Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 30 820
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 527
RoseBlossom,

Трябва да приемаш повече течности, за да ходиш по-често до тоалетна и ест.повече количество да излиза.
Направи си чай от царевична коса(свила). Действа добре. Не е и толкова гаден на вкус. Ако намериш и от дръжки от череши също е добре, липов цвят - тези поне са много приятни на вкус.

# 31
  • Мнения: 3 969
По-добре е положението от снощи, но все още усещам паренето след пишкане.
Ех, как се надявах да подейства. Ако е като снощи не знам как ще издържа тези дни докато ми излезе стерилната Sad 
Интересното е защо цистостоп рапид също не действа. Този път много бързо се вложиха нещата, за 2 дни..

А миналия път коя бактерия ти установиха? Правиха ли антибиограма?

# 32
  • Мнения: 776
Благодаря за отговорите.
Липов цвят имам у нас и ще си направя. Пия много вода, сигурно към 3 л на ден тези дни.
Устанивиха ешерихия миналия път и беше чувствителна към почти всички антибиотици, вкл. и фосфомицин. Тоя път обаче явно е различна.

# 33
  • Мнения: 191
Вижте какво намерих днес ровейки се из нета. Струва ми се интересна статията. За вагинални инфекции е, но нали циститът в повечето случаи се получава от вагинална инфекция.

https://www.puls.bg/seks-i-zdrave-c-53/vulvovaginit-bolka-pri-po … nfektsiia-n-19677

# 34
  • Мнения: 54 294
С всичко съм съгласна, само тази алкална среда с рН 4,5 не знам как да я тълкувам. Алкална среда има при рН 7+.

# 35
  • Мнения: 1 221
Явно са разделили мисловно на кисела благоприятна за влагалището и неблагоприятна (алкална). За влагалището всичко над 4.5 говори за проблеми със средата. Лактобацилите произвеждат млечна киселина, която поддържа ПХ 3.5-4.5. При намален брой лактобацили ПХ става над 4.5 и  заповат да се размножават гадините.
Понякога си мисля, че жени като нас отлгеждаме биологични оръжия, честно. Ако човечеството не мутира скоро, ще бъде унищожено от бактерии, защото за разлика от нас те доста се развиват.

# 36
  • Мнения: 81
RoseBlossom, действието на Монурала е 72часа след като си го изпила, изчакай още малко, все още трябва да ти действа!

# 37
  • Мнения: 191
С всичко съм съгласна, само тази алкална среда с рН 4,5 не знам как да я тълкувам. Алкална среда има при рН 7+.

Май за влагалището е различно --нормално Ph --- до 4,5. Тук май трябва да е кисела средата.
Ph 7+ не е ли добро за стомаха. Там трябва да е алкална средата.
Сега си гледах едно химично изследване на урина. Там пък пише референтни стойности на Ph (4.50 -  8.00)
Честно и аз си мислех преди, че навсякъде е по - добре да е по - високо Ph - то, но като прочетох тази статия видях, че не е. Не бях се замисляла преди. Правила съм си много микробиологии на влагалище, но не иследват Ph. Явно друг вид тест трябва за него.

# 38
  • Мнения: 6 851
Mini~, давай! Действайте!
Ако има нужда от допълнителна помощ, само сподели тук, ще намерим и помощници. Joy

teri__90, я предложи  материал за оръжието. Поне да изкараш пари за лечението.

ПС Наистина тук цари много добър дух на взаимопомощ, аз също се чувствам комфортно с вас.  Има теми, където някои хора си ги приемат като собствени.

ППС Тази идея за Бетадин доста ми допада. Замислям се, като ми се е възпалявал зъб, намазвам външно по бузата и слюнчените жлези, туширам зъба и йода намалява възпалението. Какво ли не съм мазала с йод.  Дали не е вероятно да помогне и с външно намазване на корема над мястото на пикочния мехур?  Той се абсорбира през кожата на мястото на инфекцията.  Но малко количество, слабо оцветяване, че да не изгори кожата.
Ама ги измислям едни....

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 00:55 от Diorela

# 39
  • Мнения: 776
RoseBlossom, действието на Монурала е 72часа след като си го изпила, изчакай още малко, все още трябва да ти действа!
Мини, имам някакво облекчение вече, но ме е страх да се похваля, все още усещам леко щипане. Дадох стерилна и започвам от ден цистостоп ср, дано удържа положението уикенда.
Да ви попитам как стои въпросът с физическата активност и цистит? Ако утре съм по-добре мога ли да направя едно тичане на пътеката или не е препоръчително?
И също да попитам забранен ли е секс с презарватив, ако нямам оплаквания вече или и той трябва да се избягва ?

# 40
  • Мнения: 3 969
Мини, вземи второ прахче Монурал. Два или най-много 3 дена след първото. С едно явно няма да стане.
Секс определено не е препоръчително по време на криза. Физическа активност - да, но не прекалена.  Всичко което може да е провокация трябва да се избягва - независимо физическо дразнене, умора, стрес, студ, дразнещи храни.

# 41
  • Мнения: 125
Момичета, пуснах отделна тема, но ще питам и тук, защото виждам, че сте запознати.  На някой случвало ли му се е да има повишени еритроцити в урината - при мен от горна граница 10 - са 15 Ужасно съм притеснена. Правих си изследването поради това, че от половин година на периоди имам лека, но упорита болка в хълбока в дясно. Иначе нямам други оплаквания, като вас - нямам парене при уриниране и тн. Може би по-скоро пишкам често, но това си е от край време. Моля, ако някой е имал такива резултати да ми каже какво се е случило... Мисля си най-страшни неща, защото ги прочетох в нета...

# 42
  • Мнения: 3 969
Пусни си и една стерилна да не се окаже, че имаш и бактерии...Но 5 еритроцита над горната граница..не мисля че е сериозно....повтори изследването.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 434
Мини, вземи второ прахче Монурал. Два или най-много 3 дена след първото. С едно явно няма да стане.
Секс определено не е препоръчително по време на криза. Физическа активност - да, но не прекалена.  Всичко което може да е провокация трябва да се избягва - независимо физическо дразнене, умора, стрес, студ, дразнещи храни.
Подкрепям всички съвети от поста!
Никакъв секс дори да си малко по-добре. Един Монурал не е стигнал, но аз бих изчакала изследването ако нещата не са страшни вече.Карай на по-сериозни дози Цистостоп. Пий по една чаша хладка вода с половин лъжичка сода сутрин на гладно.
Май обърках потребителките, но съм в движение. Извинете!

# 44
  • Мнения: 1 221
И аз съм против секса при такива проблеми. Търкането, което се получава при секс води и до механично търкане на стените на пикочните пътища и пикочния мехур. Затова повечето се оплакват от цистит след секс. Уж няма симптоми, но бактериите са там и чакат удобния момент.

Общи условия

Активация на акаунт