Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 721
  • 769
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 163
От 5 кг. нищо няма да увисне.
Няма, ама ако бяхте на двайсет. Интересно ми е, без да се заяждам, как знаете, че ще ви се изчисти контура на лицето и  ще ви се махнат торбичките, ако отслабнете? Звучи ми като мантра, с която се мотивирате.

Знам, защото съм го правила. Кожи увисват след много свалени килограми - 15-20-30-40...
5 кила са нищо дори на 50 да ги свалиш.
На колко години бяхте тогава? Кожи увисват след определена възраст и без отслабване.

# 106
  • Мнения: 2 156
I.m.i., например, ако включиш спорт и не просто се ограничаваш, а заместваш с полезни храни това, което е ... неполезно Rolling Eyes Като се опиташ да подобриш тонуса си.
Иначе и аз повече се харесвам с леко коремче, отколкото с корем, хлътнал навътре, не е добре и да си прекалено слаб.

# 107
  • Мнения: 949
Кожата увисва при рязко сваляне на килограми и драстични диети, които лишават организма от подхранване. Ако е постепенно, и се ядат правилните мазнини, кожата ще има време да се нагоди. Не говорим за сваляне на 50 килограма. Но при 5кг, ако е постепенно, не трябва да има проблем.

# 108
  • Мнения: 15 619
40-те години не са 70-те все пак.

# 109
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако отслабването  е правилно нищо не увисва при -5.над 40
Ако има увисване значи не е направено правилно.
Всичко останало са удобни оправдания.
По важно от отслабването е задържането на свалените килограми.
Защото ако след загубване на килограми не променим нещо в начина си на живот те бързо ще се върнат.
Този спор започна да става тегав.
Който иска да не увисва да не увисва, важното е човек да е в мир със себе си и да не задържа отрицателна енергия.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 19:44 от sl

# 110
  • Мнения: 387
Аз също мисля,че не са проблемни 5кг.Напротив,при мен тогава лицето светва,нито са ми по-хлътнали очите,нито бузите.Изчезва двойната брадичка,също и подпухналостта.И това с гена не е на 100%вярно-аз нямам хубав ген,но всички ми свалят десетина години.Според ме е изключително важно как се грижиш вътрешно за кожата.Аз до скоро не използвах почти никаква козметика,грим не ползвам,пия много вода,цигара в устата си никога не съм слагала,алкохол не употребявам,слънцето гледам да го избягвам и мисля,че това ми е помогнало да се съхраня.Единствения проблем са ми пъпките по челото и гневната бръчка.За пъпките скоро четох,че млечните продукти и шоколада ги активират,а аз тооолкова обичам точно тези храни(та май сама си ги причинявам)

# 111
  • Мнения: 1 610
Ако може да кажете и кой е правилния начин за сваляна не 5 кг, защото аз не мога да се справя с тях от 1 година Sad

# 112
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Правилният начин е мотивация. А най-хубавата мотивация е да си влюбен.
Само че на 45 е малко рядко явление Simple Smile

# 113
  • Мнения: X
Да се запиша и аз в темата, на 41 години съм. Полагам грижи от 25 години, кожата ми е в прилично състояние, но последните години определено ми се отразиха. Личното ми мнение е че грижата се отплаща, стига разбира се и гена да е подходящ. Майка ми е на 70 години, маже се с кремове от поне 50 и за мен има полза. Кожата й е свежа и гладка за възрастта. За съжаление аз приличам на баща си Joy (очи, нос, структура на лице), но поне съм с нейната кожа и нямам бръчки.

# 114
  • Мнения: 9 152
Ако може да кажете и кой е правилния начин за сваляна не 5 кг, защото аз не мога да се справя с тях от 1 година Sad
За всеки е индивидуално. Зависи от фактори като:  в какво състояние е метаболизма ти, каква конституция си ( дали преобладава капха, пита или вата), в кой планетен период си, каква е храната ти, дали се движиш повече, какъв е сънят ти и т.н..

# 115
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Скрит текст:
Отслабването след 40 г. води до отслабване първо на лицето. Оттам хлътване на очите, тъмни кръгове и увисване на контура. Кожата вече не може да се свие, както би се свила на млади години. А задникът отслабва последен. Така че млади изглеждат жени, които винаги са си били слаби. Няма как пълна жена след 40 г. да отслабне и да й се редуцират
Това , че  отслабване  над 40 води до увисване на контура е градска легенда .Зависи по каква схема е било отслабването.
С отслабване бръчки не се редуцират.Всъщност бръчки с козметика не се отстраняват.
Тя само забавя появяването им
Тепърва на 40 да разчиташ , козметиката ще навакса всички грижи които са били  пропуснати  последните 20 години е меко казано несериозно.
На 20 всички са с хубава кожа, над 40 всеки има такава каквато е допуснал да има.
оценявам труда, който си полагала и продължаваш да полагаш за кожата си.
Обаче, нека не твърдим нещо като абсолютната рецепта, релевантна за всеки.
не е вярно, че на 20 са всички с хубава кожа.
И не е вярно, че на 40 сме с кожи, каквито сме допуснали да имаме. Има фактори, които са извън нашата сила и власт. Това, разбира се, не означава, че е добре да смбезотговорни.
Хубаво е да се отнасяме с внимание и към кожата на лицето си, но съм на мнение, че нашият труд и грижа не са абсолютната гаранция за успех в състоянието на кожата ни на 40 и  в по - късните години.

Никуде не съм писала , че има универсална рецепта.Точно обратното грижите трябва да са съобразени с индивидуалните дадености.
Кожата на 20 години е плътна свежа, с добър тургор.Няма бръчки, тоорбички, увистнали ъгълчета на устните, не е "повяхнала".
Съответно и при възможно най младежкия ген , ако  някой не си полагал грижи за кожата и си разчитал само на гена (неправилно хранене, нездравословен начин на живот .....)е възможно да изглежда  доста по зле от   човек  с лош ген , но полагал адекватни грижи.
Всеки има генетични заложби, които ни ограничават в определен марж.Всеки сам избира дали да бъде на максиимума , на минимума или по средата на генетичните си заложби.
Друг е въпроса, че нечий максимум е под минимума на друг.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 23:09 от sl

# 116
  • Мнения: 2 763
От 5 кг. нищо няма да увисне.
Е, как няма? За съжаление след 40 от 5 килограма точно всичко увисва Stuck Out Tongue Winking Eye
Аз съм от поддръжниците на тезата, че в тази възраст кило-две отгоре определено са по-добре от няколко под нормата.
Пролетта без да искам - в период на по-голямо натоварване, свалих 4 кг. От 52 станах 48 кг., което си е близо 8% от теглото. И вече 6 мес. не помръдвам от тези кг.
В това нищо красиво няма. 161 см. съм и с предишните кила се харесвах повече. Та, на 4 кг. надолу точно всичко увисна, най-много лицето и гърдите. Движа се доста активно и тялото някак сравнително бързо се стегна. Но, за лицето в това определено няма нищо освежаващо, точно обратно - и торбичките, и отпускането на контура са видими. И пак за съжаление, обратното качване на килограми изобщо не е толкова лесно. Преди качвах равномерно. Сега не става. Ако се пробвам да ям повече от обикновено, само на корема се забелязва и дотам. На бузите не ще да се залепи Joy
Та, с диети аз бих внимавала. Нещата с възстановяването на стегнатия вид определено не се случват толкова лесно и бързо, както на 20 и на 30 г.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 23:27 от Light Beam

# 117
  • Мнения: 9 152
sl , не съм напълно съгласна отново с теб. Но няма да се впускам в дискусия, защото я намирам за безсмислена.

# 118
  • Мнения: 15 299
Да не говорим, че дискусията не е точно по темата. В този подфорум говорим за козметичната грижа. В диетичния за килограмите и т. н.

# 119
  • Бостън
  • Мнения: 13 467
Аз съм от поддръжниците на тезата, че в тази възраст кило-две отгоре определено са по-добре от няколко под нормата.
Леле, каква дискусия съм предизвикала Grinning

Точно това имах предвид с поста си "в тази възраст кило-две отгоре определено са по-добре от няколко под нормата.", но всеки си го прочете от своята камбанария и си го интерпретира на базата на своя личен опит.

Аз съм 170 см и 58 кг и едричък кокал. Моите -5 не са -5-те на другарче, което е с друга стартова позиция, конституция, килограми, % подкожни мазнини; етц., етц. Колкото и да ми е мъчно за годините, когато бях доста под 55 кг сега вече не мога да си ги позволя, защото просто изглеждам зле, въпреки, че аз харесвам щръкнали кокали и на себе си и на други. Според мен падне ли една жена на "години" под 18-20% подкожни мазнини си се изписва на лицето много сериозно. И винаги последни отслабват най-мразенитe от нас "запаси на мас" - при една коремът, при друга дупето, при мен бутоветe! Но първо винаги измършавява лицето!

И ако една жена е с фина костна структура и еластична обгрижвана кожа може и да не много очевидно, но за нормални телесложения... Има една хубава френска приказка за "след 30 избираш дупето или лицето" затова и споменах френската президентша. Ако я сравним обаче с испанската кралица, която е също толкова тунингована и слаба, но по-млада... :
  [img width= height=]https://cdn.onebauer.media/one/lifestyle-images/news_real_life/596890bf224cdf0a57d1b2e9/brigitte-macron-legs.jpg?quality=80&width=700&ratio=1-1&resizeStyle=aspectfit&format=jpg[/img]  

И не, нямах предвид да качим 10-15-20 кг над оптималните ни и да се превърнем в лелки!


PS И определено като сложа 3-4-5 кг през зимата бръчките ми се опъват страхотно, въпреки, че до двойна брадичка не стигам Simple Smile
PS Тренирам средно 5-6 пъти седмично и винаги отслабвам много бавно и внимателно (1-1.5 кг/месец)

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 17:23 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт