Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 5

  • 29 181
  • 782
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 21 438
Да, разбирам. Неприятно ми е, че ще трябва да ходим да го правим и не ми е ясно още как ще стане.

# 226
  • София
  • Мнения: 14 665
Не само към МОН, и към  културата се подава медицинското заедно със заявлението. Неизбежно е, все пак има заболявания, които не позволяват обучение в такива училища.
Браво, Приложното са направили онлайн кандидатстване.

# 227
  • Мнения: 32
Излезнаха и датите за ПГИИ, гр. София - 02.07. и 03.07. на две смени.
http://hg-iliapetrov.com/bg/priemni-izpiti/194-priemni-izpiti-2015-2016-g

# 228
  • София, център
  • Мнения: 686
...На мен ми го сканираха в pdf в близкия гараж, където има ксерокс.

Личния лекар знае ли какво представлва това свидетелство? Може ли да скриете данните и да прикачите да видя какво представлява и на лично?
Понякога ми задават въпроси, какво точно свидетелство искам... и като не знам...

Благодаря Ви

# 229
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 352
Лекарите знаят. Доколкото помня, трябва да е написано, че няма проблем с цветовете или нещо такова.

# 230
  • София
  • Мнения: 14 665
Лекарите знаят. Доколкото помня, трябва да е написано, че няма проблем с цветовете или нещо такова.
Нещо по-общо беше, спомням си, че бая се чудехме с ЛЛ как да го формулираме, защото освен цветовете не трябваше да има и алергии към материалите, които се използват в различните специалности. Все ми се върти,че имаше отделно мнение от очен и обобщение от ЛЛ, че няма заболявания, които да попречат на обучението. Освен да се обадите в училището и да попитате.

# 231
  • Мнения: 196
...На мен ми го сканираха в pdf в близкия гараж, където има ксерокс.

Личния лекар знае ли какво представлва това свидетелство? Може ли да скриете данните и да прикачите да видя какво представлява и на лично?
Понякога ми задават въпроси, какво точно свидетелство искам... и като не знам...

Благодаря Ви
Не го пазя. Ние кандидатствахме миналата година.  Моят лекар каза да купя формуляр медицинско за постъпване на работа. Той го попълни, аз го сканирах в pdf и го прикачих като файл. Пишеше някъде "добави медицинско". Мисля, че беше над желанията. Ще видите като отворят сайта. Това е за училищата към МОН. В другите не сме кандидатствали.

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 13:02 от УИНКС БЛУМ

# 232
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз имам спомен, че в някое от училищата (май в св. Лука) беше изрично споменато какво трябва да пише в Медицинското и личната го добави като свободен текст. Иначе формулярът е един, няма какво да се обърка.

Edit: Ето какво открих в Държавен вестник (НАРЕДБА № 2 от 12 август 2016 г. за приемане и преместване на ученици в училищата по изкуствата)

От чл. 10:

5. копие на медицинско свидетелство със заключение, че обучението по специалностите и професиите, за които кандидатства ученикът, не е противопоказано на здравословното им състояние, издадено от личния лекар на ученика;
6. копие на медицинско свидетелство, заверено от ортопед – за кандидати, постъпващи по професиите балетист и танцьор;
7. копие на медицинско свидетелство с резултата от теста за цветоусещане – за кандидати, постъпващи по професиите художник – изящни изкуства, художник – приложни изкуства, дизайнер, фотограф, полиграфист, компютърен аниматор, компютърен график и графичен дизайнер;

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 11:26 от Eiphnh

# 233
  • Мнения: 21 438
Много ти благодаря, това ми спестява доста търсене.

Лошото е, че ще трябва да се ходи при личния явно, не предвиждах такова нещо и се радвах, че всичко документално е онлайн.

# 234
  • Мнения: 16
Може ли някой да ми каже каква е била миналата година темата на изпита за проверка на способностите за училищата към МОН. Ние сме се насочили към ПГИИ Николай Райнов, то ще е първото ни желание. Има ли някоя мама , на която детето е влязло там миналата година. Как протича изпита за тези училища.

# 235
  • София, център
  • Мнения: 686
Може ли някой да ми каже каква е била миналата година темата на изпита за проверка на способностите за училищата към МОН. Ние сме се насочили към ПГИИ Николай Райнов, то ще е първото ни желание. Има ли някоя мама , на която детето е влязло там миналата година. Как протича изпита за тези училища.

Здравейте,

Ето това бях събрала в един файл от четене тук в БГ мама -

МОН ските училища рисуване изпит предни години – под дъжда, балет, среща под дъжда… фигурална или декоративна композиция
1 УТРО /СПИРКА/
2  ПРИЯТЕЛИ
3  СПОРТ
4  ЦИРК
5  ПРАЗНИК
6 МУЗИКА /МУЗИКАНТИ  -https://www.bg-mamma.com/?topic=1065589.75
 УТРО, СПОРТ,ЦИРК – Райнов фигурална
51СУ и там темите бяха "Дъжд" и "Лятна вечер". В други училища обаче имаше темите "Разходка с колело" и "Ваканция".Общо взето мисля, че е важно да са добре нарисувани фигурите. (мнение на пишещия)

А аз да питам, някой с информация за фотографското, няма нищо на сайта...?

# 236
  • Мнения: 77
Здравейте!
Намерих си ксерокопия от служебната бележка и медицинското ..
Ако все още някой се интересува пишете на лично да пратя снимките..

# 237
  • Мнения: 16
Може ли някой да ми каже каква е била миналата година темата на изпита за проверка на способностите за училищата към МОН. Ние сме се насочили към ПГИИ Николай Райнов, то ще е първото ни желание. Има ли някоя мама , на която детето е влязло там миналата година. Как протича изпита за тези училища.

Здравейте,

Ето това бях събрала в един файл от четене тук в БГ мама -

МОН ските училища рисуване изпит предни години – под дъжда, балет, среща под дъжда… фигурална или декоративна композиция
1 УТРО /СПИРКА/
2  ПРИЯТЕЛИ
3  СПОРТ
4  ЦИРК
5  ПРАЗНИК
6 МУЗИКА /МУЗИКАНТИ  -https://www.bg-mamma.com/?topic=1065589.75
 УТРО, СПОРТ,ЦИРК – Райнов фигурална
51СУ и там темите бяха "Дъжд" и "Лятна вечер". В други училища обаче имаше темите "Разходка с колело" и "Ваканция".Общо взето мисля, че е важно да са добре нарисувани фигурите. (мнение на пишещия)

Аз не разбирам
Нали този изпит е един за всичките училища към МОН
Как така е имало различни теми в Райнов, 51- во и в други училища

А аз да питам, някой с информация за фотографското, няма нищо на сайта...?

# 238
  • Мнения: 196
Може ли някой да ми каже каква е била миналата година темата на изпита за проверка на способностите за училищата към МОН. Ние сме се насочили към ПГИИ Николай Райнов, то ще е първото ни желание. Има ли някоя мама , на която детето е влязло там миналата година. Как протича изпита за тези училища.
Моите деца влязоха миналата година в "Райнов". Изпита им беше в 51 СОУ. Темите бяха "Спорт" и "Танци". Рисували са с техните  си акварелни бои, а на място са им били раздадени листове с печат.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 16:03 от УИНКС БЛУМ

# 239
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Излязоха датите и за Фотографското - 7 и 8 юли, ето и линк с цялата информация - https://www.npgpf.bg/priem-na-uchenici-za-uchebnata-2020-2021-godina/

Общи условия

Активация на акаунт