Съвети за новородено бебе.

  • 4 633
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Като малка само с мас са ме мазали. Спомням си, че дори като се разболеех ми правиха компреси от мас, ракия и черен пипер.
Нито една алергия нямам.
Не е много по темата, но да защитя тезата с маста.
Очаквам другия месец, живот и здраве бебе и не бих си мазала детето с мас, но не заради "негативите", а само защото не ми мирише приятно и защото щитам, че на пазара има достатъчно добра козметика за новородени. Например Uriage.

# 16
  • Мнения: 6 622
Аз пък съм мазана с мас и съм къпана с яйце и имам ужасен АД. Мисля, че най-разумно е хранителните продукти да си останат в кухнята. Къпането с яйце например носи риск от заразяване със салмонела.

# 17
  • Мнения: 6 557
Joy яйца и мас хахха шъ умръ Joy
Сега сериозно... На пазара има изобилие от козметика за бебета, шампоани, лосиони, кремове и т.н. Пробвайте и си изберете това, което според бебето е подходящо.
За обличането правилото е - както ти си облечен, така и бебето. Това с допълнителни катове само ще доведе до претопляне и изнежване. Стаята около 22-24 градуса, а за къпане около 26, но аз лично къпя на 24.
В интернет има достатъчно много информация за бебета. Пуснете си клипче как се къпе бебе.
За храненето е най-добре да се кърми на поискване без да се опитвате да налагате режим или да гледате часовник. Може през един час по един час да е на гърда. Следите само да пълни памперса. Ако е на АМ не съм компетентна да дам съвети.
Извеждайте бебето на разходка винаги, когато времето е хубаво. Единствено ако вали, има мъгла или много бурен вятър не се извежда.
Много е хубаво да има помощ от баби първия месец, но да не се месят, а само да помагат както вие кажете. Най-добре да помагат в домакинството, а бебето да си го гледат родителите.

# 18
  • Мнения: 439
Напълно подкрепям мнението на мая, много точно и изчерпателно е описала всичко. Наистина е най добре родителите да се занимават с отглеждането на бебчето, колкото и да са неопитни. Приемайте съвети, но не разчитайте само на тях. Аз като млад родител почти за всичко се консултирах с педиатъра и доста неща проверих в Гугъл.. въпреки, че не бях държала никога бебе, в момента, в който ми го дадоха, инстинктивно знаех какво да правя.. наистина много внимавайте с обличането, защото претоплянето е много опасно, а новородените не се потят, и стават големи бели.. раждах юни, и в родилното ме убеждаваха, че трябва да обличам бебка с дълги цели гащеризончета, а бях приготвила само къси бодита и леки завивки.. е, облякох я с гащеризон и на сутринта цялата беше на червени петна.. в чудо се видях.. както се обличате вие, така и бебчето.. Успех, радвайте се на мъничето и се грижете за него.. извинявам се за дългия пост...

# 19
  • Мнения: 4
Joy яйца и мас хахха шъ умръ Joy
Сега сериозно... На пазара има изобилие от козметика за бебета, шампоани, лосиони, кремове и т.н. Пробвайте и си изберете това, което според бебето е подходящо.
За обличането правилото е - както ти си облечен, така и бебето. Това с допълнителни катове само ще доведе до претопляне и изнежване. Стаята около 22-24 градуса, а за къпане около 26, но аз лично къпя на 24.
В интернет има достатъчно много информация за бебета. Пуснете си клипче как се къпе бебе.
За храненето е най-добре да се кърми на поискване без да се опитвате да налагате режим или да гледате часовник. Може през един час по един час да е на гърда. Следите само да пълни памперса. Ако е на АМ не съм компетентна да дам съвети.
Извеждайте бебето на разходка винаги, когато времето е хубаво. Единствено ако вали, има мъгла или много бурен вятър не се извежда.
Много е хубаво да има помощ от баби първия месец, но да не се месят, а само да помагат както вие кажете. Най-добре да помагат в домакинството, а бебето да си го гледат родителите.

Благодаря ! Вече съм почти подготвен с информация. Оптималната температура според интернет и педиатъра е от 18 до 20-22 градуса. Ще се боря докраи за 20 градуса въпреки страховете на бабите , че ще настине. Много хора не разбират процеса на разболяване. Изстудяването на тялото няма нищо общо с разболяването.. Както и да е... Мерси много !

# 20
  • Мнения: 8 939
След като си проучил и имаш мнение, защо пускаш тема с въпроси?

# 21
  • Мнения: 4
След като си проучил и имаш мнение, защо пускаш тема с въпроси?

Когато я пуснах темата имаше много неизвестни.

# 22
  • Мнения: 6 698
На 20 градуса ще го къпете или ще живее младото моржче?

# 23
  • Мнения: 9 525
колкото хора, толкова и мнения. ясно е, че младите майки си дъуржат на едно, с времето разбират, че за много неща не са били прави. отделно модите и стасновищата се менят. с времето авторът сам ще се ориентира.
с първото ми дете и аз си мислех, че мустела е добра козметика, сега се смея на тези си разсъждения. мажех при всяко повиване дупето с крем, с второто я спрях тази глупост. за ежедневното къпане с препарат пък да не говорим...но човек чете, информира се, учи се от опита си така. нищо фатално.
между другото 22-24 градуса за бебе е адски много, повече от 20 през деня ще изнежи бебето. когато спи - по-ниска, особено след първите месеци. правилно се ориентира авторът.

# 24
  • Мнения: 25 739

между другото 22-24 градуса за бебе е адски много, повече от 20 през деня ще изнежи бебето. когато спи - по-ниска, особено след първите месеци. правилно се ориентира авторът.

Laughing Laughing Laughing

Според кой?

# 25
  • Мнения: 9 525
според нормалните педиатри и практиката. мислиш ли, че е нормално който и да било да живее на 24 градуса?

# 26
  • Мнения: 25 739
според нормалните педиатри и практиката. мислиш ли, че е нормално който и да било да живее на 24 градуса?
Мисля, че когато се къпе бебе е съвсем редно стаята да е затоплена до 22-24С. Аз така правех, но всеки е свободен да си гледа своето както намери за добре.

# 27
  • Мнения: 9 525
според нормалните педиатри и практиката. мислиш ли, че е нормално който и да било да живее на 24 градуса?
Мисля, че когато се къпе бебе е съвсем редно стаята да е затоплена до 22-24С. Аз така правех, но всеки е свободен да си гледа своето както намери за добре.

кой говори за къпане? за отглеждане говорех /на по-горната реплика, че трябва да е 22-24 обичайната температура/. ясно е, че като се къпе е ок.

# 28
  • Мнения: 25 739


кой говори за къпане? за отглеждане говорех /на по-горната реплика, че трябва да е 22-24 обичайната температура/. ясно е, че като се къпе е ок.
Автора на темата :
Цитат
Накратко нуждая се от кратки първоначални инструкции. Като за начало как да го къпем , температура на стаята ( прочетох че трябва да е между 16 и 20 градуса)

# 29
  • Мнения: 6 622
Представих си как се къпе бебе на 16-20 градуса... При тези температури аз якето не си свалям да не говорим за къпане.

Общи условия

Активация на акаунт