Съвети за новородено бебе.

  • 4 614
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867
Моите през деня и нощем стояха на 18, къпех на 20 градуса. И го спазвах, щот  док тъй рекъл и от книжки. То и аз съм от студоустойчивите, и досега така живеем вкъщи, на 17-18 градуса зимата, не заради икономии. На снега ги оставях да спят в количката, облечени и завити, разбира се, за ужас на бабите съседки и на техните собствени баби. Ами израснаха, нищо им няма, не се навличат с дрехи, когато е студено, т.е. не са зиморничави, ама то сигурно им е по-наследство.Simple Smile

# 31
  • Мнения: 439
Аз между другото забравих да вметна, че много се впечатлих от факта, че таткото се интересува за всичко, и очевидно има намерения сериозно да помага.. Евала.. Много майки сами си отглеждат децата, татковците почти нищо не разбират от проблемите покрай бебетата...

# 32
  • Мнения: 6 645
Когато бях млада майка на новородено съм се притеснявала от милион неща, но за температура в жилището дори не ми е хрумвало...
На каквато живеехме ние, на такава и бебето.
18 градуса според отдавнашния БДС беше за коридори. А да се къпеш на 16 ..... искам авторът да се изкъпе с кеф на толкова през зимата.

# 33
  • Мнения: 25 729
А да се къпеш на 16 ..... искам авторът да се изкъпе с кеф на толкова през зимата.
И да постои гол, докато го намажат, масажират, да му сложат крем за дупе, ей така на 16, да си полежи гол.

# 34
  • Мнения: 6 622
Зимата под 25 градуса не виреят. Децата и тях така ги гледам.

# 35
  • Мнения: 6 645
Изнежваш ги, не четеш ли в интернет.
Къпане на 16...
И ние много се претопляме като живеем на 25, но бебета още няма, та ми е спокойно 😀

# 36
  • Мнения: 2 876
Като слагаш в креватчето да е настрани . И аз със второто не го мажа винаги след смяна на памперс , иначе suducrem ползвам . За къпане , може да не е всеки ден .

# 37
  • Мнения: 775
В спалнята, където спи е около 20-21 градуса, спи в чувалче, облечен с памучна цяла пижамка и потник под нея(чувалчето не е от най-дебелите). През деня сме в хола, където е 23-24 градуса(все още не сме пускали климатици, апартамента е много топъл), облечен е с потник, отгоре памучно тънко боди или блузка с дълъг ръкав, клин или памучни панталонки и чорапки. Всяка сутрин като се събуди проветрявам добре, както и преди да легне, през деня също гледам да проветрявам, за да влезе свеж въздух. Къпем в банята, като преди това пускам за малко топлата вода, става приятно за къпане. къпем го през ден, сега започнахме през два, иначе мием само дупе, главата я мия един път в седмицата. Използвам козметиката на юриаж(гел-олио за измиване и мляко за тяло). Доволна съм. За дупето ползвам судокрем или мустела, след всяка смяна на памперса. Винаги най-голямата ми дилема е била как да обличам по време на разходка. Лятото е лесно, но сега в студеното време все се притеснявам да не настине, но е по-вероятно да настине, ако се изпоти от прекалено навличане. Слагам го в чувалче както е с дрехите от вкъщи, като над бодито за връхно слагам суитчър с качулка. Случвало ми се е да прекаля с обличането, но се старая да не го навличам, иначе винаги мога да метна едно одеало, ако толкова ми се стори студено. В чувалчето са толкова защитени, колкото и в коша за новородено. Всеки ден сме навън по два часа, освен, ако вали, има мъгла и при силен вятър.
Един съвет - проверявайте влажността. При нас влажността е достигала до 67%, което не е никак добре нито за бебо, нито за нас. А преди да се роди не сме обръщали внимание на това. Взехме ел. влагоабсорбатори и така успяваме да поддържаме около 40% влажност.
Това е скромният ми опит със 7 месечно бебче:)
Успех!

# 38
  • Мнения: 4 746
[quote author=pipi221 link=topic=1155024.msg39667991#msg39667991 date=1574077813
Един съвет - проверявайте влажността. При нас влажността е достигала до 67%, което не е никак добре нито за бебо, нито за нас. А преди да се роди не сме обръщали внимание на това. Взехме ел. влагоабсорбатори и така успяваме да поддържаме около 40% влажност.
Това е скромният ми опит със 7 месечно бебче:)
Успех!
[/quote]

Това с влажността пак е според зависи. Според педиатърката на сина ми влажността в стаята трябва да е между 50 и 60 процента. Синът ми до четиригодишна възраст спеше на овлажнител непрекъснато заради детската астма и непрекъснато запушения нос. В случаите, в които съм спала при него, винаги съм усещала разликата спрямо моята спалня.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Над 70% влажност не е добре.
40% е ниска и изсъхва лигавицата и така вирусите са улеснени....

# 40
  • Мнения: 439
И на нас ни казаха около 60%влажност, че трябва да е в стаята 👍 под 50 изсушава лигавицата на нослето

# 41
  • Мнения: 775
Бях чела, че идеалната влажност е 50%, но педиатърката ми каза 40%, 70% със сигурност е много, ще гледам да поддържам около 50%, 50 и малко. Аз съм със астма, която отключих след раждането и за това се притеснявам, да не развие и той, пулмологът ми беше казал, че ако не оправим влажността в апартамента, следващия с астма ще е малкия. Проблемът е в спалнята, като си легнем с таткото и се вдига още повече през нощта, тогава стига до 67-8, дори 71-2, въпреки че вратата е широко отворена.
За 24ч изливам около 5-6 литра вода от контейнера, нямам идея от къде идва, но целия блок има този проблем, казаха ми, че е от изолацията и догрмата, за това и пускаме климатиците чак, когато температурите паднат около 0та, до тогава в спалните, които са Северни е 20-21 градуса, а в хола 23-24.

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не само влажността, ами темперстурата е важна.
Топлият въздух поема повече влажност.

# 43
  • Мнения: 3
Майки, добър вечер! Искам да ви попитам колко градуса поддържате в стаята на новородено бебенце. Снощи малко прекалих с стайната температура и беше облечена детето стана червено с какво мога да я лекувам или да я мажа . В момента и 23C ама на мен ми е студено и тя не ще да заспи какво мога да направя СТРАХУВАМ СЕ ОЩЕ СМЕ НА 20 ДЕНА..  Благодаря предварително!

# 44
  • Мнения: 25 729
Майки, добър вечер! Искам да ви попитам колко градуса поддържате в стаята на новородено бебенце. Снощи малко прекалих с стайната температура и беше облечена детето стана червено с какво мога да я лекувам или да я мажа . В момента и 23C ама на мен ми е студено и тя не ще да заспи какво мога да направя СТРАХУВАМ СЕ ОЩЕ СМЕ НА 20 ДЕНА..  Благодаря предварително!
С нищо не се маже, просто преобличаш детето и оставяш с 1 кат дрехи. 23С е отлична температура. Ако на теб ти е студено, ти се облечи по добре, може да настиваш.

Общи условия

Активация на акаунт