Майчинството счетоводно-83

  • 32 714
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Да, отказва плащане и твърди че лицето може да извършва дейност според длъжността и заболяването.
Вече има случаи да се съдят, но не на всеки му се занимава.

# 736
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Да, отказва плащане и твърди че лицето може да извършва дейност според длъжността и заболяването.
Вече има случаи да се съдят, но не на всеки му се занимава.

ихааа, това звучи много странно. Че за какво са лекарите тогава, ако НОИ преценява по-добре от тях кой е годен за работа с дадено заболяване и кой не? Интересно при диагноза заплашващ аборт, както е при повечето бременни с болничен, оспорват тази диагноза? Поемат риска при настъпване на аборт да бъдат съдени? Наистина ми е трудно да повярвам, че се случва това.

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 142
Здравейте! Въпросът ми не е точно счетоводен, но ми се струва, че мога да попитам тук. В случай, когато се налага бебето да бъде изписано доста след майката, кога бащата ползва своя двуседмичен отпуск? Веднага след изписването на майката или след изпсването на бебето?
Благодаря и се извинявам ако не съм уличила темата!

# 738
  • Мнения: 455
Имам болничен от 23.01, подаден към НОИ на 24.01. Кога да очаквам плащане?

# 739
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, знаете ли дали 45-днесвния отпуск преди раждане може да се издаде предварително (напр. предния ден с дата от следващ ден) или следварително (напр. в понеделник, а реално да започва от предходния петък?)

# 740
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте, знаете ли дали 45-днесвния отпуск преди раждане може да се издаде предварително (напр. предния ден с дата от следващ ден) или следварително (напр. в понеделник, а реално да започва от предходния петък?)

Може със задна дата да се издаде.

# 741
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте! Въпросът ми не е точно счетоводен, но ми се струва, че мога да попитам тук. В случай, когато се налага бебето да бъде изписано доста след майката, кога бащата ползва своя двуседмичен отпуск? Веднага след изписването на майката или след изпсването на бебето?
Благодаря и се извинявам ако не съм уличила темата!
Трябва да е от датата на изписване на бебето.

# 742
  • Мнения: 7
Имам въпрос за бележката за доходи за година назад за детските. Таткото не работи с договор и не е записан на бюрото по труда. Какво се подава в такъв случай?

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Имам въпрос за бележката за доходи за година назад за детските. Таткото не работи с договор и не е записан на бюрото по труда. Какво се подава в такъв случай?
Т.е. е безработен?
Може евентуално една декларация от бащата, че за посочения период не еполучавал доходи. Може да се покаже и трудовата книжка.

# 744
  • Мнения: 3 730
Имам болничен от 23.01, подаден към НОИ на 24.01. Кога да очаквам плащане?
Ако реално е подаден към НОИ на 24,а не към работодател само, до сега трябваше да са иЗплатили дните за януари.

# 745
  • Мнения: 4
Здравейте, доста изчетох по темата и се надявам да има някаква промяна и ще си задам казусът.
Детето ми на 11.03 прави 2год. Бременна съм и терминът ми е краят на септември. Тоест ще имат 6 месеца разлика. Исках да си прекъсна майчинството и да изляза в болничен. Да,но счетоводителката ми твърди, че много сложно било. По-добре да си изчакам краят на първото майчинство и тогава болничен. Ако постъпя така има ли шанс второто майчинство да ми е като първото?

# 746
  • Мнения: 679
Здравейте, трябва ми малко помощ. Трябва да подавам декл. за трудови и граждански договор на майка ми за 2019 година. Проблема е, че работодателя и отказва да издаде служ.бележка за доходи, щели да подават справка по чл. 73 Ал. 6 до 28.02.
Мога ли да подам хартиена декларация по чл. 50 само с приложение 3 за доходи от ГД. Проблема ми е, че няма ПИК и в момента не е в България и няма как да си извади. Много ме е яд, искаше ми се да я подам тези дни, а сега трябва да чакам тези да си въведат данните.
Дали е възможно това подаване на хартия.
Да си бременна и да те изнервят не е лесно.

# 747
  • Мнения: 784
Здравейте , идвам с едно въпросче . Утре ще вземаме акта за раждане на бебчо от общината , има ли някакъв срок в който трябва да се подадат документите за едноктаната помощ от 250 лв. В социалните ?

# 748
  • Мнения: 25 737
Здравейте , идвам с едно въпросче . Утре ще вземаме акта за раждане на бебчо от общината , има ли някакъв срок в който трябва да се подадат документите за едноктаната помощ от 250 лв. В социалните ?
Има срок, но е дълъг. 3 или 5 години, нещо такова.

# 749
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, трябва ми малко помощ. Трябва да подавам декл. за трудови и граждански договор на майка ми за 2019 година. Проблема е, че работодателя и отказва да издаде служ.бележка за доходи, щели да подават справка по чл. 73 Ал. 6 до 28.02.
Мога ли да подам хартиена декларация по чл. 50 само с приложение 3 за доходи от ГД. Проблема ми е, че няма ПИК и в момента не е в България и няма как да си извади. Много ме е яд, искаше ми се да я подам тези дни, а сега трябва да чакам тези да си въведат данните.
Дали е възможно това подаване на хартия.
Да си бременна и да те изнервят не е лесно.
Работодателят е длъжен да издаде бележка в 14-дневен срок при писмено искане от работника, иначе подлежи на глоба до 250лв.Последни с колежка го бистрихме на семинар с данъчните.
Няма как само с прил.3

Общи условия

Активация на акаунт