Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Избор на столче за кола - 3

• 21 693
  • 502
  •   2
Отговори
# 495
  • Варна
Този стол не е подходящ за толкова малко дете. Трябва ви столче със собствени колани.
Ние имаме на be safe, но те постоянно падат, той ги сваля, не съм доволна.
Стои си в него без да е защитен.
А и той е висок 103 см.

# 496
Здравейте,
Опитвам се да избера столче за новородено. Колебая се между Be safe Izi Go и Cybex Cloud Z. Пълното легнало положение не ми е особено важно, тъй като сме с голяма кола и разнасянето на коша за новородено не е проблем. До колкото разбрах с isofix се монтират базите на столчетата. За Be safe прочетох, че столчето без базата се монтира с коланите и има коментари, че това бил всъщност по-безопасния начин. За Cloud Z не можах да рабера. Базата има ли някакви съществени предимства?

# 497
  • Варна
Здравейте,
Опитвам се да избера столче за новородено. Колебая се между Be safe Izi Go и Cybex Cloud Z. Пълното легнало положение не ми е особено важно, тъй като сме с голяма кола и разнасянето на коша за новородено не е проблем. До колкото разбрах с isofix се монтират базите на столчетата. За Be safe прочетох, че столчето без базата се монтира с коланите и има коментари, че това бил всъщност по-безопасния начин. За Cloud Z не можах да рабера. Базата има ли някакви съществени предимства?

Ползвах и двете столчета.
Be safe ми допадна повече :
Колана е петточков, а механизма, с който се закопчават е по-лесен за използване.

Cybex е много тежък и по-тесен ми се видя. Взех го основно за да прехвърлям кошчето от колата на рамата, когато бебето заспи  в колата (количката ми е сайбекс).  Но не е по силите на една жена да го направи - много тежи когато бебето е вътре.
Коланите на сайбекс са триточкови, меките протектори постоянно падат. За такава цена не останах очарована от Сайбекс.
База не бих си взела. С коланите много лесно се ползват и двата модела.

# 498
  • Варна
Този стол не е подходящ за толкова малко дете. Трябва ви столче със собствени колани.
Ние имаме на be safe, но те постоянно падат, той ги сваля, не съм доволна.
Стои си в него без да е защитен.
А и той е висок 103 см.

Здравейте karfiola в случай, че детето успява само да сваля коланите, може би ще е полезно да добавите скоба за колани. BeSafe разполагат с два модела, които биха могли да ограничат  възможностите детето да се освобождава.

# 499
Здравейте, мъча се тепърва да се ориентирам на тема столчета за кола.
Бях се спряла на варианта Cybex Cloud Z, тъй като базата Z, която се и върти на 360, става и за кошницата за кола до 15 месеца и след това се ползва със стола Sirona Z. След това ми направи впечатление стола Sirona S, като си мислех, че е на същия принцип, т.е базата за него може да се ползва с някой от кошовете за кола за новородено на Сайбекс, но от изчетеното до тук оставам с впечатление, че тази база не се отделя от стола, т.е не мога да сложа някое кошче за кола на нея, както и не мога самата Sirona S да я закрепя на шасито..правилно ли се ориентирам, понеже ми е истинска каша все още? 😫🤷🏻♀🤦🏻♀ Също до колкото се ориентирам Sirona S не е подходяща за новородени или се бъркам?

# 500
Здравейте, мъча се тепърва да се ориентирам на тема столчета за кола.
Бях се спряла на варианта Cybex Cloud Z, тъй като базата Z, която се и върти на 360, става и за кошницата за кола до 15 месеца и след това се ползва със стола Sirona Z. След това ми направи впечатление стола Sirona S, като си мислех, че е на същия принцип, т.е базата за него може да се ползва с някой от кошовете за кола за новородено на Сайбекс, но от изчетеното до тук оставам с впечатление, че тази база не се отделя от стола, т.е не мога да сложа някое кошче за кола на нея, както и не мога самата Sirona S да я закрепя на шасито..правилно ли се ориентирам, понеже ми е истинска каша все още? 😫🤷🏻♀🤦🏻♀ Също до колкото се ориентирам Sirona S не е подходяща за новородени или се бъркам?

На горните въпроси не мога да отговоря, но на последния, да. Sirona S не е подходяща за новородени.

# 501
Сирона  С не се отделя от базата.
От производителя е посочено, че е подходяща за новородени.

# 502
  • Бургас
Ние сме със Сирона С и е подходяща за новородени. Има си подложка за бебета. Столчето е 0+ до 4г някъде или 105 см. Столчето е поставено на база, която се монтира в колата.

Общи условия

Активация на акаунт