Майчинството счетоводно-83

  • 32 940
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Този калкулатор, който е в НОИ ми изчислява по-малко дневно обещетение за майчинството ми, отколкото взимам сега в болничен (за общо заболяване). Това реално ли е? Разликата не е е няква огромна, но я има.
Болничните се изчисляват за 18 месеца назад,а майчинството за 24 месеца назад.Реално,ако тези 6 месеца си била на някакви ниски осигуровки може да даде разлика.

Не са били ниски, но имам леко покачване на заплатата последната година. Може наистина да е от това. Забравих, че се изчисляват за различен период назад. Мерси Simple Smile

# 661
  • Мнения: 70
Здравейте! Бихте ли ми обяснили каква е процедурата с всички документи и реда за подаването им за майчинство на самоосигуряващо се лице? Четох и много се обърках.... Упражнявам свободна професия и имам БУЛСТАТ, внасям си всеки месец сама осигуровките по електронен път към НАП. Но какво се случва, като изляза майчинство? Терминът ми е 12.05.2020 г. Какви точно документи се попълват, кога се подават, могат ли да се подават към НОИ с електронен подпис (имам такъв). Предварително благодаря!

# 662
  • Мнения: 1 038
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?

# 663
  • Мнения: 3 763
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?
Няма как да получиш майчинство без да си на трудов договор.

# 664
  • Мнения: 1 038
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?
Няма как да получиш майчинство без да си на трудов договор.
именно,ако го сключа в 8 месец примерно

# 665
  • Мнения: 3 763
Здравейте, искам да попитам ако забременея и напусна работа веднага,достатъчно ли е само 8 и 9 месец да се осигурявам социално за да получавам 90процентовите майчински първата година?
Няма как да получиш майчинство без да си на трудов договор.
именно,ако го сключа в 8 месец примерно
Ако има кой да те назначи преди издаването на 45-дневния болничен ще получаваш майчинство,но САМО ако имаш 12 месеца стаж.

# 666
  • Мнения: 164
Здравейте,

Имам следния казус:

Септември месец 2020г. ми изтича първата година от майчинството, но поради лични причини ми се налага да напусна фирмата, в която работя след 2 месеца. Има ли някаква възможност да си запазя майчинството до края на първата година? Ако да, при какви условия?

# 667
  • Мнения: 20
Здравейте на всички искам да попитам намирам се в чужбина от 2 години искам да раждам в българия и да получавам майчинство там ако си взема здравните осигуровки от тук и ги представя в България ще получавам ли нормалното майчинство за 2 години или социално ще получавам

# 668
  • Мнения: 3 763
За да получаваш майчинство трябва да си на трудов договор.Само внесени здравни осигуровки не ти вършат работа.

# 669
  • Мнения: 20
Ако ме назначат наработа и имам трудов договор а си представя осигуровките от чужбина ще получавам ли и ако си плащам мойте

# 670
  • Мнения: 16 876
Моля? Нищо не разбрах.

# 671
  • Мнения: 20
Ако се прибера  в България и ме назначат наработа гледат ли се години назад за да получа 2 години майчинство или само осигуровките трябва да са платени назад  или и работено трябва да имаш в България

# 672
  • София
  • Мнения: 10 642
Майчинството се изчислява въз основа осигорителния доход 24м назад

# 673
  • Мнения: 1 104
Didencety, трябва да имаш поне 12 месеца изработени в България на трудов договор доколкото знам. Няма значение дали са последователни или не.
Доколкото разбирам, ти искаш и да знаеш, дали осигуровките ти от чужбина ще се признаят при нас? За това трябва вече някой по-компетентен да каже.

# 674
  • Мнения: 25 847
Ако се прибера  в България и ме назначат наработа гледат ли се години назад за да получа 2 години майчинство или само осигуровките трябва да са платени назад  или и работено трябва да имаш в България
Koи осигуровки да са платени? Здравните не са никакъв проблем, по принцип.
На последното, да,
Цитат
трябва да имаш работено
12м в България.

Общи условия

Активация на акаунт