Правите ли разлика между "голямата" и "истинската" любов?

  • 3 241
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Аз пък никога не съм въвеждала тагава категоризация Embarassed Може би защото бях много влюбчива и всичко ми се струваше голямо Embarassed После се опарих и любовта вече придоби друг смисъл и значение Confused Сега имам единствена любов - мъжът ми Laughing Не съм се замислила дали всъщност е голяма или истинска newsm78

# 16
  • Мнения: 25 615
Не мога да разбера за каква разлика между двете понятия говорите? newsm78
Всяка любов е истинска. Аз неистинска любов не съм срещала. Освен ако нямате предвид, да лъжете някого, че го обичате? На мене лично не ми се е случвало. Или обичам, или - не.
А колко е голяма една любов, само времето може да покаже. Някои наричат така първата. За мене най-голяма е последната любов.

# 17
  • Мнения: 412
Последната е винаги истинската.  Grinning И е вечна, докато е жива - беше казал някой по-умен от мен - подписвам се.  Peace

Няма разлика с голямата. Въобще - това понятие не ме кефи. Щом има големи, трябва да има и малки любови. А според мен понятие "малка любов" въобще няма.  Hug
Аз пък се подписвам под това  Peace
"Любовта е вечна, докато трае."
Цитатът е на Толстой и е верен и наопаки - "Любовта трае, докато е вечна" Wink...любим цитат на моята половинка и нещо като слоган на връзката ни  Mr. Green

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 583
Не че имам кой-знае какъв разнообразен опит в любовта та чак да я степенувам, но лично за себе си бих могла да кажа за някой че е "голямата ми любов" или "любовта на живота ми" само ако умирам и нямам никакви шансове да се влюбя отново. Същото и при "истинската любов", само че там с алтернатива - ако аз умирам или ако умре обектът на чувствата ми.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
не

# 20
  • Sf
  • Мнения: 808
Нали към всяка нова голяма любов подстъпваме като към истинската Simple Smile Много жаби сме целунали, докато стигнем до истинската Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 212
"Любовта е това, което не може да се проумее от другите.
То е неприемливото, необяснимото.
Любов е всичко онова, което е несъвместимо с представите ни и с готовите ни модели за нея."

Блага Димитрова

Какво значи истинска и голяма, това са толкова субективни и относителни понятия...всеки изживява любовта според собствените си ценности и граници, всяка нова любов е по-истинска и по-голяма...но дали е единствената такава едва ли може да се каже... Не мога и не искам да разсъждавам върху това, защото чувствата не се побират в категории и рамки и е излишно да се мъчим да им поставяме такива...Аз сама често казвам, че вярвам в истинската любов, но в това определение влагам моите си разбирания за такава...

# 22
  • Мнения: 1 937
Мисля си, че истинската любов ни дава възможност да обичаме и себе си.

Тя позволява и на другия да бъде самостоятелна личност.       

Не е трудно да обичаме, когато всичко е наред.

Но пък е трудно да обичаш при извънредни обстоятелства - умора, нелюбезно отношение на другия...

Това си е изпитание. Истинската го преодолява...

Голямата си мисля, че е въпрос на младежки пъпки!  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 405
За мен има разлика между първата голяма любов и първата истинска любов. Simple Smile
Но всичко е въпрос на лино усещане и интерпретация.

# 24
  • Мнения: 4 473
Правя разлика, да - за мен такава съществува. Преживяла съм и двете, но в детайли не бих разказала, прекалено лично е.

# 25
  • Мнения: 779
Не не правя разлика. Всяка любов е голяма, истинска и съвършенна.
За мен "неистинска" любов не съществува . Когато обичам - обичам истински.

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
как сте сигурни, 4е сте срещнали истинската, има много време до старост, дай боже, и не мисля за категоризации, при мене винаги са големи и истински, щом са в сърцето ми!и никога не казвам последна или окон4ателно за 4увство!

# 27
  • Мнения: 27 524
Голяма - спринт, изпепеляване, страст, слепи очи, неразумност.

Истинската - маратон, обич, приятелство, уважение, нужда.

# 28
  • Мнения: 4 473
как сте сигурни, 4е сте срещнали истинската, има много време до старост, дай боже, и не мисля за категоризации, при мене винаги са големи и истински, щом са в сърцето ми!и никога не казвам последна или окон4ателно за 4увство!

Не съм сигурна. По тази причина на тази тема не използвам думата никога, подобни крайни изказвания и позиции са ми неприсъщи. Wink

# 29
  • Мнения: 2 019
9 години оби4ам ве4е сапругат си и знам 4е тои е истинската и голямата ми оби4 и не искам друг.разлика правя да

Общи условия

Активация на акаунт