Избор на столче за кола - 3

  • 41 237
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Аз имах същата дилема. Спрях се на Сайбекс, защото ми се стори доста по-широк от Дуалфикса. От друга страна Дуалфикса е с видимо по-стилна дамаска и като цяло изработка. Аз обаче предпочетох да му е по-широко на детето, особено предвид, че моето е момче и е едричък Grinning
Също така, аз гледах Дуалфикс 2 R, който не е преминал все още тестове на Adac и това също беше причина да избера Сайбекс.
Надявам се да съм била полезна. Успех в избора.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 456
Purple_Peanut, мисля че си от София си, нали? В реален магазин ли гледа Дуалфикса?

# 107
  • Мнения: 316
Purple_Peanut, благодаря! И аз гледах Бритакс Дуалфикс 2 R и също ме притеснява малко това, че не е минал тестове... Още ще го мисля!
Ева, Дуалфикс 2R има наличен във Вис Виталис на Каблешков.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря, Sunsunny2. Още се чудя и аз между двата. Ще го видя на живо и ще реша.

# 109
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Дааа, ввъв Вис Виталис гледах Дуалфикс. Там имаха и Сирона, но М, а не S. Аз исках S и когато я поръчах и дойде от Англия се оказа, че е с по-хубава дамаска от Сирона М, която гледах във Виталис. Там май е някаква стара Сирона.

Скрит текст:
Държа да отбележа, че консултантът във Виталис е...под всякаква критика според мен. Взе да ме убеждава за Бритакса с думите "много е готин! Сайбекс не става за нищо, друго си е немското, нямат база за сравнение". Попитах го какво ще каже за краш теста на Дуалфикс 2 Р, отоговри ми "че какво да ви кажа, то Бриткас няма нужда от реклама", после взе да ми обяснява как онзи ден си купил немска кола на 22 години и колко доволен бил. Като му казахме, че сме с Тойота ни нахрани, че за нищо не ставали. Та в общи линии много много не го слушайте. Работата му е предимно да ляля на хора, които не четат.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 17:49 от Purple_Peanut

# 110
  • Мнения: 3 730
Дааа, ввъв Вис Виталис гледах Дуалфикс. Там имаха и Сирона, но М, а не S. Аз исках S и когато я поръчах и дойде от Англия се оказа, че е с по-хубава дамаска от Сирона М, която гледах във Виталис. Там май е някаква стара Сирона.

Скрит текст:
Държа да отбележа, че консултантът във Виталис е...под всякаква критика според мен. Взе да ме убеждава за Бритакса с думите "много е готин! Сайбекс не става за нищо, друго си е немското, нямат база за сравнение". Попитах го какво ще каже за краш теста на Дуалфикс 2 Р, отоговри ми "че какво да ви кажа, то Бриткас няма нужда от реклама", после взе да ми обяснява как онзи ден си купил немска кола на 22 години и колко доволен бил. Като му казахме, че сме с Тойота ни нахрани, че за нищо не ставали. Та в общи линии много много не го слушайте. Работата му е предимно да ляля на хора, които не четат.
А според консултанта Сайбекс каква марка е?Все си мислих,че съм заложила на немското качество и за количка и за столче 😁Купувала съм всичко от Вис Виталис ,но в Пловдив.Консултанта точно това каза “немското си е немско”.Имаха Сирона С в магазина с i-size и sensorsafe (това и избрахме щом го видяхме).

# 111
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Според него Britax е единствената марка останала да се произвежда и сглобява в Германия. Сайбекс се сглобявали в Китай. Може и да е прав, тук не съм спорила с него. Simple Smile Но за мен това беше без значение. Много стоки се сглобяват в Китай.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 456
Purple_Peanut, може ли линк към сайта, от който си поръчала столчето?

# 113
  • Мнения: 1 038
Към аз поръчах cybex а от mothercare и пише че е правен /сгобяван  в Германия даже пишеше къде на кашона.Аз съм много доволна  на дете му е удобно на 6 м вече 64 см и смених го защото кошницата не мислех че и не особено  удобно. Все още не съм махнала подложката за бебета

# 114
  • Мнения: 217
И аз попаднах на същия консултант и същото ми обясни 😂
Мострената Сирона беше със счупен въртящ механизъм и не можахме да тестваме бебето в него. Та повече ме грабна Бритакса, детето стоеше добре в него, ще търся някъде и Сайбекса да го пробваме. Все още съм в колебание.

# 115
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Ева на третия етаж, аз го поръчах от Kiddies Kingdom, защото в Mothercare нямаше цветът, който исках Simple Smile

Anesi, а в Raya Toys няма ли го?

# 116
  • Мнения: 270
Здравейте тъй като и на мен ми предстои да купувам столче и се спряхме на един с моя мъж какво ви е мнението за него https://bebestil.bg/produkt/kikkaboo-стол-за-кола-0-25-кг-oright-dark-grey/

# 117
  • Мнения: 1 038
Ева на третия етаж, аз го поръчах от Kiddies Kingdom, защото в Mothercare нямаше цветът, който исках Simple Smile

Anesi, а в Raya Toys няма ли го?
Бихте ли ми казала столчето свалихте ло го от базата и как ?
Аз го монтирах както е с базата,но би трябвало да се сваля аз не открих как.

# 118
  • Мнения: 4
Здравейте,
прочетох последните 2 теми и около половината от първата и в главата ми стана пълна каша. 😄
Като цяло търся столче 0-18кг или 9-18кг и мисля, че съм се спряла на следните:
- cybex sirona M или S (предпочитам М понеже колата ми е с две врати и въртенето на S няма да ми е от никаква полза)
- Maxi Cosi Tobifix
- Britax First Class Plus

Основното, което търся в столчето освен безопасност, която мисля, че и трите модела имат в задоволително количество, е удобството или по-точно функция за сън. Моля, споделете мнение за тези моделчета (плюсове/минуси) или пък предложете друг вариант, който се вписва в изискванията, а те са:
- до 18кг (може и до 25кг), за детенце на 18м, 80см, 10кг е в момента
- предпочитам да може да се инсталира и с коланите на колата и с изофикс
- да има добра функция сън, когато столчето е поставено в посока на движението

Наясно съм, че би било добре да се видят и пробват, затова мисля другият месец да посетим изложението бебемания, като се надявам там да има голямо разнообразие без да обикаляме по различни магазини, понеже не сме от София. Това го споделям най-вече, защото може да е полезно и за други, които са в търсене. Simple Smile

Благодаря предварително за всички коментари и насоки!

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте,
прочетох последните 2 теми и около половината от първата и в главата ми стана пълна каша. 😄
Като цяло търся столче 0-18кг или 9-18кг и мисля, че съм се спряла на следните:
- cybex sirona M или S (предпочитам М понеже колата ми е с две врати и въртенето на S няма да ми е от никаква полза)
- Maxi Cosi Tobifix
- Britax First Class Plus

Основното, което търся в столчето освен безопасност, която мисля, че и трите модела имат в задоволително количество, е удобството или по-точно функция за сън. Моля, споделете мнение за тези моделчета (плюсове/минуси) или пък предложете друг вариант, който се вписва в изискванията, а те са:
- до 18кг (може и до 25кг), за детенце на 18м, 80см, 10кг е в момента
- предпочитам да може да се инсталира и с коланите на колата и с изофикс
- да има добра функция сън, когато столчето е поставено в посока на движението

Наясно съм, че би било добре да се видят и пробват, затова мисля другият месец да посетим изложението бебемания, като се надявам там да има голямо разнообразие без да обикаляме по различни магазини, понеже не сме от София. Това го споделям най-вече, защото може да е полезно и за други, които са в търсене. Simple Smile

Благодаря предварително за всички коментари и насоки!

До момента явно прочетенето не ви е послужило.
Столчетата между които се колебаете са толкова различни едно от друго, че чак ми е интересно на основата на какви критерии ги избрахте.

Sirona се върти, но идеята за това е да се ползва обратно на движението, ако ви е важно да има добро положение за почивка в посока на движението, явно нямате намерение да возите обратно, тогава за какво ви е в списъка?
Няма възможност за ползване с автомобилен колан.

Maxi Cosi Tobi Fix - без опция за обратно на движението и монтаж с авомобилния колан

Britax First Class Plus - монтаж обратно на движението до 1 год., след това в посока на движението, без опция за изофикс.

Общи условия

Активация на акаунт