ПАРИЖ - 15

  • 46 683
  • 754
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 438
Здравейте!
С мъжа ми ще посетим Париж следващия петък (10 дек) и ще стоим до понеделник. Взели сме си хотел точно до метростанция École Militaire  - Hotel Royal Phare. Понеже не разполагаме с много време и ще е доста студено, искахме да е близо до Айфеловата кула и до Лувъра. Това пътуване ни е т.н. "зимното" , така че ще се целим в обекти "на закрито". Пък лятото живот и здраве пак. Това е беглият ни план за престоя:
 Петък пристигаме ранния следобяд на Porte Maillot от Бове. Ще се настаним и се отправяме по улиците. Вечеря.
 Събота - закуска , Лувър към 10 - 10:30 цял ден обиколка вътре и после към Айфеловата кула. Ще си направим обиколка и на коледния базар там , ще се качим на въртележката на Carrousel по вечерно, сякаш светлините и гледката към кулата ще е по-красива, поне така си представям.
 Неделя - Триумфалната арка, Шанз-Елизе, Операта (евентуално). Корабче по Сена с вечеря.

Имам  няколко въпроса:
1. На Кулата не мисля да се качваме, първо, защото сме "изпуснали влака" с билетите догоре, и второ, защото прочетох предното мнение , че е било як студ и не си се преставям горе в студа и вятъра. Но пък ако ни щукне нещо, въпреки че в сайта няма билети, дали ще можем да вземем от място?
2. Моля, препоръчайте ми ресторанти, такива от които сте доволни или някой ви е препоръчвал:
 - ще се радвам и на такива с гледки (по-файн), които да са хубави (примерно 200евро вечеря? , нямам идея от цените, много ли е или е нормално?), но да пуснат мъжа ми с дънки Grinning
 - такива с по-народни цени , за обяд и за вечеря
 - кафенца, пекарни за закуска или леко хапване , например гледам един Café Gustave (много снимки има от него в мрежите)
3. Една от вечерите ми се иска да е на корабче, обаче дали си заслужава. Приятно ли е, романтично? Малко по-фенси ли е? Тук идва отново моментът с дънките Grinning
4. Нарочно няма да посещаваме Версай, градини, паркове и т.н. , защото ми се иска да ги видим в цял блясък лятото. Мислите ли , че пропускам, нещо за "зимна разходка" , което трябва да видя задължително?

Благодаря!

# 571
  • До морето
  • Мнения: 7 042
И аз лятото "бях изпуснала влака" за билети за АК. Даже тук "любезно" ми обясниха да не се надявам да купя на място. Оказа се, че трябваше да чакам на опашка между 5-7 минути и то точно по залез, така че успяхме да видим Париж и кулата и по тъмно, и по светло.
За студа -студ си е и то голям. Горе беше нечовешки вятър, хем беше август.
Ходила съм зимата в Париж - много беше студено и покрай Сена е страшен ветрилник. В тоя ред на мисли - аз не бих се качила на корабче по това време.
За заведения - не мога да цитирам имена, но ползвахме Трипадвайзър и всичко беше страхотно.
Пекарните са на всеки ъгъл.
Приятно изкарване.

# 572
  • Мнения: 1 611
Красив ли е Париж по Коледа. Мечта ми е да го видя украсен, но навсякъде пише, че е голям студ. Хпдила съм по основните забележителности, така че, ако отида това време на годината, ще е основно за разходки и разглеждане на коледни базари и украси. Дали си заслужава или ще се разочаровам?

# 573
  • Мнения: 19 005
Студено е, да. Украсата иначе е красива...но за целодневни разходки не е приятно.

# 574
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте, от 3.12 сме тук до утре. Билетите, които купих от Ryanair бяха по 10€ в посока до Бове. С шатълите до Порт Малио ни излезе 34-35 евро еднопосочно ( не помня точно)двупосочно щеше да ни излезе по- евтино с 10€. Купихме билети на място, машини и онлайн сайтове не съм ползвала.
Спиме в хотел от веригата Best Western на метри от метростанция Boucicaut(М8). Нощувките са около 110€ на вечер.  Топъл и чист хотел, удобни легла. През Booking.
Десет билета за метрото са 16.90.(валидни са за 90 минути след активиране)
На Айфеловата кула чакахме около 20 минути за билети( Sommet- 26.10€).това е до най- горния етаж. Прекрасно е, но духаше и валеше леко. Посетихме Лувъра, билети се купуват САМО онлайн. Невероятно място, за което ви трябват 5 дни..Simple Smile Опашките са дълги, извити в половината двор.
Пантеона в Латинския квартал, дълги опашки..отказахве се, отново заваля а подслон за опашките няма:)Wink(  а и имаше поклонение  или нещо такова на Джозефин Бейкър)Нямахме крака вече...
Шанз Елизе..интересно, тълпата е впечатляваща( дистанция тук и в метрото, по атракциите- няма),опашките пред магазините също:) . Тук там има полиция, правят забележка за свалена маска.
Триумфалната арка- заслужава си самоубийствения остров ( лента)за снимката почти под нея.
Домът на инвалидите отваря от 10, не ни се чакаше..и продължихме нататък по начертания маршрут. Доста места посетихме, някои пеша, други с метро и автобус.   До площада на Бастилията, Нотрдам( затворен е, известно е) Билета за автобуса е еднократен, същия като за метрото, но няма валидност.
Днес бяхме планували Версай, но вали и ще го отложим за пролетта. По прочетен пътепис от форума  днес ще посетим операта Гарние и Галерия Лафайет..това засега . Ако имате въпроси питайте..? Нарочно писах цените, за да си направите сметка дали купуването онланй е по- изгодно.
Навсякъде искат зелен сертификат, за атракциите първо минаваш през ковид контрол, после отиваш на каса. За заведенията искат също, и за едно кафе да седнеш..пак го показваш. Ваксинирани сме, поглеждат или сканират.( пиша го, защото не знам къде се правят тестове, но из града има доста палатки за Ковид тест. Не знам дали може за туристи)

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 10:23 от BuBiCa

# 575
  • Мнения: 438
Здравейте, момичета! Благодаря ви!
Реално първиначалната ни идея беше да пътуваме някъде на украсено, на красиви коледни базари… да пътуваме някъде!!! защото тази пандемия разказа играта на пътуващите ни души. Искам да видя красота, лампи, коледен дух и накрая заради удобните полети и цени се спряхме на Париж, като искахме да идем лятото , ама ще идем и зимата 😀
Та добре, ще видим какво е времето и ще решим за качване на кулата. Корабчето с вечеря е със стъклен покрив и си като в плаващ ресторант,  не си на открито, затова вятъра там не ми играе роля. Питам толкова за ресторанти, защото ми е ясно , че разходките няма да са дълги заради студа и ще трябва да сме се настанили на топло и да похапваме пийваме и наслаждаваме на красотата и отвътре Simple Smile

# 576
  • Мнения: 5 086
Зима е. Но в България обикновено е по-студено през зимата. Пътувайте и разпускайте. Аман от ограничения. Ние сме близо до Париж и аз ходя с не особено дебело яке .Може би само вятъра и дъжда са по-неприятни. Но не допускайте да ви развалят удоволствието. Шапка и дъждобран и Париж е ваш. Приятна разходка от мен

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 15:29 от cardhu

# 577
  • София
  • Мнения: 4 022
Mecha, към неделната ви разходка бих добавила музея Орсей и Галери Лафайет, което е скъпарски универсален магазин, но с прекрасна архитектура и отвън и отвътре, освен това витрините, когато аз бях по Коледа бяха с невероятни украси, изключително дизайнерски и впечатляващи. Уличката до Елисейския дворец е с най-скъпите маркови магазини, които също са чудна гледка по Коледа. А по диагонал на Айфеловата кула в събота може да видите т. нар. Луковици, т.е. най-новата руска църква в Париж :
Досега не съм гледала за ресторанти, просто докато вървим и искаме да седнем, те сами са ни намирали, а пекарните са на всеки ъгъл. Въобще французите, както и италианците, знаят как да се хранят Simple Smile
Приятно изкарване!

# 578
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте, почти дописах пътеписите за Париж, ако ви е интересно може да ги видите - http://mywayoftravelblog.com/category/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d … 1%80%d0%b8%d0%b6/

Този е за Версай - http://mywayoftravelblog.com/2021/10/21/%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%81%d0%b0%d0%b9/

А ако има някой луд като мен, ето как да направите еднодневно пътуване до Мон Сан Мишел в другия край на Франция Satisfied http://mywayoftravelblog.com/2021/12/05/%d0%bc%d0%be%d0%bd-%d1%8 … 1%88%d0%b5%d0%bb/

# 579
  • София
  • Мнения: 1 269
Mrs.Turner / Samberg, чудесно е! Интересно, забавно и полезно!
Запазвам си страничката ти за бъдещи идеи за пътешествия Simple Smile

# 580
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Mrs.Turner / Samberg, чудесно е! Интересно, забавно и полезно!
Запазвам си страничката ти за бъдещи идеи за пътешествия Simple Smile

много благодаря Sparkling Heart

# 581
  • Мнения: 203
Момичета, помагайте🤗.
Почти съм готова с програмата за Париж.
Бихте ли погледнали този хотел, много ли е зле, че  ми изпратиха доста добра оферта?
http://www.booking.com/Share-huXEq4

# 582
  • София
  • Мнения: 3 028
Момичета, помагайте🤗.
Почти съм готова с програмата за Париж.
Бихте ли погледнали този хотел, много ли е зле, че  ми изпратиха доста добра оферта?
http://www.booking.com/Share-huXEq4
Ибис не са ли еднакви по цял свят?
Местоположението е до гарата - като около всички парижки гари може да има разни шарени хора в околността. Като район не е зле, има и метро наблизо.

# 583
  • Мнения: 203
Да, самият хотел ми се струва ок. Притесняваше ме точно местоположението, понеже не сме ходили в Париж, с две деца сме и искам да е безопасен район и лесен за придвижване. Ще кацнем на Бове вечерта и ми е малко неясно, как ще придвижим дотам, пък ако е и лош квартала съвсем..
От друга страна цената е супер, има закуска и програма kids friendly..

# 584
  • София
  • Мнения: 3 028
Да, самият хотел ми се струва ок. Притесняваше ме точно местоположението, понеже не сме ходили в Париж, с две деца сме и искам да е безопасен район и лесен за придвижване. Ще кацнем на Бове вечерта и ми е малко неясно, как ще придвижим дотам, пък ако е и лош квартала съвсем..
От друга страна цената е супер, има закуска и програма kids friendly..
От Бове има шатъли, но като сте 4 човека можете да проверите и за частен трансфер дали няма да ви струва същите пари.
Ако ползвате шатъла, то като слезете в Париж на Porte Maillot, взимате от там М1 до   Palais-Royal - Musée du Louvre и там правите връзка с М7 до Château Landon.
Не знам колко са големи децата, но имайте предвид, че в парижкото метро рядко има ескалатори или асансьори.

Общи условия

Активация на акаунт