Отношенията между мъж и жена след раждане

  • 4 140
  • 47
  •   1
Отговори
  • Поморие
  • Мнения: 33
От дълго време разглеждам раздела "Семейни отношения" и твърде често срещам теми, чиито авторки твърдят, че партньорите им започват да избягват интимни отношения след раждането на дете. Защо това сякаш се превръща в масова тенденция? Честно казано, четейки тези теми, започвам да губя вяра в здравия брак и любовта и ме е страх да се доверя. Защо има мъже, които започват да приемат за даденост и подхождат с отвращение и безразличие към жените, които са ги дарили с най-ценното на този свят? Какво в това толкова ги плаши или отблъсква? В миналото хората са имали един куп деца и са остарявали заедно, защо в днешно време толкова рядко се среща здрава връзка и продължителна тръпка между мъж и жена?

# 1
  • Мнения: X
Така общо не може да се говори. Според мен ако отношенията се променят след детето, то те са били гнили и преди него. Детето усложнява връзката, хората имат повече грижи и започват да се дразнят един на друг.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Наивно е да смятате, че щом едно време са имали куп деца,  значи тогава сексуалния живот е бил редовен и на ниво.
   Секс се е правел само, докато се правят децата, а за оргазъм жените сигурно не са и чували. Връзката е била силна, защото мама и тате няма да те вземат с 5 6 деца. И без деца няма да те вземат.
Странна тема. Аз смятам точно обратното.  Не мъжете са спрели да търсят редовен секс и да се стараят жената да получи оргазъм, ние жените сме започнали да очакваме повече, говорим по темата повече и разваляме семейства,  ако секса или нещо друго куца. Което е прекрасно, разбира се! Един живот живеем! Но сравнението с едновремешните семейства не е на място, особено във връзка с интимността след децата.

# 3
  • Мнения: X
Наивно е да смятате, че щом едно време са имали куп деца,  значи тогава сексуалния живот е бил редовен и на ниво.
   Секс се е правел само, докато се правят децата, а за оргазъм жените сигурно не са и чували. Връзката е била силна, защото мама и тате няма да те вземат с 5 6 деца. И без деца няма да те вземат.
Странна тема. Аз смятам точно обратното.  Не мъжете са спрели да търсят редовен секс и да се стараят жената да получи оргазъм, ние жените сме започнали да очакваме повече, говорим по темата повече и разваляме семейства,  ако секса или нещо друго куца. Което е прекрасно, разбира се! Един живот живеем! Но сравнението с едновремешните семейства не е на място, особено във връзка с интимността след децата.

Не е прекрасно. Прекалено завишените очаквания са пагубни за семейството.

# 4
  • Мнения: 2 883
Не е прекрасно. Прекалено завишените очаквания са пагубни за семейството.
Това генерализиране е много странно. Осъзнавате, че говорите само от вашата камбанария, нали?
Защото в моят свят аз се променям непрекъснато. Съответно си завишавам стандартите, както се случва и с моят мъж. Ние сме заедно от 10 години и сме се променили коренно от тогава, и двамата. Ако беше само единия, а другия останал на същото ниво, едва ли щяхме да сме заедно днес. И да, за имаме различни очаквания от преди 10 години до днес. Много по-високи.

# 5
  • Мнения: 2 492
A деца имате ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 474
Наивно е да смятате, че щом едно време са имали куп деца,  значи тогава сексуалния живот е бил редовен и на ниво.
   Секс се е правел само, докато се правят децата, а за оргазъм жените сигурно не са и чували. Връзката е била силна, защото мама и тате няма да те вземат с 5 6 деца. И без деца няма да те вземат.
Странна тема. Аз смятам точно обратното.  Не мъжете са спрели да търсят редовен секс и да се стараят жената да получи оргазъм, ние жените сме започнали да очакваме повече, говорим по темата повече и разваляме семейства,  ако секса или нещо друго куца. Което е прекрасно, разбира се! Един живот живеем! Но сравнението с едновремешните семейства не е на място, особено във връзка с интимността след децата.

Не е прекрасно. Прекалено завишените очаквания са пагубни за семейството.
Не си завишавай твоите очаквания след като си родила. Нека другите жени да се ценят, ако искат.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Културата на масовото потребление и ширпотреба се разпростира и върху отношенията.Ако не ти харесва-сменяш.Можеш и сам, даже сам понякога е по-добре.Преди е било немислимо.От една страна е добре, че жената има свобода,  но от друга  почти всяка жена си мечтае за своя принц, с който да заживее щастливо навеки и да бъде баща на децата и е разочароващо да се случи така, че след най-хубавия момент да се разпадне двойката.

После има и някакъв момент, в който психологически мъжът започва да гледа по друг начин на жената, тя вече е майка, "светица", а не "мръсница". Точно тогава  някои изневеряват, за което спомага и това, че майката е повече ангажирана с детето, че все още не си е върнала формата и всякакви подобни "причини". Тези, които обичат жената и са семейно ориентирани го преодоляват този момент.Раждането на дете е първи тестови момент за двойката.

Очакванията и всичко в живота най-добре да е около оптимални граници-златната среда.Освен това ако ние имаме очаквания, също трябва да даваме такова качество каквото искаме , защото иначе е несериозно.

# 8
  • Мнения: 6 538
Ами нормално е да се поразреди секса след поява на дете, особено докато е малко. Преди това сте си били само двамата и можете, когато ви се прииска, където ви се прииска, без съобразяване с трети човек. А като има детенце, все пак се съобразяваш кога спи, кога е при баба си и тн. От там се губи спонтанността и става малко предвидимо. Но пък, който има желание, намира и начин. Ии внасяш разнообразието по други начини.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 602
Кои са завишените очаквания? За редовен секс и оргазъм ли?

# 10
  • Мнения: 3 172
Порасни и спри да четеш любовни романи. Дългият брак изисква постоянна грижа и усилия, има своите приливи и отливи. А да си правиш изводи от такива теми няма смисъл, тук пишат хора с проблеми. Разбира се, всеки намира потвърждение на това, в което вече вярва.

# 11
  • Мнения: 40 752
Ами нормално е да се поразреди секса след поява на дете, особено докато е малко. Преди това сте си били само двамата и можете, когато ви се прииска, където ви се прииска, без съобразяване с трети човек. А като има детенце, все пак се съобразяваш кога спи, кога е при баба си и тн. От там се губи спонтанността и става малко предвидимо. Но пък, който има желание, намира и начин. Ии внасяш разнообразието по други начини.

Докато детето е бебе проблеми със секса няма никакви. То се интересува само от ядене, спане и сухи пелени. Можете да се награбите когато и където искате. Проблемите с децата идват след година и половина - две. Тогава щъкат навсякъде и се корят на всичко. Но пак вечер заспиват гроги. Виж сутрин в 5 или 6 часа се случва да се чуе тропот на боси крачета и една мишка да повдигне юргана от долния край и да се запромъква нагоре. Даже редовно се случва и забравяте за сутрешен секс, ама пък този период е толкова кратък, че е хубаво човек да му се наслади, а за секс има време.

Иначе първо, не мисля че десет пуснати теми са статистически оправдана основа да се твърди, че било еди как си. Ми като четеш форум за жени с проблеми е нормално жени с проблеми да пишат, нали?
Второ, днешните млади наистина са различни - по-егоистични, гледат да не се минат и да вземат от живот всичко, при това сега и веднага. Масово се говори и че са асексуални. По мое време нямах познати между 20 и 25 години, които да са без гадже. Сега това е масово - живеят си самодостатъчно и не им липсва партньор. И на потенциалния такъв гледат не като на нещо желано, а като на досадно допълнение в живота. Е, не всички, де Wink, ама все пак имам дете на тази възраст и наблюдавам.
И трето, винаги е имало някакъв страх у НЯКОИ мъже към онова място, което едно време е било източник на наслади, а сега от него е излязло бебе. Страх да не повредят нещо, особен поглед към нещата. А и, честно казано, тялото след раждане и кърмене съвсем не е същото. Перфектните гърди от преди раждането и кърменето вече ги няма, има стрии, поотпуснат корем... А масовото мъжко съзнание се атакува непрекъснато от разни нагримирани и фотошопирани инфлуенсърки, които само с това се занимават.

Та така. И пак не е чак масово според мен, ама де да знам ...

Последна редакция: нд, 25 дек 2022, 09:57 от Черна станция

# 12
  • Мнения: 3 172
Бебетата са различни, моето е на година и половина и нито заспива гроги, нито се е спряло откакто е пропълзяло. Гроги сме само ние с мъжа ми.

А за доброто старо време - ех, че беше хубаво, когато човек нямаше избор и се налагаше да търпи дори и нетърпимото и да му търпят нетърпимото. Добре, че животът беше по-кратък. Иначе беше песен - женят те родителите, потърпиш малко 20-30 години, па умреш. Но нямаше такъв разврат, нямаше стари моми и ергени. Колкото и да живея няма да разбера тази носталгия по сигурността, платена с безизходност. Някой да ти казва как да живееш, да няма мърдане, но да си сигурен, че ей до този може би мразен мъж или жена ще си изкараш живота.

# 13
  • Мнения: 40 752
Нито са ме женили родителите ми, нито съм живяла с такива илюзии за търпене и неизбежност. Но решението за брак се вземаше с главата, а не с онази работа. И наистина имаше воля да се гради и укрепва връзката, а не влизахме с повишено внимание дали не ни минават с нещо и готови за отбрана и късане по презумпция.

# 14
  • Мнения: 9 669
Обобщаване, генерализиране, клише до клишето, мила моя майно льо, изводи, базирани на десетина-двайсет теми...

Общи условия

Активация на акаунт