Избор на столче за кола - 3

  • 41 270
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 75
Здравейте !
Някой може ли даде мнение за това столче на Lorelli - PEGASUS Isofix 0-36KG?


Води се от 0 до 36 , дали има пълно легнало положение ?

# 691
  • Мнения: 444
Имате ли представа дали се продават отделно редукторите за глава (тези жълтите на снимката) или цялата вътрешна част на BeSafe Izi Go Modular? Или ги няма или аз не знам как да ги търся.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Имате ли представа дали се продават отделно редукторите за глава (тези жълтите на снимката) или цялата вътрешна част на BeSafe Izi Go Modular? Или ги няма или аз не знам как да ги търся.

Продават се, но са резервна част, а не аксесоар.
Цената на комплекта (лява и дясна) е 40 лв.

# 693
  • Мнения: 444
РОШКО благодаря! Мога ли по някакъв начин да ги поръчам от вас?

Имате ли представа дали се продават отделно редукторите за глава (тези жълтите на снимката) или цялата вътрешна част на BeSafe Izi Go Modular? Или ги няма или аз не знам как да ги търся.

Продават се, но са резервна част, а не аксесоар.
Цената на комплекта (лява и дясна) е 40 лв.

# 694
  • Мнения: 18
РОШКО исках да те питам за два стола, които се предлагат при теб в магазина. Първият и предполагам наистина качествен стол на който сме се спрели е Britax Romer Dualfix i-Size. Той ще се използва в 90% от случайте докато детето го израсте. За него смятам няма да сгрешим ако си го закупим.
Имаме два автомобила и варианта за прехвърляне на столчета между тях не предвиждаме, та сме се спрели на модела :Phil&Teds Столче за кола Evolution Black (0-25 кг). Той ще се използва да кажем веднъж в месеца евентуално и според теб достатъчно надежден ли е за целта. Спряхме се на него, защото покрива и по-голям диапазон от възрастови групи, а и цената му е значително ниска, което и до някаква степен ме притеснява. Идеята ни е, след като детето израсте първият модел да си купим нов, по-голям и също висок клас стол, но да не се налага тази втора смяна във вторият автомобил. Надявам се си разбрал каква ми е идеята. Ще очаквам твоят отговор.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 1 472
РОШКО покрива и по-голям диапазон от възрастови групи, а и цената му е значително ниска, което и до някаква степен ме притеснява

Мисля, че сам/а сте си отговорили.
Аз лично бих местил стола, все пак ще е един път в месеца.

Задайте си следните въпроси:

Как ще ползвате Britax DualFix в посока или обратно на движението?
Другия стол, как ще го ползвате?
Детето дали ще е съгласно един път напред, един назад?
Защото смисъла на Britax DualFix е да е назад Simple Smile колкото е възможно повече.

Да помислим над друго.
Редовно обезопасявате детето добре, един път е с някакво - никакво столче, случава се злополука и какъв е смисъла, че сте го обезопасявали редовно и добре?

Да помислим и над друго, ако ще купувате 2 стол, защо той е до 25 кг.?
Има смисъл да е до 36 кг.
С този до 25 не бихте спестили нищо.

За мен столовете до 25 кг. имат смисъл, само ако имат специални възможности, напр. да е до 25 обратно на движението. Във всички останали случаи е абсолютно безсмислено, не осигурява по - добра защита и не спестява средства.

# 696
  • Мнения: 18
Както и предполагах. За съжаление изобщо не съобразих факта, че с Phil&Teds детето ще пътува в посока на движението. Със сигурност този вариант отпада. Искаше му се да намеря някакъв по-евтин вариант за втората кола, но явно ще трябва да се прехвърля столчето. Наистина не виждам смисъл да се купува хубаво столче и да се рискува с второто.
Евентуално вариант е да изчакам някакъв вид промоция и ако излезе такава просто да купя втори стол за втората кола нещо от сорта на 9-36, но там пък ще трябва да се вози в посока на движението и пак стигаме до първоначалното притеснение, че на детето няма да му бъде комфортно да се вози в различни посоки и съм сигурна, че в един момент ще се размрънка и ще иска да се вози напред 😋

# 697
  • Мнения: 685
Мнение за Maxi Cosi Rodi без isofix?

# 698
  • Мнения: 18
РОШКО отново съм аз с въпрос. Сега видях, че столчето Britax Romer Dualfix i-Size го дават след 4/6м. По клипчета в интернет видях, че има допълнителна подложка за 0/6м. Това има ли го в комплекта и ако не може ли да се купи отделно?
Търся си столче с "трети крак" както е модела за който говоря и да се върти на 360 градуса. Идеята е да издържи максимално повече време обратно на движението.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 472
РОШКО отново съм аз с въпрос. Сега видях, че столчето Britax Romer Dualfix i-Size го дават след 4/6м. По клипчета в интернет видях, че има допълнителна подложка за 0/6м. Това има ли го в комплекта и ако не може ли да се купи отделно?
Търся си столче с "трети крак" както е модела за който говоря и да се върти на 360 градуса. Идеята е да издържи максимално повече време обратно на движението.

Има няколко варианта, включително такъв от раждането.
Вижте Britax Romer Dualfix i-Size.
Варианта Britax Romer Dualfix i-Size М е след 61 см.

# 700
  • Мнения: 21
Аз искам да попитам кои Cybex кошници за новородено за кола са съвместими с шасито на Cybex Talos S lux, кои бихте ми препоръчали от опит и също така адапторите за поставяне на кошницата към шасито вървят ли с нея или се закупуват отделно? По въпросите ми се разбира, че нямам никаква представа от тези неща, а ни предстои избор скоро, така че ще съм благодарна за менения 🌸
ПС: колата ми няма възможност за Isofix база.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 09:12 от valerry652

# 701
  • София
  • Мнения: 626
Аз искам да попитам кои Cybex кошници за новородено за кола са съвместими с шасито на Cybex Talos S lux, кои бихте ми препоръчали от опит и също така адапторите за поставяне на кошницата към шасито вървят ли с нея или се закупуват отделно? По въпросите ми се разбира, че нямам никаква представа от тези неща, а ни предстои избор скоро, така че ще съм благодарна за менения 🌸
ПС: колата ми няма възможност за Isofix база.

Всички кошници следва да стават със съответните адаптери. Адаптери се закупуват отделно, не вървят комплект с нищо. Ние ползвахме Cybex Platinum Cloud Q и сме много доволни от комфорта за бебето.

# 702
  • Мнения: 2 242
Ние вчера взехме Cybex Balios S Lux и столчето за кола за новородено е Aton 5. Адапторите ги взехме отделно. Предполагам, че всяко едно ще става с адаптори.

# 703
  • Мнения: 21
И аз гледам тези Aton 5, но само в нета. Някак си на снимките ми изглежда, че детето не е мн полегнало в него, та ми идва чуденката дали е добър избор за новородено бебе (ще се използва само като кош за кола, а не вместо кош за новородено върху шасито, т.е. престоят на бебето ще е докато трае пътуването и ако евентуално е заспало докато си доспи на рамата монтирано) 🌸

# 704
  • Мнения: 5 380
И аз гледам тези Aton 5 но само в нета, и някак си на снимките ми изглеждат че детето не е мн полегнало в тях, та ми идва чуденката дали е добър избор за новородено бебе (ще се използва само като кош за кола, а не вместо кош за новородено върху шасито, т.е. престоя на бебето ше е колкото трае пътуването и ако евентуално е заспало докато си доспи на рамата монтирано)

Аз и по-горе писах, че Aton 5 е сигурно кошче, но ако имаме 2ро дете не бих ползвала отново него - лично мнение.
Синът ми в началото като новородено беше прекалено изправен в него, а сега на 8 месеца вече му става тясно.
За сравнение, столчето, което дойде с количката му е по-широко и по-удобно, но не можахме да го използваме по глупави причини.

Общи условия

Активация на акаунт