Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 9 тема

  • 37 904
  • 790
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 038
За днес: тортили с пуешко, айсберг, варено яйце и филаделфия, ягоди, бисквити, меденки и шоколадово мляко.
Хубав ден Simple Smile

# 601
  • София
  • Мнения: 131
Днес сме пак без снимка - принцеса с кайма; гъбена супа; краставица, маслини и луканка.

# 602
  • Мнения: 818
Добро утро, нашите минималистични кутийки днес са с плодове и шницели от тиквички, много подходящи за нецапащо и бързо хапване Smiley

# 603
  • Мнения: 29 242
Олееее, тиквените шницели, чудни! Може ли рецепта?
Аз ще ям наденички и зелена салата!

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 08:36 от mimi.7299

# 604
  • Мнения: 818
Веднага пиша, Мими Simple Smile
Настъргвам на едрото на рендето тиквичките, много е важно да се изтискаводата от тях, правя го с ръце, поне два пъти. Добавям сирене, яйца и някакво брашно, но не бяло, слагала съм царевично, от лимец, пълнозърнесто и т.н., може и галета, съвсем малко около лъжица. Слагам мазнина, зехтин най-често. Пека ги на загрят тефлонов тиган без мазнина, само това което е в сместа. Стават много бързо и лесно Simple Smile

# 605
  • Мнения: 29 242
Мерси Стеф., ще се пробват!

# 606
  • София
  • Мнения: 3 735
О: Винен кебап, млечна баница, ябълка
СЗ: Поничка от Кауфланд




А защо не може бяло брашно в тиквените шницели?

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Кутията днес:
МЗ - манго и боровинки
Обяд - азиатска мисо супа с оризови нудли и скариди;  йогурт маракуя




А защо не може бяло брашно в тиквените шницели?
Не че не може... въпрос на избор. Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 08:43 от Morena

# 608
  • София
  • Мнения: 3 735
Ясно, аз реших, че нещо не се получава рецептата.

# 609
  • Мнения: 818
Да, разбира се, може всичко, но с другите ми е по-вкусно, защото са и по-едро смляни в общия случай, затова слагам каквото има, а в къщи винаги има различни брашна, защото си правим хляба ние Simple Smile

# 610
  • Мнения: 28 000

Днес:
Тортелони със спанак и рикота със сметана, гъби и червена и зелена чушка; последните 2 кюфтенца от нилски костур; морковчета, домашни бисквитки (покрити с фолио, не се виждат), банан, бонбонки- за нея и приятелката Grinning Не пожела хляб или десерт- да не носела "много неща"... Thinking
Скрит текст:
Надявам се да не е трагедия, че носи храна в кутия, че днес в стола другите деца ще ядат любимата и спаначена супа...
Стефи, а може ли някакви примерни пропорции- примерно на 1 тиквичка колко яйца слагаш?

# 611
  • Мнения: 29 242
Мили мами, реших всеки един ден от седмицата да мина курс при всяка от вас! 👌 Цяла седмица ще похапна великолепно! Пък ако някоя ме осинови....! 🤔
Долче може ли рецептата за тортелоните? 🙏

# 612
  • Мнения: 10 776
Малко трикче от мен за тиквените кюфтета / шницели или както там Simple Smile
Настъргвам тиквичката и нито изстисквам, нито чакам да се отцежда - добавам картофено пюре на прах + яйце, малко олио, извара (или/и сирене), подправки. Правя на кюфтета, овалвам в панировка или галета и пека на хария за печене. Стават уникални мега бързи Simple Smile

# 613
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Мими, разсмя ме.

..за тиквените кюфтета / шницели или както там Simple Smile
Настъргвам тиквичката и нито изстисквам, нито чакам да се отцежда - добавам картофено пюре на прах + яйце, малко олио, извара (или/и сирене), подправки. Правя на кюфтета, овалвам в панировка или галета и пека на хария за печене. Стават уникални мега бързи Simple Smile
И аз, само без картофеното пюре. Просто не оставям сместа да престоява, а действам с нея бързо. Simple Smile

# 614
  • Мнения: 818
О да, и аз действам бързо, защото макар изстискани пак си пускат вода. Пропорции нямам, действам на око, но примерно на 2 тиквички средно големи слагам около 200 гр. сирене, 3 яйца, една лъжица брашно, подправки на вкус, аз слагам само магданоз и зехтин на око, но пак около 1-2 лъжици. Нишесте и пюре на прах никога не съм ползвала, просто не са ми в менюто 😊 но със сигурност и с тях става, може и кашкавал и всякакви други сирена освен бяло саламурено да се сложи, вариации много, всеки според вкуса му 😃
Мими, заповядай, имам и домашно винце 😂

Общи условия

Активация на акаунт