В Коледно тумбаче ще тупка мъничко юначе. - Бебеправене 364

  • 24 485
  • 727
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 055
този месец се постарахме добре ние, и колкото и да нямам търпение за тест мисля да си вържа ръцете.... ако случайно има 5 дневно закъснение тогава ще го правя.... хем тая надежда, че е станало, хем вътрешно някак се опитвам да не се настройвам позитивно ....

# 301
  • Мнения: 1 996
Мариана, Hug Знам как се чувстваш, при мен беше същата работа началото на декември миналата година, тъкмо щяхме да започваме първа стимулация, и бях съкрушена, че се отлагат нещата. Впоследствие се оказа, че е било за добро, понеже покрай премахването на полипа ми направиха и диагностична лапароскопия и нова проверка на тръбите, та си беше 3в1.
 Желая ти бързо да има яснота и да се намери решение, ако наистина е полип няма смисъл да си гърмиш снежинките напразно. Хубавото при махането на полипи е надраскването на лигавицата, което благоприятства бързото забременяване след това.
Аз все още не знам дали ще правя нещо този месец, супер лигавица 12 мм (такава не съм имала отпреди кюретажа), но хормоните не искат да се нормализират, което за естествен цикъл не е добре.

# 302
  • Мнения: 539
Марианка... ей нямат край тия гадости. Едно голямо гуш от мен!

# 303
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 120
Марианка,Марго,колко добре ви разбирам и двете...Дано скоро при всички нещата се оправят и да се похвалим.
То ние с ММ се потрудихме усилено тези 3 дни,пък да видим-хубавите неща се случват,когато почти не се и надяваш...
И аз съм си правила тест за Б в дена,в който М трябва да дойде-и двата пъти се оказах бременна, първият приключи безславно, от вторият е Славчо.
За майките не мога да кажа, че моята одавна я няма,но пък получавам огромна подкрепа от свекървата(на която ММ и бил първото дете и и казали, че няма да има второ,пък тя взела че родила девера,при това е била с половин нормално функциониращ яйчник и през ранните 80 инвитро в БГ още не е имало, а нещата се случили по нормално му), от баба ми(майката на мама,която ме е отгледала,и с която си споделям всичко) и от сестра ми(моето ангелче,което бе готово да ми стане сурогатна майка,но след раждането на второто  си дете си отключи страхотни проблеми и аз не бих и причинила нова бременност,защото знам колко ще е рискована).

# 304
  • Мнения: 1 781
Момичета в процедура 3-4 сте ни в темата, за вас пращам специална енергия и да знаете, че съм готова аз да чакам 4 месеца ако знам, че в тях всяка една от вас ще забременее! Съжалявам за трудностите през, които минавате, но всичко ще бъде наред накрая с бебе на ръце! Hug

# 305
  • Мнения: 539
Момичета, бърз въпрос - купих си бял равнец и листа от малина насипно, за да си правя чай. Колко пъти на ден се пие и по колко слагам? Мерси!

# 306
  • София
  • Мнения: 1 633
Аз имам подуване на корема, и малко газове и вижте какво намерих...


Подуване на корема и чувство за тежест в началото на бременността – причини и препоръки
Само преди няколко седмици сте видели положителния тест и вече със сигурност знаете, че очаквате бебе. Вълнението е неописуемо и като че ли нищо не може да помрачи щастието ви при мисълта, че съвсем скоро ще посрещнете на бял свят едно малко човешко същество, което ще обичате повече от всичко. Или… почти нищо. Защото началото на бременността е и период на драстични промени в тялото ви, някои от които могат да бъдат сериозно изпитание дори за най-големите стоици.
Наред с неизменните сънливост, виене на свят, гадене и болезнени, свръхчувствителни гърди, сред симптомите, каляващите издръжливостта и себеотрицанието на бъдещата майка още в началото на бременността, е подуването на корема, обикновено придружено с газове и/или констипация (запек). Възможно ли е скоро, след като сте чули за първи път сърдечни ритъм на бебето, бременността да започва да ви личи? Без да искаме да ви разочароваме, отговорът е не – това подуване на корема ви не е онова, което очаквате и което, евентуално, ще започне да кара хората в градския транспорт да ви отстъпват мястото си. Подуването по-скоро може да бъде сравнено с раздуването на балона, след като бъде надут. В случая въздухът е… ами въздух, или по-конкретно газове, преобладаващо азот, в комбинация с водород, метан (!), малко кислород и др.
Но защо се случва? Вероятно се досещате за отговора, защото ще го чувате като основна причина за повечето промени в организма, тялото и настроението ви както в хода на бременността, така и след щастливия й край. И в този случай, „виновни“ са хормоните.
„Нивата на хормоните естроген и прогестерон се вдигат, за да създадат в матката идеалните условия за растящото в нея бебе. И ако това е нещо, за което да им благодарим, то не всичко, което се случва в тялото ни като резултат от това, е толкова перфектно. По-високите стойности на естрогена и прогестерона причиняват удължаване на обичайното време, необходимо за преработването на храната както в стомаха, така и в чревния тракт. А това забавяне води до реабсорбацията (повторното усвояване) на вода от фекалиите в червата, което води до констипация и задържане на фекалии и газ в червата. Именно това причинява подуването в корема и неприятния метеоризъм (газове)“, обяснява д-р Ивон Бон – акушер-гинеколог в болницата Провидънс Сейнт Джон в Санта Моника, Калифорния.
Не е ли възможно все пак тази заобленост, която виждате в огледалото, да е сигурният издайник на нарастващата в резултат на развитието на фетуса матка? Не и преди 20 г.с. (гестационна седмица) при първа бременност и няколко седмици по-рано при последваща. До 12 г.с. матката все още се намира под срамната кост и, уви, раздутите черва, намиращи се в долната половина на абдоминалната област, са тези, които изменят кривата на тялото ви в профил.
Проличаване на бременността преди 20-та седмица е вероятно при жени, които вече са раждали, поради отпускането на мускулите на стомаха в резултат на предишната бременност. Това отпускане може да е доста значително и след раждането коремът, в областта около пъпа, да не се прибере напълно. Съответно, при втора или следващи бременности, като последствие от този „дефект“, нарастващата матка много по-лесно (и рано) ще преодолее поддръжката на коремните мускули.
Да се върнем обаче на подуването на корема, причинено от раздуването на червата по описаните по-горе причини. Какво бихте могли да направите, за да облекчите това състояние? „Пийте повече вода, увеличете съдържанието на фибри в менюто си и включете подходящи упражнения – всичките тези мерки ще подобрят перисталтиката и предотвратят констипацията и газовете“, съветва д-р Бон.
И не на последно място – въоръжете се с търпение! Само след няколко седмици коремът ви действително ще започне да расте и този път причината ще бъде значителното нарастване на бебето, което към 20 г.с. вече трябва да е достигнало около педя на дължина и около 350 гр на тегло. Удивително, като се има предвид, че в началото са били само яйцеклетката и сперматозоидът-победител, видими единствено под микроскоп, нали?

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 12:44 от iana28

# 307
  • Мнения: 164
Има ли някоя от Хасковска област, да ми каже отзиви за Кехайов

# 308
  • Мнения: 1 996
Lilac, листата от малина се пият от първи ден на цикъл до овулация, не ги почвай сега, за да не объркаш нещо, ако е станало!
Аз ги пия два пъти на ден, сутрин и вечер, по 2 чаени лъжички в 250 мл вряла вода, като ги оставя да се накиснат 10 минути.
След О до края на цикъла продължавам със същото количество чай от цариче (шапиче).

П. С. Бял равнец съм пила преди години заради гастрита ми, спомням си, че много горчеше. Мариана писа в друга тема, че взема белия равнец на таблетки, за чай предполагам ще е по лъжичка на чаша дозировката, но не знам дали може целия цикъл да се приема.

Ivied, Hug Благодаря на всички ви за подкрепата, нека на никой да не се налага да чака дълго!

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 12:35 от margolotta

# 309
  • Мнения: 539
Lilac, листата от малина се пият от първи ден на цикъл до овулация, не ги почвай сега, за да не объркаш нещо, ако е станало!
Аз ги пия два пъти на ден, сутрин и вечер, по 2 чаени лъжички в 250 мл вряла вода, като ги оставя да се накиснат 10 минути.
Много благодаря! Предполагам белият равнец не пречи да си го пия през целия цикъл Simple Smile

# 310
  • Мнения: 1 044
Ели, Марго, Марианка прегръщам ви Hug

Пуснаха ми изследвания по друг повод и се сещам, че сте коментирали някои във връзка с нашата мисия. Аз понеже пазя в тайна бебеправенето, не знам с кой да се консултирам.

TSH резултат 2.5 µIU/ml, реф 0,27 - 4,20
Free Т4 (fT4)    резултат 11.27 ng/l, реф 9,30 - 17
25-OH-Vitamin D резултат 23.7 ng/ml, реф 40-80

Само Витамин Д ми е извън нормите, но сякаш тук съм чела, че за забременяване TSH трябва да е по-нисък.

# 311
  • Мнения: 2 027
Невърче, виждам и аз нещо. Силно се надявам да се насища чертата!

# 312
  • Мнения: 539
Ели, Марго, Марианка прегръщам ви Hug

Пуснаха ми изследвания по друг повод и се сещам, че сте коментирали някои във връзка с нашата мисия. Аз понеже пазя в тайна бебеправенето, не знам с кой да се консултирам.

TSH резултат 2.5 µIU/ml, реф 0,27 - 4,20
Free Т4 (fT4)    резултат 11.27 ng/l, реф 9,30 - 17
25-OH-Vitamin D резултат 23.7 ng/ml, реф 40-80

Само Витамин Д ми е извън нормите, но сякаш тук съм чела, че за забременяване TSH трябва да е по-нисък.
ТСХ казват, че е добре да е под 2 за забременяване. Вит Д е доста нисък, да.

# 313
  • Мнения: 1 996
tickles, TSH 2,5 не е проблемно за забременяване. Много лекари искат да е под 2,5, защото при забременяване скача, но с тази стойност според мен нямаш нужда от терапия.

# 314
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 120
Да,ТСХ трябва малко да се свали,най-вече т.к.през първи триместър скача 4-5 пъти и лекарите се презастраховат като го искат по-ниско.Взимаш ли нещо за него?Имаш ли консултация с ендокринолог?За витамин Д също с такъв трябва да се консултираш,сега зимния сезон малко трудно се вдига,но с подходящата доза ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт