НПМГ - 4

  • 42 070
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 7 063
Няма съществени ограничения за профилите. След предварително анкетиране, предложено им е това, което са поискали. В тази паралелка са удовлетворили желанията на всеки един. Над 90% от тях са избрали математика.
Очаквам за набор 2004 да подходят по същия начин.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 18:40 от Слънчевата

# 391
  • Мнения: 218
Ако във форума има и родители на деца с профил химия, може ли да се включат и да дадат мнение и за тези паралелки. Как са учителите?Доволни ли са все още децата от избора, който са направили? Поравен брой ли са момчета и момичета там?

# 392
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Само да допълня,че за новата 2020/21 учебна година освен редовните часове имат допълване с ИУЧ и ФУЧ като за информатика са определени още 3,5 допълнителни часа, ИТ-2 часа и математика - 3 часа.
Английският като първи език става 6 часа седмично,но той е първи випуск с РИЧЕ.
За мен лично много добре е балансирано смъкването от 12 учебни часа английски на 6,а не от 18 на 4.

# 393
  • София
  • Мнения: 8 283
В паралелките природните науки превес обикновенно са момичета, в математическите - момчетата, мисля обаче, че разликата не е съществена.

# 394
  • Мнения: 11 642
Ако във форума има и родители на деца с профил химия, може ли да се включат и да дадат мнение и за тези паралелки. Как са учителите?Доволни ли са все още децата от избора, който са направили? Поравен брой ли са момчета и момичета там?
В НПМГ няма квоти. Химията е на високо ниво.

# 395
  • Мнения: 4
Слънчева, Вилиан, благодаря, че отделяте време да ми отговорите.
Подходът за профилите звучи добре, чудесно е, че се съобразяват с желанията на децата.

# 396
  • София
  • Мнения: 11
Само да допълня,че за новата 2020/21 учебна година освен редовните часове имат допълване с ИУЧ и ФУЧ като за информатика са определени още 3,5 допълнителни часа, ИТ-2 часа и математика - 3 часа.
Английският като първи език става 6 часа седмично,но той е първи випуск с РИЧЕ.
За мен лично много добре е балансирано смъкването от 12 учебни часа английски на 6,а не от 18 на 4.

Това за кой клас е... има ли публикуван някъде плана за учебната дейност по класове?

# 397
  • София
  • Мнения: 3 487
Плановете се приемат година за година. Ако са публикувани учебните планове за осми клас за вашия випуск, може да ги видите. Като правило не се различават съществено от тези, по които са учили предишните три випуска. Но за всяка учебна година плановете се гласуват на ПС в края на предходната учебна година.

А що се отнася до състезателите по програмиране в СМГ, те не учат състезателното програмиране в училище, а в школи, до които имат достъп всички деца.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 010
Може ли майките с вече завършили деца от НПМГ да споделят къде продължават да учат после? Любопитно ми е дали масово се насочват някъде или не може да се обобщи. Интересувам се за природните науки.

# 399
  • Мнения: 11 642
Може ли майките с вече завършили деца от НПМГ да споделят къде продължават да учат после? Любопитно ми е дали масово се насочват някъде или не може да се обобщи. Интересувам се за природните науки.
Не знам какво точно разбираш под "природни науки", но приемем, че изключваш математиката.
Остават биология, химия, физика и география. Сама виждаш колко са разнородни. Задай по-конкретен въпрос. Така няма ка да се отговори.

# 400
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Само да допълня,че за новата 2020/21 учебна година освен редовните часове имат допълване с ИУЧ и ФУЧ като за информатика са определени още 3,5 допълнителни часа, ИТ-2 часа и математика - 3 часа.
Английският като първи език става 6 часа седмично,но той е първи випуск с РИЧЕ.
За мен лично много добре е балансирано смъкването от 12 учебни часа английски на 6,а не от 18 на 4.

Това за кой клас е... има ли публикуван някъде плана за учебната дейност по класове?

Това е за бъдещия 9 клас СХН. Още не са публикувани за следващата учебна година учебните планове. Информацията ми е от класния ръководител по повод попълването на заявления за ИУЧ и ФУЧ за 2020/21 уч.година.
Иначе учебни планове за изминалата и за предходни години има публикувани на страницата на гимназията.

# 401
  • София
  • Мнения: 1 010
Може ли майките с вече завършили деца от НПМГ да споделят къде продължават да учат после? Любопитно ми е дали масово се насочват някъде или не може да се обобщи. Интересувам се за природните науки.
Не знам какво точно разбираш под "природни науки", но приемем, че изключваш математиката.
Остават биология, химия, физика и география. Сама виждаш колко са разнородни. Задай по-конкретен въпрос. Така няма ка да се отговори.

Моето дете ще кандидатства с биология и химия, но и за другите две дисциплини ще ми бъде интересно.

# 402
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Не може да се обобщи. Може би най-много продължават в същата посока от паралелките с биология и химия.
Има деца, отиващи в различни страни и посоки, има и оставащи в България, различни специалности, различни университети ... Само от тези, които познавам, се покриват повечето по-известни университети. Без УНСС - за там не познавам лично, но най-вероятно има и там.

# 403
  • София
  • Мнения: 7 063
Мисля, че на сайта на НПМГ в раздел ПРИЕМ, от там в "Защо НПМГ", все още стоят част от презентациите за профилите. Мисля, че в тази за Мат.профил, пишеше накъде се насочват... Сори, но в момента не мога да ровя за линк.

Допълвам се:
Част от информацията за алумнитата:
https://www.globalnpo.org/BG/Sofia/1486576674716953/NPMG-Alumni- … D0%BB%D1%83%D0%B1

Клипче от БНТ, 2014
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … hid=1593791493350

И още много информация може да се открие с помощта на google. Sunglasses

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 18:54 от Слънчевата

# 404
  • София
  • Мнения: 1 010
Слънчева и jd, благодаря! С интерес разгледах линковете. След 5 години сигурно доста неща ще се променят, но и сега ситуацията си е показателна.Sunglasses
Преди малко подадохме документи и се надяваме скоро да сме официално във вашата компания!

Общи условия

Активация на акаунт