Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 515
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 7 923
Не знам къде съм бляла досега. Купих си мокри кърпи от Лидъл, от тези за универсално почистване в домакинството. Много са готини - огледала, стъклени полици блеснаха, че даже зачесах и петната в коридора по стената, където малкият син беше изцапал при събуване. Ключовете на лампите забърсах също успешно.

# 451
  • Мнения: 9 776
Вземете на сина си коректор-писалка или лентов. Няма начин да се разлее и да стане инцидент. Поне от тук нататък.

Лентовите ги чупи много бързо. Писалка - не е виждал явно, и не ми е искал. Купувам му понякога като поиска. Като цяло съм против да ги ползва в тетрадките. Предпочитам триещ химикал.

# 452
  • Мнения: 4 208
Вземете на сина си коректор-писалка или лентов. Няма начин да се разлее и да стане инцидент. Поне от тук нататък.

Лентовите ги чупи много бързо. Писалка - не е виждал явно, и не ми е искал. Купувам му понякога като поиска. Като цяло съм против да ги ползва в тетрадките. Предпочитам триещ химикал.

Лентовите наистина са калпави.
На моите синове не им даваха да коригират с коректори в учебните тетрадки. Много сме се разправяли с тях, но те казваха, че г-жите не дават. Като объркат - заграждат в скоби и пишат встрани/отгоре/отдолу. И това през последните 2- 3 год.

# 453
  • Мнения: X
Зависи от лентовия, зависи и от този, който го ползва. Има скъпи, които са изключително здрави, щом осемгодишната ми дъщеря се справя. За мен, тя е единица мярка за унищожител на канцеларски материали. Щом на автоматичен молив 0.7 мм му видя сметката за под десет минути. Wink

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 05:45 от Анонимен

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 718
Готвих във фурната, но явно е преливало и сега като я пуснах, почна да дими, стана облак и няма проветряване. Гледам да не пълня много съдовете, но случило се е. Изчистих, но какво мога да постеля на фурната, така че, дори и да прелее нещо, да го събера и изхвърля, а не да стържа загоряло? Мислех си за алуминиево фолио, но сега прочетох, че може да се запали. Някакви идеи?
Аз съм с тефлонов протектор на дъното на фурната.

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 40 785
Готвих във фурната, но явно е преливало и сега като я пуснах, почна да дими, стана облак и няма проветряване. Гледам да не пълня много съдовете, но случило се е. Изчистих, но какво мога да постеля на фурната, така че, дори и да прелее нещо, да го събера и изхвърля, а не да стържа загоряло? Мислех си за алуминиево фолио, но сега прочетох, че може да се запали. Някакви идеи?
Аз съм с тефлонов протектор на дъното на фурната.
хм...сефте чувам.Къде има такова чудо и почиства ли се?

# 456
  • Мнения: 4 208
Гледам си шлауха на душа тази сутрин... много варовик, много нещо.
Все го кисна в леген с препарат против варовик, после разпъвам и с четка за зъби се мъча цял ден по извивките да мина. Много гадно става като се разлигави варовика и мухълчето.
Вече 2-3 пъти дори купувам нов и сменям.
Да имате хитринка някаква за почистване на пустия шлаух?

# 457
  • Мнения: 40 950
Моят шлаух е гладък. От време на време го минавам с мокра кърпичка.

# 458
  • Мнения: 7 923
Пробвала ли си със силиконов гладък шлаух? Недостатъкът им е, че стоят малко твърди, докато не се ползват и в първите секунди след пускането на водата.

# 459
  • Мнения: 10 264
Тоя протектор за дъното на фурната все не смея да го взема, че се пише отделял някакви химикали по храната...На какво да вярва човек - това опасно, онова опасно....Тефлоновите тигани опасни..Инак как да стържа тиган пък всеки ден...

# 460
  • Мнения: X
Гледам си шлауха на душа тази сутрин... много варовик, много нещо.
Все го кисна в леген с препарат против варовик, после разпъвам и с четка за зъби се мъча цял ден по извивките да мина. Много гадно става като се разлигави варовика и мухълчето.
Вече 2-3 пъти дори купувам нов и сменям.
Да имате хитринка някаква за почистване на пустия шлаух?
  cif и медикс..

# 461
  • Мнения: 9 877
Аз ригана го мушкам в миалната и става идеален. До скоро обаче го миех на ръка, да ме пита човек защо??

# 462
  • Мнения: 8 222
Аз ригана го мушкам в миалната и става идеален. До скоро обаче го миех на ръка, да ме пита човек защо??

Ригана?!

# 463
  • Мнения: 2 220
Еva, може ли снимка на тези кърпи?

# 464
  • Мнения: 9 877
Аз ригана го мушкам в миалната и става идеален. До скоро обаче го миех на ръка, да ме пита човек защо??

Ригана?!
😃😃😃😃😃😃
Тигана де, как съм пропуснала да го видя Wink

Общи условия

Активация на акаунт