Плюсове и минуси на кварталите в София - 7 тема

  • 35 941
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9 647
Здравейте, искам да попитам живущите в Банишора за отзиви за квартала. Четох мненията назад в темата, но не бяха много. Ходила съм малко пъти там и то в по-крайните части и оставам с впечатлението, че не е особено добре развит квартал. Може и да бъркам. Новото строителство ми се струва много нагъчкано, но да оставим това настрана. Интересувам се дали в самия квартал има магазини, заведения, плод-зеленчук, химическо чистене, ей такива неща, които си трябват за ежедневието. Тъй като забелязах, че хипермаркети има малко по-встрани от квартала, а не искам да ходя 15 минути до магазин. Също се интересувам и дали има много цигани и бездомни кучета. Градинките в квартала стават ли за разходка или събират в тях някакви странни субекти. Вечер сравнително оживено ли е, става ли да излизаш и да се прибираш пеша? Благодаря предварително за информацията Simple Smile

# 556
  • Мнения: 960
Оглеждам обявите за продажба на апартаменти в Бояна. Мои познати са там, били купили преди време апартамент от строителя на този проект https://fohar.bg/ и останали много доволни. Тъй като в тяхната сграда няма вече апартаменти, ми препоръчват да се свържа с тези. Все пак ми се струват малко високи цените и търся контакти или обяви и на други хора.

# 557
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте, искам да попитам живущите в Банишора за отзиви за квартала. Четох мненията назад в темата, но не бяха много. Ходила съм малко пъти там и то в по-крайните части и оставам с впечатлението, че не е особено добре развит квартал. Може и да бъркам. Новото строителство ми се струва много нагъчкано, но да оставим това настрана. Интересувам се дали в самия квартал има магазини, заведения, плод-зеленчук, химическо чистене, ей такива неща, които си трябват за ежедневието. Тъй като забелязах, че хипермаркети има малко по-встрани от квартала, а не искам да ходя 15 минути до магазин. Също се интересувам и дали има много цигани и бездомни кучета. Градинките в квартала стават ли за разходка или събират в тях някакви странни субекти. Вечер сравнително оживено ли е, става ли да излизаш и да се прибираш пеша? Благодаря предварително за информацията Simple Smile

Зависи в коя част на квартала сте се ориентирали. Спокоен е кварталът. Няма кучете, цигани и т.н. Моят съвет е стара тухла, така ще има "въздух". Магазини... ами само вериги. Не е кой знае колко развит по отношение на квартални магазини. Женският пазар е близо и зеленчуковите магазини не са много. Но пък е кварталът на маникюристките, козметичките и фризьорките. Grinning Има 3 детски градинини 2 училища. Болниците са близо, има и поликлиника. Добри са му транспортните връзки и е близо де центъра. Имайте предвид, че половината е зона. Частта от Опълченска в посока Мария Луиза, е зелена зона.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 17:16 от Iv4EnCeTO

# 558
  • София
  • Мнения: 10 825
Каква ви е мотивацията да живеете в апартамент в Бояна? Или в другите квартали след Околовръстното?

# 559
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Каква ви е мотивацията да живеете в апартамент в Бояна? Или в другите квартали след Околовръстното?
Това никога не съм го разбирала...всички негативи на живота на село и всички негативи на живота в апартамент събрани.
Даже и у наше село вдигнаха две кооперации с под гръмкото наименование "затворен комплекс" на мястото на бившия Стопански двор. Цените са като за софийски приличен квартал.

# 560
  • Мнения: 9 647
Честно казано не ми се вижда близо женския пазар. Гугъл мапс дори и от кръстовището на Сливница и Опълченска го дава 13 минути пеша. А по-навътре от квартала ще е и още по-далеч.... също за мен би било добре да има квартални кафета/магазини, че да не се налага за 1 бира или 1 шоколад да ходиш 10-15 минути до Била или Кауфланд Simple Smile не мога да преценя дали има някакъв потенциал квартала, дори и в момента да не е много добре развит..

ПП сега видях, че кварталът стига до Лъвов мост, което е близо до женския, но там пък районът е много кофти и въобще не го гледам.

# 561
  • София
  • Мнения: 853
За дребни неща си има магазинчета, както и денонищни за алкохол и цигари. Като заведения, ами малко са. Смята, че умишлено ситуацията е такава. Т.е спокойствие в широкия център

# 562
  • Мнения: 9 647
Благодаря за информацията. За заведенията не държа толкова, защото решим ли на заведение да ходим, можем да мръднем и към центъра. Но магазинчетата за неща първа необходимост като бира и шоколад са ми много важни Grinning

# 563
  • Мнения: X
За дребни неща си има магазинчета, както и денонищни за алкохол и цигари. Като заведения, ами малко са. Смята, че умишлено ситуацията е такава. Т.е спокойствие в широкия център
Нищо умишлено няма. При пазарната икономика ако можеха да оцелеят повечко заведения и въобще търговски обекти  на дадено място щеше да ги има. Никой не бяга от пари. Просто явно квартала е с ниско потребление.

# 564
  • Мнения: 3 589
Не е ли твърде близо до централна гара, че да няма цигани 🤔

# 565
  • София
  • Мнения: 853
Централна гара не е Банишора. Това, че на самата гара има, не означава, че такива се въртят в квартала.

# 566
  • София
  • Мнения: 754
Четохте ли за новия бъдещ квартал "Запад"?
Така, като гледам, парцелът е близо до гробищата, но и недалеч от метростанция Сливница.
https://www.dnevnik.bg/gradska_sreda/2020/01/14/4016296_nov_kvar … ne_mejdu_ljulin_i

# 567
  • Мнения: 3 732
Как за 10 години ще изникне квартал в полето? Минусите ги виждам- гробищата, циганите, влака. Какви ще са плюсовете?
Дано поне оправят моста на Бакърената и да стане двулентов в едната посока!

# 568
  • София
  • Мнения: 878
Четохте ли за новия бъдещ квартал "Запад"?
Така, като гледам, парцелът е близо до гробищата, но и недалеч от метростанция Сливница.
https://www.dnevnik.bg/gradska_sreda/2020/01/14/4016296_nov_kvar … ne_mejdu_ljulin_i
  Дааа и скоро разни хора ще почнат да споделят как са си купили два-три- четири апартамента там и колко било хубаво ...
 Иначе мисля, че този проект просто няма да се реализира. Квартал Мизерно Предградие ще си е вечно мизерно предградие- друго освен много евтини имоти няма как да върви, защото едва ли има някой нормален, който би купил там по причини различни от липса на пари. Ако на някой Мизерно Предградие му харесва, значи има нужда от специализирана помощ.
 А иначе е редно най-после общината да си влезе в ролята и да не издава разрешение за строеж на такова голямо нещо, ако инвеститора не изгради за собствена сметка училище (което да е общинско, а не малко частно за отбиване на номера) и детска градина, а не Люлин и Обеля да патят от тъпанарските му инвестиции.

# 569
  • Мнения: 794
Здравейте,
Съжалявам, ако въпросът ми се повтаря, прегледах темата, но не открих мнение точно за този квартал. Та, искам да попитам какво мислите за Толстой? Харесали сме няколко апартамента там, като цяло има динамично предлагане, така че дори и да не успеем за тях, предполагам ще има и други варианти. На пръв поглед ми изглежда приличен квартал, разочароващо е, че няма големи супермаркети, но пък е близо до доста трамваи и метрото.
Тепърва ще имаме деца, така че искам да знам дали е подходящ за разходки, има ли цигани, престъпност?
Благодаря! 🙂

Общи условия

Активация на акаунт