Първият ден от болничния вече няма да се плаща

  • 6 103
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Точно за ада се намалят измамите е хубаво да не се плаща първият болничен ден.
Къде е логиката??? Няма такава.

# 181
  • Мнения: X
Е глупости са това. Да си вършат работата джипитата, да не се правят на ощипани.

Сестра ми продължава да твърди, че в Англия се плащат болничните, дори първите дни. Каза, че там е абсурд да вземеш фалшив болничен. Тук защо не е така?

# 182
  • Мнения: 31 710
Не е така, защото и лекарите са мошеници, щом издават фалшиви болнични. Точно при лекарите трябва да се намери начин, който да им попречи да дават такива болнични.
Но до манталитет е може би.
Примерно един човек е възпитан да си хвърля боклука в коша, когато види такъв, а друг го мята където му падне.


Точно за ада се намалят измамите е хубаво да не се плаща първият болничен ден.

Считам за малоумно да се поставят хората под общ знаменател и да се ощетяват.
Знаеш ли колко много чужденци имат лошо мнение за българите? Познавам французин, който години наред е слушал в страната си как българин направил това, направил онова. Мислел си, че сме всички едва ли не крадливи цигани.
Но му се налага да идва в България коренно си променя мнението.
Ако един мъж открадне, означава ли автоматично, че всички останали мъже трябва да се считат за престъпници и по презумпция да ги следят или дори да ги глобяват.

# 183
  • Мнения: 13 284
Как точно този един ден ще намали фалшивите болнични,
Пуска се някакво безмислено твърдение, без никакъв анализ, единствено болничните се увеличаха, фалшиви са.
Никой не оспорва, че такова явление съществува, но в случая не се атакува то, а се налага мярка спрямо всички, което вече е нередно.

# 184
  • Мнения: 14 490
Който не мами ме си взима често болничен и не го засяга толкова много.

Колко според теб е това "много"? В пари, щото нали за пари става дума.

# 185
  • Мнения: 19 485
Аз пък не разбрах връзката между това, че който е изряден, не взимал често болнични. Следователно би трябвало според вас взимащият често болнични да е измамник, така ли? Или като се разболее, да вземе на напусне, че да не го смятат за измамник? Знаете ли колко пъти съм ходила на работа с температура, че да не скърша хатъра на шефа и да си свърша работата?  И съм сигурна, че не съм само аз. Това не се отчита, защо ли?

# 186
  • Мнения: 47 986
Веднага ти даваттиквен медал, може и благодарствена грамота от НОИ...като сме балами...и изрядни...

# 187
  • Мнения: 31 710
Аз пък не разбрах връзката между това, че който е изряден, не взимал често болнични. Следователно би трябвало според вас взимащият често болнични да е измамник, така ли? Или като се разболее, да вземе на напусне, че да не го смятат за измамник? Знаете ли колко пъти съм ходила на работа с температура, че да не скърша хатъра на шефа и да си свърша работата?  И съм сигурна, че не съм само аз. Това не се отчита, защо ли?

И аз не разбирам. Аз мога 2 години да не взема болнични, а после за 1 година 2 пъти да взема.
И не разбирам, защо аз трябва да бъда ощетена, ако колежката Пенка взима фалшиви болнични. Аз не съм Пенка.
Като да осъдиш невинен. Пенка краде, но да осъдим примерно Марийка.
Няма никаква логика.
Даже и потупване по рамото няма да получиш, че ходиш болна. Има шефове хем мрънкат, че болните ходят и зарязяват околните,хем се цупят ако вземат болнични.

# 188
  • Мнения: 14 490
Генерална превенция се нарича Joy

# 189
  • Мнения: 31 710
Генералната превенция да я насочат към лекарското съсловие.

# 190
  • Мнения: 14 490
Информация за плащането на болнични и здравни осигуровки в другите страни на ЕС

https://baricada.org/2019/11/18/rabotodateli-bolnicni-evropa/

# 191
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За Швеция обаче не е точно така както е написано в даденият линк.
Първите две  работни седмици (10 работни) се плащат от работодателя на 80% от SGI - осигурително ниво( изчислява се на база годишен доход умножен с 0.97) Каренс деня който не се плаща от работодателя също е част от тези две седмици.. След това дохода се изплаща от осигурителната каса.
За всеки вид доход се плащат данъци според местоживеенето средно 30-35 % за ниски и средни доходи, за високи доходи данъка скача.

# 192
  • Мнения: 54 439
За Швеция обаче не е точно така както е написано в даденият линк.
Първите две  работни седмици (10 работни) се плащат от работодателя на 80% от SGI - осигурително ниво( изчислява се на база годишен доход умножен с 0.97)  Каренс деня който не се плаща от работодателя също е част от тези две седмици..След това дохода се изплаща от осигурителната каса.


Какъв ден? Не можах да разбера.

Освен това не виждам каква е логиката да ни удържат здравни осигуровки, а после да задължават работодателя да плаща болничните? Защо не осигурителния институт, нали там отиват парите?
Ми то след време и пенсии ще чакаме от работодател май?

# 193
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Каренс ден е този първи ден който се коментира в темата. Здравните осигуровки се плащат за да може ако ти се наложи да получиш нужното лечение според мен.
Не знам за пенсиите ама е сигурно, че докато дойде време за тях минималната възраст за пенсия ще е поне 70 г. Пък дали ще остава нещо от пенсията след данъците е друга тема.

# 194
  • Мнения: 13 284
Плащаме фонд "общо заболяване и майчинство",  в който влиза временната нетрудоспосибност.
Две в едно, можеш ли да се аргументираш как точно неплащането на този първи ден ще намали фалшивите болнични. За България говорим, не за Швеция.

Общи условия

Активация на акаунт