Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 554
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 13 191
Здравейте! Търся съвет как при сушене в сушилнята да не влиза всичко в плика на спалното бельо. Пробвах с щипки за пране - паднаха по време на сушене.
Омръзна ми да вадя всичко влажно и намачкано от него... и да суша отново.
Чудех се за металните канцеларски щипки. Дали няма да повредя барабана?
Пробвай да сушиш плика отделно от останалото пране - сумарно прането ще се изсуши за по-кратко време, а и няма да е никак намачкано.

# 151
  • Мнения: 1 261
Аз пликовете пера като ги нагъвам така, че дупката да е от вътрешната страна един път и после още един път. Получава се квадрат от четири парчета и така го пъхам в пералнята и никога не влиза нищо в тях. Другия вариант е като хванете края на плика и пак дупката му да е от вътрешната страна и започвате да го навивате така, че да се получи като гъсеница.

Не знам дали ме разбрахте, не знам как другояче да го обясня, но схванете ли номера, нищо няма да влиза в пликовете ви.

# 152
  • София
  • Мнения: 11 494
Че то така изпира ли се добре?

# 153
  • Мнения: 3 571
Аз ползвам пликове с безопасен цип или тик-так копчета, така закопчани пера и суша, защото ми омръзна да се навират чорапи и се увъртат неприятно.
Щипки не бих ползвала в сушилнята, ще повредят барабана.

# 154
  • Мнения: 38
Аз използвам обикновени ластици или ластици за коса при пране и сушене на пликовете. Недостатъкът е,че се мачкат и по-бавно сушат като е набран плата.

# 155
  • Мнения: 1 261
Че то така изпира ли се добре?

Да, изпират се доста добре, стига пералнята да не е претъпкана, разбира се.

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Никога не ми влизат по-дребни неща в пликовете при сушенето. Виж, при прането по неизвестен за мен начин всичко е набутано в плика. Четох, че някои ги забождат с безопасна игла, но аз не смея.
Аз съм от тези, които забождат отвора с 5-6 безопасни игли. Никоя от тях не се отваря и нищо не влиза в торбата. Недоумявам какво ви притеснява.

# 157
  • София
  • Мнения: 11 494
Че то така изпира ли се добре?

Да, изпират се доста добре, стига пералнята да не е претъпкана, разбира се.
Силно се съмнявам. Една позната така сгънати си пере чаршафите, а и чорапите също един в друг на топка, сещате се как някои ги сгъват. Ами не ми е съвсем чисто изпрано.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Аз суша само спалното бельо и отделно от него - всичко останало от пералнята Simple Smile
Преди години изчезна едно боди н дъщеря ми 🤣
Мъж ми, как е простирал не знам (още нямахме сушилня тогава), но не забелязал, че има нещо в плика... Та прибрал чаршафа, сгънал го и една вечер, сменяйки спалното бельо на децата, "безследно изчезналото" боди се появи

# 159
  • Мнения: 10 210
Декоративно камъче на бански костюм с какво мога да залепя? От най-малките е. Все с нещо са залепени, след като ги има и издържат на вода.

# 160
  • Мнения: 5 936
Никога не ми влизат по-дребни неща в пликовете при сушенето. Виж, при прането по неизвестен за мен начин всичко е набутано в плика. Четох, че някои ги забождат с безопасна игла, но аз не смея.
Аз съм от тези, които забождат отвора с 5-6 безопасни игли. Никоя от тях не се отваря и нищо не влиза в торбата. Недоумявам какво ви притеснява.

Притеснява ме точно това-отваряне на безопасната игла. Но щом казвате, че няма опасност, ще опитам.

# 161
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 823
Лично аз не бих рискувала с безопасна игла. Много по-безопасно е да си тропосаш отвора с игла и конец.

# 162
  • Мнения: 9 776
Да изместя темата от безопасните игли.
По препоръка от тук ползвах Полирапид за плочките в банята. Свърши ми работа наполовина. На места фугите не можаха да се изчистят. И без търкане не става. Ако банята е нова, само за поддръжка ще е идеален.

# 163
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Някой да сподели за хитринки за свеж аромат в гардероб. Имаме голям масивен гардероб за дрехи, иска ми се като отворя да ухае приятно. Въпреки, че дрехите се перат с омекотител, не постигам такъв ефект.

# 164
  • Мнения: 5 936
Имате ли повишена влажност в помещението? Преди време констатирах, че имам влажност в гардероба. Купих си обезвлажнител тип церезит и го сложих в гардероба. Събира вода. Слагам сапуни тук там.

Общи условия

Активация на акаунт