ПАРИЖ - 15

  • 46 806
  • 754
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 19 007
Принципно споделеното пътуване е популярно във Франция, дали може да попаднеш на некоректен шофьор е друг въпрос.

# 391
  • Мнения: 314
Здравейте, на 12 летим за Бове. Група от 5 човека сме. Наскоро попаднах на група във фейсбук, в която се рекламират частни шатъли от летището. Писах на един българин и цената, която ми предлага е 120 евро за всички. За тази цена ще ни закара до хотела. Ако хванем шатъла на летището,  ще ни закара до някаква Порта, откъдето пък ще трябва да мисля как да се придвижим до хотела. Предложението ме устройва, но разбира се остава съмнението, че може да е някакъв измамник Simple Smile. Не съм му потвърдила още, предполагам че ще иска да му пратя някакви пари, ако му потвърдя Simple Smile Какво мислите? Ползвали ли сте такава услуга? Или да не се занимавам с него?

и аз минах през това мислене и реших че ще е с регламентиран транспорт

# 392
  • Мнения: X
Здравейте. Разбрах, че за влизане във Франция може и с антигенен тест. Знаете ли дали имат изисквания за "марката" на теста и къде мога да намеря информация?

# 393
  • Мнения: 448
И аз с въпрос. Тъй като ни пропадна организирана екскурзия до Париж миналата година, сега се чудим дали е удачно да се запишем за август. Какви са ковид рестрикциите към момента? Има ли сайт, където да следя?

# 394
  • Мнения: 646
В сайта на Министерството на Външните Работи проверявам аз Peace
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/France

# 395
  • Мнения: 581
И аз с въпрос. Тъй като ни пропадна организирана екскурзия до Париж миналата година, сега се чудим дали е удачно да се запишем за август. Какви са ковид рестрикциите към момента? Има ли сайт, където да следя?

От днес падна забраната за носене на маски на открито и комендантският час.
Влиза се със сертификат за завършена ваксинация или PCR или бърз антигенен тест.
В момента съм в Париж. Ако имате въпроси, питайте.

# 396
  • Мнения: 448
И аз с въпрос. Тъй като ни пропадна организирана екскурзия до Париж миналата година, сега се чудим дали е удачно да се запишем за август. Какви са ковид рестрикциите към момента? Има ли сайт, където да следя?

От днес падна забраната за носене на маски на открито и комендантският час.
Влиза се със сертификат за завършена ваксинация или PCR или бърз антигенен тест.
В момента съм в Париж. Ако имате въпроси, питайте.
Много благодаря. Това с маските на открито най-много ме спираше. Иначе в сайта на  ВМ пише режима на работа на различните обекти. Дано се задържи по-дълго време така.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Здравейте, на 12 летим за Бове. Група от 5 човека сме. Наскоро попаднах на група във фейсбук, в която се рекламират частни шатъли от летището. Писах на един българин и цената, която ми предлага е 120 евро за всички. За тази цена ще ни закара до хотела. Ако хванем шатъла на летището,  ще ни закара до някаква Порта, откъдето пък ще трябва да мисля как да се придвижим до хотела. Предложението ме устройва, но разбира се остава съмнението, че може да е някакъв измамник Simple Smile. Не съм му потвърдила още, предполагам че ще иска да му пратя някакви пари, ако му потвърдя Simple Smile Какво мислите? Ползвали ли сте такава услуга? Или да не се занимавам с него?

Пишете на 13ти , че ще летите на 12ти , ама най вероятно юли Simple Smile . Може да спестите 30 - 40 - 50 евро  с друг начин.Самия сайт на Уизз разгледайте , там имат опция транспорт с  бусчета - https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/partnyorski-uslu … etishten-transfer . Свържете се и с хотела - някой предлагат трансфер. Някаквата Порта Мейо   е доста в центъра - пеша може до Арката , Кулата , там има голям транспортен възел на метрото , еруера и много автобуси. Шатъла от Бове до Портата е 16 евро от място на гише,  а онлайн двупосочно е по малко.Щом  ще се мотате по Париж почти е невъзможно без карта която освен трите вида транспорт има и други екстри - корабче по Сена , по евтини билети за някой музеи и т.н.И да напомня нА  дамите , че на фришопа на Бове парфюмите са оригинални , с 20 % по евтини от стандартен магазин и 10% по евтин от СЕФОРА и фришоповете при Лувъра и Кулата

# 398
  • Мнения: 7
За информация на тези, които им предстои да пътуват- тестове, които може да се ползват за връщане се правят на доста места в Париж. Днес ние си направихме в аптека-безплатно и с издаване на сертификат.

# 399
  • Мнения: 314
пред повечето аптеки правят БЕЗПЛАТНИ  тестове

# 400
  • Мнения: 1 988
Здравейте, кой от двата квартала е по-интересен за посещение - "Маре" или Латинския квартал и "Сен Жермен"?
Организирана екскурзия е и това са вариантите между които избираме, за да се планува и Дисниленд.

# 401
  • Мнения: 14 418
Която и разходка да изберене,няма да сгрешите.Може би Маре.
Приятни мигове в Париж!

# 402
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Здравейте, писах малко по-горе, че на 12-ти заминаваме за Париж. Долу-горе купихме билети за местата, които ще посетим. Остана ни Версай, но по необясними причини не мога да платя онлайн. Пробвах с различни карти и не става. Остава вариантът с купуване на място, ще почакаме повечко време предполагам, но не е проблем.
Остава да разбера как ще се придвижваме в града. Помня, че в Рим си купувахме карти, които важат за всички линии автобуси и метро и беше много удобно. В Париж има ли такива карти? Как и от къде се купуват билети/ карти за метрото?

# 403
  • Мнения: 1 068
В Париж също има комбинирани билети - купуват се от автомати на входа на метрото или на киоските за вестници за наземния теанспорт.
Билети за Версай вероятно се купуват с кредитна карта.

# 404
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Сетих се и за друго във връзка с Лувъра. Представям си го като нещо огромно, а много ми се иска да видя Мона Лиза. Има ли вариант да хвана някоя пътека, която да води към залата с картината? Притеснявам се да не я пропуснем. Спомянм си, че обикаляхме цял ден Ватикана, но не успях да видя всичко, бяхме капнали от умора и нямаше как.

Общи условия

Активация на акаунт