Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 66 482
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • In transit
  • Мнения: 12 057
lorito0o, този шкаф не могат ли да ти го поръчат в магазина във Варна? Да знаеш, че е доста тежък ако ще го поръчваш с еконт. Имам същия в бяло.
Иначе те самите да ти предложат такова нещо е доста тъпо и звучи несериозно. Не, че не съм го правила и аз преди две години, като ги чаках за металната подложка под фурната 3 месеца...Но като цяло не е коректно от тяхна страна така да процедират с клиентите си.
Пиши им мейл или звънни на колцентъра и настоявай случая ти да ескалира в йерархията. Тормози ги до последно!

# 286
  • Мнения: 2 467
lorito0o, този шкаф не могат ли да ти го поръчат в магазина във Варна? Да знаеш, че е доста тежък ако ще го поръчваш с еконт. Имам същия в бяло.
Иначе те самите да ти предложат такова нещо е доста тъпо и звучи несериозно. Не, че не съм го правила и аз преди две години, като ги чаках за металната подложка под фурната 3 месеца...Но като цяло не е коректно от тяхна страна така да процедират с клиентите си.
Пиши им мейл или звънни на колцентъра и настоявай случая ти да ескалира в йерархията. Тормози ги до последно!

Много точно Sad язък, че всичко се побългарява ... и то към лошо

# 287
  • Мнения: 43
То всъщност това, което ме посъветва жената е в неформален разговор. Защото няколко пъти ходихме за корекции на проекта, после поръчахме допълнително един шкаф и все минавахме да я видим, като си говорихме просто за тези неща, не като консултация и професионален съвет. По-скоро приятелски съвет, защото доста време ни отне и тя се държи с нас като с приятели, както и ние с нея. Говорим си на ти и я чувстваме вече сякаш е била вкъщи,  защото заради кухнята научи кое къде се намира, че мъжа ми е стройл, че той е прокарвал Ел и Вик... Та така.. 🙂
Не излизат при нея налични тези две неща.
Проверяваше доста пъти, просто не излизат като налични, тя не може да ги поръча. А всъщност каза, че онлайн магазина и магазина на Икеа в София са с два различни склада, та няма как да се поръча онлайн от Икеа София. В сайта не са реални наличностите... 😏 Ами ще чакам и ще видя кога ще са налични поне в онлайн магазина, защото във Варна абсурд да ги има... Тук са заложили на домашните потреби, другото си е пак мостри.. 😏 Не знам, ако звънна в Икеа София дали няма да ми съдействат, да ги поръчам по телефона като им кажа номера на шкафа и питам за пантите за съдомиялната... 🤔 Ще трябва да пробвам, някой опитвал ли е?

# 288
  • Мнения: 2 467
Закупихме си жилище и в момента го обзавеждаме. (От Врана съм) и много исках кухня от Икеа, но уви отказахме се точно затова, че превърнаха магазина в домашни потреби Sad .
Буквално няма кого да попиташ за елементарни неща.
Искахме инфо  за плотовете  и когото и да попитаме ни препращаше  към проектанта ( 1 брой...на смяна), която беше с клиент и съответно не и работата (предполагам) да е продавач-консултант. Сътрудник кухни нямаше.
Да не говорим, че такъв тип магазин си е за самостоятелна сграда, а не в МОЛ където има навалица от хора, които въобще не знаят за какво са там. Sad

# 289
  • Мнения: 205
.... 😏 Не знам, ако звънна в Икеа София дали няма да ми съдействат, да ги поръчам по телефона като им кажа номера на шкафа и питам за пантите за съдомиялната... 🤔 Ще трябва да пробвам, някой опитвал ли е?

Пробвах да пиша на ЛС, но сте забранили получаването на такива.
Днес или утре ще ходя в Икеа и мога да купя и пратя въпросната част, но ми пратете линк към нея, за да съм сигурна какво точно да купя. Пишете ми на ЛС, ако се интересувате.

# 290
  • Мнения: 87
Нашата съдомиялна не беше от Икеа и монтажниците успяха да сложат икейската врата без да има нужда от прословутите лайсни. Ползваха частите за монтаж, които си бяха в комплект със съдомиялната и всичко пасна както трябва. Добре, че се отказах да ги чакам техните лайсни... още щях да съм без врата на миялната.

# 291
  • Мнения: 43
.... 😏 Не знам, ако звънна в Икеа София дали няма да ми съдействат, да ги поръчам по телефона като им кажа номера на шкафа и питам за пантите за съдомиялната... 🤔 Ще трябва да пробвам, някой опитвал ли е?

Пробвах да пиша на ЛС, но сте забранили получаването на такива.
Днес или утре ще ходя в Икеа и мога да купя и пратя въпросната част, но ми пратете линк към нея, за да съм сигурна какво точно да купя. Пишете ми на ЛС, ако се интересувате.



Благодаря ви много, за желанието да помогнете! Аз уредих нещата, макар и да не ми се искаше да е по този начин... 😏
На сестра ми приятелят е работил в Икеа няколко години. Сега обаче са в Германия иии се наложи да говоря с него, той да ми съдейства с връзки... Та, днес са ми изпратили пантите за съдомиялна и до няколко дни ще ги получа.. Получих отговор имейл от Икеа, които ми казаха че шкафа не е наличен, а пантите ги има в Икеа София и ме приканват да си ги закупя на място в магазина, въпреки че им уточних, че съм от Варна... 🤐

# 292
  • Мнения: 2 467
Заслужава си едно писмо да се пусне до централният офис на Икеа за да се информират какви ги вършат служителите им в България, колко са компетентни  Sad

# 293
  • Мнения: 43
Нашата съдомиялна не беше от Икеа и монтажниците успяха да сложат икейската врата без да има нужда от прословутите лайсни. Ползваха частите за монтаж, които си бяха в комплект със съдомиялната и всичко пасна както трябва. Добре, че се отказах да ги чакам техните лайсни... още щях да съм без врата на миялната.


При вас просто е късмет, че механизмите на съдомиялната са паснали с вратичката на Икеа, което се случвало понякога.
Но при нас вариант няма... Ще ви покажа как изглеждат нашите механизми към съдомиялната и тези на Икеа...

# 294
# 295
# 296
  • Мнения: 43
Заслужава си едно писмо да се пусне до централният офис на Икеа за да се информират какви ги вършат служителите им в България, колко са компетентни  Sad

Сагата с прехвърлянето от служител на служител е доста натоварваща... 😏
Първо звъннах на телефона, обявен на сайта (0800 45 800), такаааа.... Обясних всичко, момичето обаче ми обяви, че тя не се намира в магазина на Икеа, а в офис, в нещо като кол център на Икеа. Тя може да провери във сайта, което значи че вижда същото което и аз... 😏
При въпроса: има ли някаква възможност ако все пак са налични тези артикули в магазина във София, аз все пак да ги поръчам?
Тя каза, че няма такава практика..
Даде ми, забележете имейла, който е същия от сайта, да пиша на колегите й от Магазин Икеа София, те да проверят в магазина.
Ще ви покажа какъв отговор получих ден по-късно... Извинете ме, че публикувам по този начин снимките, но като се опитвам да ги кача заедно с отговора ми, или пък две снимки заедно не излизат изобщо... 😏

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 13:20 от lorito0o

# 297
# 298
  • София
  • Мнения: 2 491
Здравейте.

Майторите ни са загубили шаблона, с който се определя мястото на винтовете на вратичка за миялна Medelstor. (малката, 45см) Confused
Някой може ли да подскаже разстоянията, защото не ми се ще да опитваме на принципа проба-грешка.
Шкафовете са Metod, ако има значение.
Flowers Hibiscus

Редактирам се. Намерих го.
... друго си е сам да потърсиш...

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 16:18 от Илит

# 299
  • Мнения: 30
Момичета, някоя от вас губила ли си е документи за Резервация? Имам направена така от преди 2 месеца и обърнах къщата но уви....не ги намирам. От магазина ми казват, че не мога да си взема артикулите без бележката, а нещата са платени. При въпрос няма ли вариант да си изкарам дубликат на бележката, не му отговарят нищо конкретно.....

Общи условия

Активация на акаунт