Правите ли разлика между "голямата" и "истинската" любов?

  • 3 244
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 779
Умбра, не бих могла да се обидя от думите ти, защото не си ме засегнала лично   bouquet.
Самата аз вярвам в безмерната, силна и умопомрачителна любов, но и в рутината. В която не намирам нищо лошо.

Добре де, нали тази, "рутинната" любов , също някога е била" безмерна, силна и умопомрачителна", сиреч- влюбване? Просто едната остава на това ниво ( защото сме я прекъснали по някаква причина), а другата преминава към следващия етап- ежедневието, домакинската работа, децата, градина, работа, пари....
Във филмите всичко изглежда прекрасно, защото свършва( филма, де) в момента, в който " и двамата заживяли дълго и щастливо" .


Искам да уточня, че не съм някоя самовлюбена романтичка и се опитвам да гледам напълно реално на нещата.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 390
И за мен има различни любови. Аз съм малко скарана с българския и литературата, но определенията на Умбра ми допадат. Изживявала съм доста от видовете и може би затова правя разлика.
Чувствала съм я няколко пъти любовта, но всяка една си е имала своите особености.

# 47
  • Мнения: 899
Малчо, да обикновено това се случва с големите любови, освен ако не бъде прекратена връзката в най-високата си точка. Аз си признавам, че имах една такава голяма любов, която прекратих във най-пиково прекрасните й моменти, защото осъзнах, че идва момента всичко да тръгне надолу и няма никак да се харесваме след това..
Имах предвид, че има любови, които от самото начало са обвързани с рутината, с партньора се чувстваш като поседнал на удобен диван, отпуснат, доволен, комфортно ти е. И тук рутината е хубава. Тази любов може да е голяма, егоизмът ни тук се подхранва ужасно много. Но за мен не е истинска, макар за някой цял живот това да си остава точно това определението на Истинска Любов  Thinking

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Според мен 'голяма' любов дава някакви количествени измерения за любовта- интензитет, сила на чувството, тръпка.... А 'истинска' като че ли насочва към съдържанието на думата 'любов', тоест повече като качество.

Общи условия

Активация на акаунт