Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 29 140
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 461
Аз съм писала моята история, години наред се боря и с този проблем, пробвала съм доста неща, изпила съм много АБ, но към момента се чувствам здрава и жизнена. Цел - да не посещавам лекари и аптеки, ако не могат да ми помогнат, както съм установила в случая. Намерила съм своите добавки и се радвам на добро здраве вече няколко месеца, дай Боже и за по-дълго.
Всеки ще си намери своя начин, но става с проба-грешка. Просто в нашият случай, когато боли, не можем да сме безучастни в целия процес.

# 751
  • Мнения: 47 898
За фъстъците е интересно. Има ли обяснение?

# 752
  • Мнения: 5
Аз съм писала моята история, години наред се боря и с този проблем, пробвала съм доста неща, изпила съм много АБ, но към момента се чувствам здрава и жизнена. Цел - да не посещавам лекари и аптеки, ако не могат да ми помогнат, както съм установила в случая. Намерила съм своите добавки и се радвам на добро здраве вече няколко месеца, дай Боже и за по-дълго.
Всеки ще си намери своя начин, но става с проба-грешка. Просто в нашият случай, когато боли, не можем да сме безучастни в целия процес.
Аз съм писала моята история, години наред се боря и с този проблем, пробвала съм доста неща, изпила съм много АБ, но към момента се чувствам здрава и жизнена. Цел - да не посещавам лекари и аптеки, ако не могат да ми помогнат, както съм установила в случая. Намерила съм своите добавки и се радвам на добро здраве вече няколко месеца, дай Боже и за по-дълго.
Всеки ще си намери своя начин, но става с проба-грешка. Просто в нашият случай, когато боли, не можем да сме безучастни в целия процес.
Споделете моля кои са тези добавки ?

# 753
  • Мнения: 246
Има ли изолирани бактерии (е.коли най-често ,много е резистен но се лекува, микоплазми по-рядко се срещат) при прегледите?Ако има - антибиограма , курс с антибииотик венозен с опашка на таблетки за вкъщи, уринали и други подобни в най-критичните периоди. Има вероятност нищо да не хванат, в урината, така наречия цистит на младоженката (симтомите почват ден-два след полов акт) няма реална инфекция , само възпаление.

# 754
  • Мнения: 54 060
Хепи, за фъстъците Невена Виролан ми беше обяснявала.
Като имам време, ще потърся поста.
Но от личен опит - вредят.

# 755
  • Мнения: 5
Има ли изолирани бактерии (е.коли най-често ,много е резистен но се лекува, микоплазми по-рядко се срещат) при прегледите?Ако има - антибиограма , курс с антибииотик венозен с опашка на таблетки за вкъщи, уринали и други подобни в най-критичните периоди. Има вероятност нищо да не хванат, в урината, така наречия цистит на младоженката (симтомите почват ден-два след полов акт) няма реална инфекция , само възпаление.
Имаше лекуваме ги но от 4м.няма ,а болката си остана,по лека ,но постоянна

# 756
  • София
  • Мнения: 39 718
Моля пуснете нова тема.

# 757
  • Мнения: 54 060
Не се отнася за теб.
Мереленда, ще пуснеш ли нова тема? Hug

# 758
  • Мнения: 790
Записвам  се и аз на финала на тази тема. От вчера съм с цистит, не ми се беше случвало от няколко години. Пия много течности, уринал и но-шпа, ям червени боровинки и чай от боровинки , но май не се подобрявам особено. Преди се лекувах с ципрофлоксацин, но последните два пъти се сдобих със зловещи гъбички, които ми причиниха по-голям дискомфорт и болка от самия цистит. Мисля да пробвам прахче Монурал еднократно, прочетох добри отзиви. Нямам възможност за болничен, а ми е трудно да работя така. Не успях да прочета темите назад, но моля ако някой е ползвал Монурал да сподели за странични реакции.

# 759
  • Мнения: 5
Записвам  се и аз на финала на тази тема. От вчера съм с цистит, не ми се беше случвало от няколко години. Пия много течности, уринал и но-шпа, ям червени боровинки и чай от боровинки , но май не се подобрявам особено. Преди се лекувах с ципрофлоксацин, но последните два пъти се сдобих със зловещи гъбички, които ми причиниха по-голям дискомфорт и болка от самия цистит. Мисля да пробвам прахче Монурал еднократно, прочетох добри отзиви. Нямам възможност за болничен, а ми е трудно да работя така. Не успях да прочета темите назад, но моля ако някой е ползвал Монурал да сподели за странични реакции.
не пии нищо на своя глава и без микробиология...че става страшно и ако бактерията е резистентна ще я нахраниш с какъв и да е антибиотик.

# 760
  • Мнения: 246
@inqpro Да започнеш да пиеш антибиотик на своя глава без антибиограма е добра рецепта да си докараш ама наистина хроничен цистит. Просто е трябвало да ти изпишат предния път прортивогъбично еднократно за да нямаш дисктомфт.

# 761
  • Мнения: 11 701
Не се отнася за теб.
Мереленда, ще пуснеш ли нова тема? Hug
Не мога. С ужасен интернет съм на село и само с телефон. Ще е мъка. Два часа се мъчих с едни снимки в любима тема.
Който може да пусне новата тема 🙂

# 762
  • Мнения: 54 060
Ако някой друг не иска, ще пусна аз, но довечера, че и на мен ми е трудно от телефона.

Готово!
Заповядайте!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1240092.msg41137473#msg41137473

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 20:06 от DeVa®

# 763
  • Мнения: 47
Хриничния цистит си е кофти работа...знам го от опит. Това ми е слабото място. С години може да се влачи..Sad
Препоръчвам поне два пъти годишно за по три месеца Уроцист. Много доволна от него. Пролетта си направих такъв един курс и дискомфорта ми отшумя. Може да се взима при всякакви уринарни инфекции-не само за цистит. Става и за бременни

Общи условия

Активация на акаунт