Как да се справя с подигравките?

  • 21 928
  • 352
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 31 669
Авторке, на нова работа съм от месец и нещо.
Много имам за учене, много работа, много нещо.
Има хора към новите си позволяват разни неща.
И в този случай отново си позволиха. Но аз знам кога да си мълча и кога да се озъбя.
И се озъбих. Не съм обидила или била груба, просто казах на момента това, което мисля. Не преглъщам, не тая нищо в себе си.
Стана ясно каква съм.
Проблеми нямам.

# 226
  • Мнения: X

Ако ти е студено и е отворено, ставаш и затваряш. Ако тя отвори, пак затваряш. Имала съм такъв спор. 1 час да се проветрява е много. 5 минути стигат. То си личи когато вече не е задушно.
Аз с началници съм се "била" за дистанционното за климатика. Ама шефове, отстъпвам, после пак го дебна и пак си правя каквото искам.


Елора, знаех си че си готина, но сега разбирам и че мислим еднакво Yum

# 227
  • Мнения: X
Елора, ако нямаш против би ли дала пример как си се озъбила без да си груба и да обидиш. Предполагам става въпрос за отстояване на позиция, което е различно от озъбване, защото второто предполага по-скоро с рогата напред. Мисля, че за авторката ще е от полза.

# 228
  • Мнения: 31 669
Писала съм назад и примери съм дала.
Ето на новата работа обучаващата е особена. Чешит. Едва ли не сякаш всичко трябва да зная. Но това няма как да стане.
Още при първото недоразумение отговорих както си трябва. Някои неща ако не ми ги каже, не може да ги знам.
Шефката ми също беше там. След почивните дни колежката се промени. Може и забележка да са направили.
Аз мога един тон примери да дам. Но авторката не може да ги приложи.
Преди години и аз самата не правех нещата, които сега правя.
Но се промених. Или се променяш или продължаваш да търпиш глупости.

# 229
  • Мнения: 616
Когато се защитавате, в никакъв случай не повишавайте тон, това вкарва емоция и напрежение. На мен ми се е случвало да се изнервям, да фуча и "подскачам" в предишната ми работа, защото ме бяха натоварили с невъобразими сложнотии, без да ме обучат ме хвърлиха да се оправям сама. Справих се с цената на много нерви и понякога остри реплики към шефството, че ме хвърлиха на кучетата без подготовка 🙃😁 После осъзнах, че не създава добра работна среда. Винаги съм се извинявала на колегите, ако съм била рязка и се научих да говоря с равен тон и да си казвам притесненията на момента. Дори с шефката ми бях директна, въобще не ме беше страх да изразявам мнение. Така спечелих уважението на колегите си и шефското тяло. Не е трудно, само първият път, докато се престрашиш.

# 230
  • Мнения: 5 262
Aз имам колега, който яде ябълка или някава закуска на бюрото и ми е страшно неприятно. Просто излизам . По принцип не се яде на бюрото.
Аз ям ябълка или в обедната почивка или в коридора , докато отивам да си взема кафето.
Иначе съветите @ с нейните камъни по нейната глава @ не бих ги дала.
Т.е. аз не бих се направила на маймуна защото някой се прави. Да си се излага сама колкото си иска.

# 231
  • Мнения: X
Aз имам колега, който яде ябълка или някава закуска на бюрото и ми е страшно неприятно. Просто излизам .

Кое е неприятното някой до теб да яде ябълка 🙄
Да беше портокал дето пръска навсякъде разбирам 😁

Колежката до мен пък сърба нещо с прясно мляко, но не ми пречи и "не излизам"

# 232
  • Мнения: 840
напоследък имам цели 2 срещи с прости хора (от обсъждания тип). ами адски трудно е. тъпака си е тъпак. само който им го туря грубо може да успее. говорим си за прости хора, много прости.

# 233
  • Мнения: 1 335
Е какъв е проблема с яденето.... в офиса също ядем - ябълки, салати, скари дюнери... не виждам проблем, ако нещо мирише - проветряваме.
Но тъй като седя точно до прозореца и аз имам конфликт с една колежка на тема проветрябване. С нея излизаме по различно време на обяд и може да се отвори като не съм си на бюрото, но тогава двамата "по-висшестоящи" колеги са си на бюрата, а седим едни срещу други, и тя не иска да ги притеснява тях. След последната претенция за проветряване докато съм си на бюрото, директно намесих един от въпросните двама, след като се върна от обяд, да каже кога според него е удобно да проветряваме... въпроса е приключен. Факт е че има супер нагли хора, които имат желанието просто да надделеят, да са отгоре... знам ли ако не можеш да се справиш просто напусни, не всяка битка си заслужава жертвите, понякога е по-дообре просто да се махнеш.

# 234
  • Мнения: 5 262
Офиса е помещение в което работят поне няколко човека. Как може и да ядете вътре? И то по различно време ... направо ми се струва ужасно .

# 235
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако няма къде, може и да се яде. На мен лично ми идват големи превземки това как можело някой да яде на бюрото си! Голяма работа станала! Да не сме деца, че да се хващаме за такива дреболии! В много офиси изобщо няма общо пространство за хранене, на улицата ли да излезе? Всички големи аристократи се извъдиха!

# 236
  • Мнения: 30 802
Ако е правна кантора, ще е кофти. Обаче ако си е типичния бек офис, дето си висят на бюрото, може. Но пак зависи какво се яде де, примерно да не е миризливо или много хрупащо.

# 237
  • София
  • Мнения: 62 595
Обаче колко работодатели осигуряват някакво място за персонала да не са на бюрата си? Разбирам, че тук много от хората са от успелите и красивите с големите офиси с кухня, машина, хладилник и прочие, но в по-честата реалност нещата са съвсем различни, защото началниците правят икономия на място.

# 238
  • Мнения: 5 262
а други се правят на адвокати на бедните и онеправданите и се правят че нямат идея от понятието обедна почивка.
говорим за офис работа все пак. а не за маане у дома.

# 239
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, да, защото всички хора по офисите ходят да ядат по кръчмите, за да не затормозяват колегите!  На мен не ми пречи някой да яде в офиса, ако в него не влизат клиенти. Да си яде, щом си е донесъл! Все ми е едно какво яде, не съм бременна, че да е нужно да се съобразява. Не всеки иска да мери улиците в обедната почивка. Който иска да е на спокойствие, да си стои вкъщи. На работа винаги има някакви хора наоколо, които правят някакви неща.

Общи условия

Активация на акаунт