Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 822
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 13 239
С какво чистите фуги на плочки? Мислих с мокра кърпичка да търкам, че ако е препарат и четка ще напръскам стените.
Напръсквам с разтворен Доместос или белина. Без търкане.

# 646
  • Мнения: 15 356
Скоро бях писала,че имаме гълъби на покрива на къщата и акат на кофти места.
Не помня кой каза да закачим компакт дискове,ами благодаря!Закачихме на две места,защото едното е точно акото пада на дръжката на вратата на колата,другото върху ел табло.Сега си живеят животните,но заобикалят дисковете.

# 647
  • Мнения: 16 899
Петно от Риванол върху памучно детско боди с какво има шанс да бъде премахнато?
Спот за петна мога да взема чак др.седмица. Не е чисто бяло и белина няма да ми свърши работа.

# 648
  • Мнения: 39 776
С нищо.

# 649
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 534
Петно от Риванол върху памучно детско боди с какво има шанс да бъде премахнато?
Спот за петна мога да взема чак др.седмица. Не е чисто бяло и белина няма да ми свърши работа.

Има белина за цветно.
Но и аз съм на мнение, че риванола не излиза от нищо.

# 650
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Здравейте! Имам нужда от помощ за прогонване на мравки. Живеем на последния етаж в блок и за трета поредна година слизат мравки в банята от тавана. Чистим постоянно с препарати, но те се прехвърлиха в хола и стават все повече и повече. Пръсках мястото, от които излизат с дезинфектанти, нищо не помага. Пробвах да сипя сол, сода по пода  - нищо. Казаха ми за канела-туко що сложих и чакам да видя дали ще излязат. Не мога да пръскам със силни препарати, защото ми става лошо. Забелязвам, че към края на април се скриват сами и не излизат да следващата пролет, но искам да ги премахна. Ще съм благодарна за всякакви съвети.

# 651
  • софия
  • Мнения: 25 985
Канела или корите на краставица на местата, от които идват мравките.

# 652
  • София
  • Мнения: 115
За мравките -  добавям 10-15 капки лавандулово масло към водата, с която мия пода. След първите1-2 измивания мравките изчезват за цял сезон

# 653
  • София
  • Мнения: 3 959
Аз пък да питам - взех си тиган с тефлоново покритие (от Билла), с какво да го мия? В ръководството пише да не се кисне, да не се слага везнага вода след като е махнат от котлона, да не се ползват препарати и т.н., само че не успявам да го измия като хората. Все напипвам нещо лепкаво по повърхността.

# 654
  • Мнения: 3 028
Мравки съм прогонвала от терасата с лакочистител, от този с ацетон. Може и направо ацетон. Пръсках по ъглите 2 пъти и повече не излизат. Мирише само докато изсъхне.

# 655
  • Мнения: 4 697
Мравки и хлебарки прогоних през 2012 г. и до ден днешен няма и следа от тях с Фронтлайн комбо за големи кучета. Една доза се разрежда с вода в пръскалка от препарат за почистване на стъкла и се напръсква цялата къща по ъглите и первазите, включително бани и тоалетни. Не ги убива, защото не намерих умрели насекоми, а ги прогонва.

# 656
  • Мнения: 1 538
Аз пък да питам - взех си тиган с тефлоново покритие (от Билла), с какво да го мия? В ръководството пише да не се кисне, да не се слага везнага вода след като е махнат от котлона, да не се ползват препарати и т.н., само че не успявам да го измия като хората. Все напипвам нещо лепкаво по повърхността.
Напръскайте с обезмаслител.
Моя тиган след едни палачинки беше така и го почиствах в неделя по този начин.

# 657
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 708
Тиганите с тефлоново покритие - поне у дома, се прецакват основно от палачинки. Ако се пържат със слънчогледово олио, то остава като заварено за повърхността. Просто не се измива, лепне и е отврат.
Аз почнах да готвя със зехтин - изчезна този "ефект".
И аз съм ЗА обезмаслител. Hands V

# 658
  • София
  • Мнения: 3 959
Мислех си го, но предположих, че като е препарат, не е хубаво да боравя с него за това покритие. Щом сте пробвали обаче, ще се доверя. Да, при мен също стана след използвне на олио. От масло също ли става така?

# 659
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Аз пък тефлоновите ги мия без никакво притеснение в миялната. Не са се повредили.
Палачинки правя само с масло, не оставя следи.

Общи условия

Активация на акаунт