Боя за коса - Blond45 - Клуб на блондинките

  • 28 947
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 83
Да ви се оплача - боядисах се със Selective ColorEvo, смес от 1000.0 и 1000.1. Отпред на предните кичури, които са ми изцяло побелели, си играх да слагам само от натуралния оттенък и въпреки всичко се получи най - грозния блатен оттенък, който съм имала, откакто се помня. Много силно пепелив, сиво - зеленикав подтон ми се получи. Ясно е, че ще се отмие съвсем скоро, но ме притеснява, че косата общо ми изглежда потъмнена с около тон - два, а уж това са супер изсветляващи нюанси. Изглежда все едно съм я боядисала с някоя силно пепелива 9-ка. Ако следващия път пробвам да сложа само от 1000.0, пак не съм сигурна дали ще стане добре, защото впечатлението ми е, че се получава доста по - тъмен цвят като за супер изсветляваща боя и се притеснявам да не стана оранжево - рижава пък така. Изобщо много съм разочарована от тази боя, а е толкова прехвалена. Взех по 1 брой от 1000.0 и 1000.1, че са и големи туби по 100 мл. и двойно количество оксидант и сега не знам какво ще я правя!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 7 713
 Измий с корав протеинов шампоан да смъкнеш зеленото и част от цвета.  Хич не ги долюбвам тия прехвалените боици в Арлен и рибата. Какъв оксидант ползва?

# 77
# 78
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Слаб ви е  оксидант според мен. Каква ви е основата?

# 79
  • Мнения: 2 447
От моята фризьорка в БГ знам,че Селектив отговаря точно на цвета си,ако косата е боядисана стандартно,т.е. за светлите цветове,един тон по-светла боя се ползва от желания цвят,а за белите коси,точно цвета който се търси.
Последно в БГ ме боядисваха със Селектив,фризьорката искаше един тон по-светла боя,но аз се заинатих и стана не точно както исках,но белите косми се боядисаха в перфектния цвят.9-ка ползвах в случая.
Спомням си,снаха ми се боядисваше с пепелни цветове,но първо обезцветяваше.Първите дни ходеше като извънземно,зеленееше косата,но после се отмиваше и цвета ставаше страхотен.При теб предполагам ефекта е същия върху белите коси.Не се стряскай,ще се отмие.

# 80
  • Мнения: 83
Слаб ви е  оксидант според мен. Каква ви е основата?

Основата ми е 5-6 да кажем, но ми е силно прошарена косата - почнах да побелявам още на 20, предните кичури на челото са ми чисто бели, назад - по-малко имам побеляване, но пак си е побеляла, макар и не толкова, колкото отпред. Така че не боядисвам върху много тъмна основа, но заради белите коси винаги добавам и основен тон. 9% винаги ме е устройвал като резултат. 12% съм ползвала само веднъж, два пъти с Вела Колестон и то не защото съм искала, а просто продавачките бяха объркали и са ми дали 12% - видях го като се прибрах вкъщи и не ми се разправяше - казах си ще се направя пък каквото стане. Честно казано при мен специално нямаше никаква разлика с Колестон с 12% - стана си абсолютно същото, както ми се е получавало с 9%.

VanessaDE, това да се избира 1 тон по-светла боя от желания нюанс го знам, но аз няма накъде по-светло да избера Smile - тези, които ползвах са от най-светлите и пак ми се вижда по-тъмничко в сравнение със суперизсветляващите на други бои. Пепелното започна да пада, по-поносимо е сега, мисля, че като се измия още веднъж и съвсем ще падне. Аз от пепелни нюанси не се плаша - боядисвам се все руса от 20 години и знам, че падат от 1-2, най-много три измивания. Въпроса е, че общо нюансът, който ми се получи със Селектив, е 1,2 тона по-тъмничък от това, с което по принцип съм свикнала. Светлостта на косата я няма - изглежда една такава туширана и матова. Дано да се дължи на пепелния оттенък и с времето да просветлее, но не съм сигурна.

# 81
  • Мнения: 2 005
Търся мнение за крем обезцветителя на Лакме  https://www.zlatnaribka.com/obeztsvetyavasht-krem-bez-amonyak-la … monia-free-200-gr  ? за кичури ме интересува

# 82
  • Мнения: 478
Слаб ви е  оксидант според мен. Каква ви е основата?

Основата ми е 5-6 да кажем, но ми е силно прошарена косата - почнах да побелявам още на 20, предните кичури на челото са ми чисто бели, назад - по-малко имам побеляване, но пак си е побеляла, макар и не толкова, колкото отпред. Така че не боядисвам върху много тъмна основа, но заради белите коси винаги добавам и основен тон. 9% винаги ме е устройвал като резултат. 12% съм ползвала само веднъж, два пъти с Вела Колестон и то не защото съм искала, а просто продавачките бяха объркали и са ми дали 12% - видях го като се прибрах вкъщи и не ми се разправяше - казах си ще се направя пък каквото стане. Честно казано при мен специално нямаше никаква разлика с Колестон с 12% - стана си абсолютно същото, както ми се е получавало с 9%.

VanessaDE, това да се избира 1 тон по-светла боя от желания нюанс го знам, но аз няма накъде по-светло да избера Smile - тези, които ползвах са от най-светлите и пак ми се вижда по-тъмничко в сравнение със суперизсветляващите на други бои. Пепелното започна да пада, по-поносимо е сега, мисля, че като се измия още веднъж и съвсем ще падне. Аз от пепелни нюанси не се плаша - боядисвам се все руса от 20 години и знам, че падат от 1-2, най-много три измивания. Въпроса е, че общо нюансът, който ми се получи със Селектив, е 1,2 тона по-тъмничък от това, с което по принцип съм свикнала. Светлостта на косата я няма - изглежда една такава туширана и матова. Дано да се дължи на пепелния оттенък и с времето да просветлее, но не съм сигурна.

Суперизсветляващите бои не покриват бели коси - те "изсветляват "

# 83
  • Мнения: 1 095
Така, поръчах аз бои на Oway.
Oснова между 6 и 7, имам корени да покривам и до 20 - 30 бели косъма общо. Надолу имам изрусяване в един салон и стар балеяж в друг.
Та за корен взех Бустер 0.0 + Бустер 90.0 (пише, че се ползват и двата) + Оксидант 12%
За мат взех цветове 9.0 и 9.1. Тук малко сгреших, защто после видях, че има направо цвят 9.01, ама свърши то.

# 84
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
Дами, влизам за съвет от вас опитните блондита.
В сряда си поднових кичурите, естествено при фризьорката ми. Не знам защо са мноого сиви, на места чак синеят. Нищо по-различно не прави от друг път, ама резултатът е странен. Хем ми харесва, хем е плашещо. Сега съм изправена и много си личи, може би след измиване ще се с пооправи, като съм си къдравичка.
Но ако не се...Дайте съвети какво д аползвам, тониращ шампоан ли, какво...
Иначе основата ми е пепелно руса, естествена коса, никога небоядисвана с боя, само кичури слагам, защото засега белите коси са малко.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 857
Ами тонирала е, няма страшно, ще се измие много бързо.

# 86
  • Мнения: 1 725
Аз боядисах дължините с 10.3 и оксидант 1:1. 5 и 9 про и нищо..... Доста странно...

# 87
  • Мнения: 2 352
Петя, основата каква е?

# 88
  • Мнения: 1 725
Някъде 9...

# 89
  • Мнения: 2 352
А какво трябваше да стане с дължините? Искаше изсветлвване ли? Съжалявам ако си писала по рано в темата и не помня.....

Общи условия

Активация на акаунт