! има причина за поведението на дадено куче в даден момент, друг е въпроса, че ние няма как да познаваме характера и нравите на всяко едно куче. Агресията, която едно куче проявява в дадена ситуация е породена от предишния му кучешки живот и случките в него.

# 68
  • Мнения: 46 520
gato, да, но аз няма как да знам (а и не ме засяга) какъв е предишния кучешки живот на 40 кучета само от нашия блок, а за квартала не ми се смята   Tired

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много ми е интересно защо толкова много ви нервят кучетата? Не безпризорните, а тези, които си имат стопани. Не са ли те биологичен вид като нас ? Защо си мислите, че те нищо не заслужават? Така ли мислите за всяко живо същество ? Защо презирате и стопаните на кучета ? Защо осъждате техния избор да се грижат за беззащитно същество, защо се надсмивате над тяхната любов към животните? Съгласна съм, че има немарливи и безотговорни стопани на огромни кучета, но все пак...
 Ще ви цитирам нещо -предисловие към стихотворението на Пеньо Пенев "Всеки своя пътека си има"

" Човек се ражда, за да даде другимо любов. Оня, който никому, дори на куче не е дал поне капка любов, той напразно е дошъл на тоя свят. По-добре ще бъде, ако майка му вместо него е родила камък. Такъв човек не познава мъката и щастието, няма да остане в сърцата на хората, те няма да го запомнят с добро. Такъв човек - по дяволите! "

Моля въздържайте се от крайни изказвания и обиди. Благодаря .

П.П За сведение- имам женски кокер шпаньол на 2 г и чудесно съжителства с децата ми и съседите. Живея в къща обаче, не в апартамент.

Започнах да ги мразя от безсилие........хиляди пъти, когато кажа на някой собственик на куче, което съм видяла току- що да се изсира в градинката с катерушките, да си води ако може кучето в съседната градинка, в която е райско за кучета, но трябва да се пресече една улица, ми отговарят....."Много ми е далече", "В този парк има повече кучета, отколкото деца, айде сега да помислим чий се пада"......"Що не се заяждаш с оня с бултериера, да видиш какво ще стане"  #Crazy...Ей такива........Затова започнах да мразя кучета без намордник и каишка, и такива, които се разхождат около детските съоръжения и площадки..........а повече да мразя собствениците им.........защото съм безсилна срещу техния произвол...

Иначе и аз имах кокерка....почина преди една седмица, много ми е мъчно, защото много си я обичах........и аз живея в къща

Ох....сто пъти си редактирам мнението, нещо не съм в час....... #Crazy

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дразня се само и единствено от невъзпитани и негодни да гледат куче стопани. Че даже са и нагли тез типажи  #Cussing out

# 71
  • Мнения: 6 472
Не мразя кучетата и по принцип не ме дразнят, което не означава, че трябва да ги харесвам. Дразнят ме някои стопани на кучета, които смятат, че щом те толкова много си харесват и обичат кучето, аз трябва да споделям тази привързаност с тях. Принципно ме е гнус куче да почне да ме ближе, души и лигави и страшно се дразня някой като ми каже "то просто си играе" #Cussing out Възпитано куче в съчетание с възпитан стопанин няма от какво да ме дразни. Възпитани кучета се срещат малко по- често от възпитани собственици Sad

Гато, напълно съм съгласна с теб. За да нападне, кучето се чувства застрашено от нещо. Аз няма как да знам какво точно го е стресирало в кучешкия му живот и по тази причина, стопанина да си го води на каишка. Едно такова силно травмирано куче ухапа дъщеря ми. Тя нямаше как да знае, че кучето се страхува от малки деца. Стопанката обаче го знаеше и въпреки всичко го беше пуснала на детската площадка.

Понеже собствениците, които натрапват кучетата си на останалите са мнозинство, от там идва и негативното отношение към тях като цяло. Не е правилно, защото хората не могат да се слагат под общ знаменател, но на народа масово му писна от безотговорни стопани и бездомни кучета и вече не прави подбор.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лул - има и други реплики:"Ама не бойте се, то не хапе!" и виждаш към теб приближава едно мини магаренце 80 кила  #Crazy

Има много хубави кучета, грижливо поддържани и видимо чисто, но все таки - гнус ме е да ме доближават мен или децата ми.  Sick

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Едно такова силно травмирано куче ухапа дъщеря ми. Тя нямаше как да знае, че кучето се страхува от малки деца. Стопанката обаче го знаеше и въпреки всичко го беше пуснала на детската площадка.

Понеже собствениците, които натрапват кучетата си на останалите са мнозинство, от там идва и негативното отношение към тях като цяло. Не е правилно, защото хората не могат да се слагат под общ знаменател, но на народа масово му писна от безотговорни стопани и бездомни кучета и вече не прави подбор.

Аз имам куче и понеже знам, че от животно всичко може да се очаква съм програмирала в мозъчетата на моите деца, че животно не се пипа. Ако искат да погалят животно или да му се порадват - първо се пита стопанина. Кучето може да е на повод и до крака на стопанина и на него да му скочи малко дете. Ако кучето реагира зле, не е виновно кучето, а родителя на детето!
Аз имам кучета от 20 години. Нямала съм досега животно, което да е активна страна при контакт с чужди хора или деца. Кучетата не си падат по малки деца. Те инстинктивно се пазят от тях и повярвайте, има защо. Да не говорим пък как куче ще тръгне да се радва и ближе непознат човек. Който има куче знае колко е вероятно това.

Отделно, животно няма работа на детска площадка.

А по темата конктерно - човек или обича, или не обича животните.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не ме дразнят.Напротив обожавам ги Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт