Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 6

  • 36 688
  • 749
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 395
Питам риторично, или поне искам да получа опит от първо лице...
Аз съм ви казал кое е "първото лице" - куриерските фирми дето возят пратките до БГ. Куриерските фирми имат "информация от първо лице", защото обсужват хиляди пратки месечно.
Може да попитате и митническите власти в съответните държави, но не съм сигурен че ще се справите с езика. При владеене на съответният език никой не пита в БГ мама, а се справя са с информацията на сайтовете на съответните митници. Дали е дотатъчна всеки сам си преценява и продължава с координатите за контакти предоставени на съответният сайт.

# 646
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
Бъркате пощенската служба от където сте си взели пратката, с митнически пункт

# 647
  • Мнения: 2 128
Нямам време да търся какви са условията на съответните митнически служби, за това е форумът.
Бих желала да сподели опит някой потребител /а не транспортна фирма/, който живее в Германия или Англия и поръчва от години от Iherb със съответната пощенска служба, и има досатъчно поръчки, за да направи оценка на честотата на задължане на необмитяеми пратки за митническа проверка. Това е.

# 648
  • София
  • Мнения: 3 172
Поръчка от Iherb може да се пусне с предварително платени такси до превозвач в Англия и Германия. Пристигат си без проблем на адреса. В темата за  Iherb често споделят момичетата  за поръчките до превозвач. Доста отдавна не съм поръчвала и темата съм я поизпуснала, ако има нещо ново, специално за Iherb там ще го откриеш.

# 649
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
Поръчка от Iherb може да се пусне с предварително платени такси до превозвач в Англия и Германия. Пристигат си без проблем на адреса. В темата за  Iherb често споделят момичетата  за поръчките до превозвач. Доста отдавна не съм поръчвала и темата съм я поизпуснала, ако има нещо ново, специално за Iherb там ще го откриеш.
хората в темата масово питат как да не платят такси, а не как предварително да ги платят

# 650
  • София
  • Мнения: 3 172
Мисля, че по-скоро въпросът е как да стане по-бързо и да не се плаща такса на БП за освобождаване на пратка.

# 651
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
Ако изпращача изпраща с пощата, няма как да се избегне таксата за поща.... освен може би със CN 22, която играе ролята на митническа декларация

# 652
  • Мнения: 2 395
Нямам време да търся какви са условията на съответните митнически служби, за това е форумът.
Бих желала да сподели опит някой потребител /а не транспортна фирма/, който живее в Германия или Англия и поръчва от години от Iherb със съответната пощенска служба, и има досатъчно поръчки, за да направи оценка на честотата на задължане на необмитяеми пратки за митническа проверка. Това е.
Въпреки, че ви се отговори да повторя пак и аз:
"оценка на честотата на задължане на необмитяеми пратки за митническа проверка". Честотата е КРЪГЛА НУЛА!
"условията на съответните митнически служби, за това е форумът." - моля прочетете пак за какво е форумът ...

# 653
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
Нямам време да търся какви са условията на съответните митнически служби, за това е форумът.
Бих желала да сподели опит някой потребител /а не транспортна фирма/, който живее в Германия или Англия и поръчва от години от Iherb със съответната пощенска служба, и има досатъчно поръчки, за да направи оценка на честотата на задължане на необмитяеми пратки за митническа проверка. Това е.
Въпреки, че ви се отговори да повторя пак и аз:
"оценка на честотата на задължане на необмитяеми пратки за митническа проверка". Честотата е КРЪГЛА НУЛА!
"условията на съответните митнически служби, за това е форумът." - моля прочетете пак за какво е форумът ...
Явно говориш без опит. Има различни фактори за оценка на риска и независимо, че пратката е под определена стойност се задържа

# 654
  • Мнения: 13
Да споделя впечатленията си от Митническата служба в Пловдив. За съжаление останах с усещането, че никой там не знае какво се случва с пратките, с които са затрупани. Жените са мили, но некомпетентни. Аз моята си я взех, но май съм  единствената. Пред мен, след мен беше пълно с хора питащи какво става с техните. Препращането към митница Пазарджик е невъзможно, защото тя е затворена, т.е. чакане му е майката или разправии.
Същата работа е и с варненските митници.  Имам 4 спрени пратки и за последната верно едва предния четвъртък подадох по е-mail документи. Останалите 3 ще стане скоро почти месец не са освободени още нито една от тях. Най-големия куриоз е че на един приятел му спряха по-миналата седмица една пратка и срядата миналата седмица си подаде документи и вчера му се обадиха че е освободена вече. Неговата пратка е под 30лв. но той използва пощите за представителство. А пък аз чакам или чакам сумати време вече. Моите пратки са по-скъпи, но съм си подал всички документи и подробно описани.
Някой може ли да сподели опит например как стоят нещата в други градове и тъй като гледам повечето потребители тук са от София ми е интересно там за колко време ги освобождават вашите пратки. Имам чувството че тези евтините под 30 лв. ги пускат по-набързо и не знам дали е масово така.

# 655
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
За пратките под 30 лв. не е нужно да се ползва представителството на "БГ-Пощи" – може просто да отидеш до митницата и да си я вземеш, предоставяйки съответната документация, разбира се.
Не разбрах въпроса ти съвсем – какво значение има дали пратките под 30 лв. биват обработвани по-бързо, при положение че твоите не попадат в тази категория?
И в София се чака доста, понякога – по цял месец.

# 656
  • Мнения: 1 209
А когато си в друг град, а пратката ти е под 30лв., какъв е варианта?

# 657
  • Мнения: 19 339
Поръчка от Iherb може да се пусне с предварително платени такси до превозвач в Англия и Германия. Пристигат си без проблем на адреса. В темата за  Iherb често споделят момичетата  за поръчките до превозвач. Доста отдавна не съм поръчвала и темата съм я поизпуснала, ако има нещо ново, специално за Iherb там ще го откриеш.
хората в темата масово питат как да не платят такси, а не как предварително да ги платят
Напротив! Пита се как да се спестят таксите на пощата, които съвсем не са малки. Преди от митницата се начисляваше само ДДС и освобождаването ставаше лесно. Сега сложиха една камара допълнителни такси. 12лв да те представлява пощата. Айде няма нужда. Доставката на Габко е 2 лв.

# 658
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
А те пощите работят за този дето духа. Те безплатно прамят декларации и подят зо митница.

# 659
  • Мнения: 19 339
Е, те и преди не работеха за този, дето духа и имаше такса. Сега просто направиха почти невъзможно сам да си освободиш пратката, така че ще ползваме Габко, за да не създаваме работа на пощата, и ще плащаме ДДС в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт