Боя за коса - Blond45 - Клуб на блондинките

  • 29 141
  • 757
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 992
Аз съм влюбена в тези коси.





# 106
  • Мнения: 2 352
И аз, ама не знам как. Според мен отгоре е естествена косата. С никоя боя не съм постигала подобен пепелен цвят. Надолу си е балеаж с блондор или боя, можв би боя

# 107
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
И аз, ама не знам как. Според мен отгоре е естествена косата. С никоя боя не съм постигала подобен пепелен цвят. Надолу си е балеаж с блондор или боя, можв би боя

Такъв цвят си бях докарала от едно гарние преди десетина години. Сещам се само, че се боядисах извънредно, че не ми беше хванала първата боя. Беше точно такова естествено русо, ама много готино, ама и много бързо се отми.

# 108
  • Мнения: 2 352
Всичко що е боя 8 мица ми докарва рижав пигмент, или блатен, чак не мога да се понасям 🤣

# 109
  • Мнения: 2 137
А защо се получават зелено/пепелни краища при изрусяване?

# 110
  • Мнения: X
А защо се получават зелено/пепелни краища при изрусяване?
И аз съм се чудила, доста време ми ставаха зелени,

# 111
  • София
  • Мнения: 3 923
И аз, ама не знам как. Според мен отгоре е естествена косата. С никоя боя не съм постигала подобен пепелен цвят. Надолу си е балеаж с блондор или боя, можв би боя

Точно, това са снимки на рускини, с доста светли естествени коси, надолу се добавят кичури с различни техники и така. И при мен го правят така, но основата ми е доста по-тъмна и не става като на снимките, освен това трябва да ходя на 2 месеца на подновяване, а тези момичета могат и по една година да не ходят, няма рязък контраст. Освен това като се добавят много фини кичури отгоре, естественият цвят някак се "разрежда" и се вижда като доста по-светъл, отколкото е, той се смесва с русото. Но за целта са нужни много, много фини кичури, т.нар babylights или airtouch техника. Балеаж няма да свърши работа. Вижте в инстаграм тези фризьори като качват клипове и снимки от процеса на работа, главата е покрита от десетки, може би стотици фолиа с фини кичури в тях и нанасянето им отнема часове. Издухват със сешоара всеки кичур и така го делят. У нас фризьорите, които работят по този начин, са единици. Това си е техника, измислена от руски фризьор за руски тип коси и у нас не е навлязла все още масово.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 14:26 от Lizia

# 112
  • Мнения: 992
Ще се мъча нещо подобно да направя, не сама де. Преди почти месец сложих в корените 8.21 на алфапарф , така се слива с естествената ми коса, че още не съм се боядисала. И мисля, че ако направя това, което принцесата спомена вчера с осмицата, обливката, мога да си изкарам още поне две седмици. Просто ми се иска нещо по естествено и лесно за поддръжка.
Точно това е и моята идея, до пролетта да си оставя естествения цвят и после някакви кичури с които да се прелее от корена надолу.. Всъщност няма да изтърпя без никаква боя, мисля да продължавам с 8.21 в корена.. Фризьорката определя естествената ми коса като седмица. Thinking
Бръм, може ли снимка на твоята коса? Сигурно си пускала, но съм я пропуснала.

# 113
  • Мнения: 2 019
Скрит текст:
Точно, това са снимки на рускини, с доста светли естествени коси, надолу се добавят кичури с различни техники и така. И при мен го правят така, но основата ми е доста по-тъмна и не става като на снимките, освен това трябва да ходя на 2 месеца на подновяване, а тези момичета могат и по една година да не ходят, няма рязък контраст. Освен това като се добавят много фини кичури отгоре, естественият цвят някак се "разрежда" и се вижда като доста по-светъл, отколкото е, той се смесва с русото. Но за целта са нужни много, много фини кичури, т.нар babylights или airtouch техника. Балеаж няма да свърши работа. Вижте в инстаграм тези фризьори като качват клипове и снимки от процеса на работа, главата е покрита от десетки, може би стотици фолиа с фини кичури в тях и нанасянето им отнема часове. Издухват със сешоара всеки кичур и така го делят. У нас фризьорите, които работят по този начин, са единици.
Това си е техника, измислена от руски фризьор за руски тип коси и у нас не е навлязла все още масово.
Много добро обяснение Лизиа
Не съм сигурна дали е измислена от руски фризьори, следвам 2-3ма от тях и са постоянно на обучения в Бразилия и Щатите, имат гости обучители от там постоянно в Москва ( все търсят жени за модели за тях, викам си ще отида да си купя евтин билет до Русията само и само да ме направят безплатно такава )  Smile
Но съм гледала едно видео на забързан кадър от един бразилец, някаква мулатка правеше - пласта коса около врата до средата на главата едни дебели кичури редеше, после по горе пласта като класически кичури, и най накрая едни тънки бебешки ( точно със сешоар ги издухваше ) Как и направи останалата коса корените около 6ца цвят и с какво тонира изсветляванията не разбрах. Свят ми се зави. Мацката стана като рускиня Smiley за 6 часа в салон и 500$

# 114
  • София
  • Мнения: 3 923
Airtouch е измислена от Владимир Сарбашев преди няколко години, все му забравям името. Аз където ходя, ми ги разделят с едно като кукичка. Последния път се опитах да ги преброя, отпред само бяха около 25-30 фолиа, отзад не знам, предполагам пак някъде толкова. И аз рутинно прекарвам между 3 и 4 часа в салона всеки път като ходя на поддръжка. Но у нас са нормални цените (все още).

# 115
  • София
  • Мнения: 1 757
Според мен този цвят не е задължително да е на естествена коса.
В много видеа с трансформации, особено на мунир, този цвят се постига с боядисване на коренитеи обезцветяване на дължините и после с нъжната обливка.
За съжаление не мисля че някой в София може да го постигне освен може би Кондаков

# 116
  • Мнения: 2 019
В много видеа с трансформации, особено на мунир, този цвят се постига с боядисване на корените и обезцветяване на дължините и после с нъжната обливка.
Какво е Мунир ?

# 117
  • София
  • Мнения: 3 923
Mounir работи някъде в арабските страни, май в Ливан или Дубай, не съм сигурна. Ако работи с местни жени, техните коси са доста тъмни и неговата задача е доста по-сложна.

# 118
# 119
  • София
  • Мнения: 1 757
В много видеа с трансформации, особено на мунир, този цвят се постига с боядисване на корените и обезцветяване на дължините и после с нъжната обливка.
Какво е Мунир ?

https://m.facebook.com/mounir/ тук можеш да разгледаш видеата с трансформациите, прави чудеса.
Да арабските коси са тъмни и според мен при изсветляване оранжевеят, въпреки това той постига невероятни резултати...

Общи условия

Активация на акаунт